Przełącz do głównego szablonu
O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.
Wyślij odpowiedź

Przestaje działać hydraulika (wspomaganie, sterowanie pługa)

16 Sty 2016 11:12

Marka i model maszyny: John Deere 2650
Rok produkcji: 1995
Numer seryjny: 668249L

Witam, potrzebuje pomocy-dobrego mechanika lub dobrych porad jak naprawić hydraulikę w jelonku 2650, problem jest taki że na np 4 godziny pracy traktora z pługiem śnieżnym z 6 razy odbierze hydraulikę, przestaje działać wspomaganie itd, jak przy-gazuję to wraca i znów jakiś czas chodzi, podobno mam dwie pompy - jedną widzę a co za tym idzie wiem gdzie jest przed chłodnicą tłoczkowa, a mam podobno drugą w skrzyni, moje pytanie przy takich objawach którą obstawiacie że jest walnięta? Gdzie jest ta w skrzyni? dodam że oleju na maxa wymieniony na nowy. Pozdrawiam

Re: przestaje działać hydraulika(wspomaganie,sterowanie pług

21 Sty 2016 00:49

Napisz jeszcze skąd jesteś.

przestaje działać hydraulika(wspomaganie,sterowanie pługa)

21 Sty 2016 22:51

Jeśli winić pompę to jedynie tłoczkową. Ta w skrzyni odpowiada za przedni napęd i WOM.
Pompę najłatwiej i najszybciej można zmierzyć na gniazdach hydrauliki zewnętrznej, po zmierzeniu można kombinować dalej.

Jeśli szukasz kogoś do naprawy, to lokalizacja może wiele pomóc jak jak pisze Jamar.

przestaje działać hydraulika(wspomaganie,sterowanie pługa)

23 Sty 2016 10:23

jestem z Żywca,woj. Śląskie

EDIT MODA :

przestaje działać jak się podgrzeje i zejdzie z obrotów ,jak go trzymasz na obrotach to idzie ,zatrzymasz się traktor na wolnych obrotach i przestaje działać,przy-gazujesz na full i załapie
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 23 Sty 2016 17:24, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Zabronione jest pisanie posta pod własnym postem jeżeli od ostatniego nie upłynęło 24h - w takim przypadku należy skorzystać z opcji edycji ostatniej wiadomości.

przestaje działać hydraulika(wspomaganie,sterowanie pługa)

23 Sty 2016 11:17

Może podsysa gdzieś powietrze na zasilaniu pompy,zobacz czy olej się nie pieni. Zimny olej uszczelnia nieszczelność a jak się nagrzeje to może się robi gdzieś nieszczelne. Sprawdź czy są dokręcone przewody przy pompie,zima ma swoje prawa i czasami coś się luzuje.

przestaje działać hydraulika(wspomaganie,sterowanie pługa)

23 Sty 2016 19:31

Tam chyba jest mały zbiornik na olej nad pompą z przodu ciągnika, za bakiem a przed chłodnicami. Powinien w nim być olej, żeby pompa nie musiała ciągnąć aż z skrzyni. Więc powietrze na ssaniu nie jest tak prawdopodobne choć tak jak ze wszystkim - warto to sprawdzić. Musielibyście zmierzyć pompę na początek.

przestaje działać hydraulika(wspomaganie,sterowanie pługa)

25 Sty 2016 11:54

tak ,jest zbiornik,ok koledzy sprawdzam przewody czy są szczelne choć z tego co oglądałem to raczej tak,a jak się będzie wieszał zaworek w pompie? co myślicie czy właśnie takie objawy będą?

przestaje działać hydraulika(wspomaganie,sterowanie pługa)

25 Sty 2016 14:11

a czy przypadkiem nie ubywa tobie oleju własnie z tego przedniego zbiornika?..i czy nie przybywa w skrzyni ?

przestaje działać hydraulika(wspomaganie,sterowanie pługa)

25 Sty 2016 20:58

grzegorz200, o ile dobrze pamiętam to obieg tam jest taki:

skrzynia->chłodnica oleju->zbiornik nad pompą->pompa

Więc jest to jeden 'wspólny' olej i do skrzyni i do hydrauliki. janosik żywiecki, zawór na pompie możesz wykręcić i zobaczyć wizualnie w jakim jest stanie, dojście powinno być z dołu po (chyba) lewej stronie.

Re: przestaje działać hydraulika(wspomaganie,sterowanie pług

26 Sty 2016 09:25

szymonl tak właśnie na taki układ to wygląda jak opisujesz ,wczoraj zaczęło szarpać przed tym jak przestała działać,oleju jest dość,myślę czy filtry nie są o złej przepustowości ale chyba są na powrocie a nie na zasilaniu? hmm. . . .?

przestaje działać hydraulika(wspomaganie,sterowanie pługa)

26 Sty 2016 11:00

na taki układ wygląda, ale tak nie jest. sprawdz jak prosiłem czy nie ubywa tobie oleju z przedniego zbiornika do skrzyni. http://jdpc.deere.com/jdpc/servlet/com. ... ervlet_Alt .tutaj mozesz coś podpatrzeć.

przestaje działać hydraulika(wspomaganie,sterowanie pługa)

27 Sty 2016 08:44

ale jak to sprawdzić czy nie ubywa? jak traktor - silnik na chodzie? czy na zgaszonym? i którędy zaglądać? ma być full? klika po tej stronie jak otwarłem link ale nie "kaman"ang. wybieram model otwieram kolejno ale ukł. hydr. nie znalazłem

przestaje działać hydraulika(wspomaganie,sterowanie pługa)

02 Lut 2016 21:13

grzegorz200 o co chodzi z tymi cienkimi wężykami od zbiornika nad pompą ? jeden idzie z powrotem tak jakby do pompy a drugi do skrzyni,odczepiłem ten ze skrzyni i jak zapale silnik nic tam nie leci,może to odpowietrzenie chmmm?przelew?

przestaje działać hydraulika(wspomaganie,sterowanie pługa)

20 Lis 2016 22:40

kto ma czas i zajmie się naprawą takiego problemu

przestaje działać hydraulika(wspomaganie,sterowanie pługa)

08 Gru 2016 21:10

ciekawostka jak odbiera hydraulikę oświeca się pomarańczowy trójkąt z wykrzyknikiem na desce rozdzielczej może ktoś coś podpowie?

przestaje działać hydraulika(wspomaganie,sterowanie pługa)

10 Gru 2016 10:52

Jak spada ciśnienie to wyskakuje alarm...

Re: przestaje działać hydraulika(wspomaganie,sterowanie pług

23 Gru 2016 09:42

no tak spada ciśnienie tylko ciekawe na której pompie ? ciekawe czy czujnik jest jeden czy np 2 w różnych miejscach ,muszę poszukać ,jak zwykle dzięki za odp mechanior
Wyślij odpowiedź