wibako

Problemy z układem paliwowym

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Problemy z układem paliwowym

Postprzez Traktorzysta » 31 Mar 2016 21:30

Marka i model maszyny: Massey Ferguson 5455 silnik perkins 1104D-E44T
Rok produkcji: 2006

Mam dziwny problem z pracą silnika:
Jak jest mniej niz pół zbiornika paliwa silnik nagle gaśnie ni z tego ni z owego, przełacza się wtryb awaryjny, aby uruchomic silnik po takim zgasnięciu trzeba użyć ręcznej pompy i dopiero wtedy odpala,
wymienione filtry, przewody niskiego ciśnienia sprawdzone pod kątem szczelności,
przy pełnym zbiorniku paliwa silnik chodzi w miare normalnie choć przy bardzo dużym obciązeniu przełącza się w tryb awaryjny.
Jeśli podłączyć paliwo z baniak postawionego na podłodze kabiny traktorek śmiga elegancko.
Co to może byc i jak znaleźć przyczynę???
Zasysanie powietrza gdzieś na lini raczej wykluczam bo zdjąłem przewód przelewu i włożyłem do słoika i żadnych pęchezyków powietrza nie ma.

Traktorzysta
Pomocnik operatora

Maszyna: MF5455 2009, Mecalac 12MSX 2005

Firma: Gospodarstwo rolne.


Reklama

simmet

Problemy z układem paliwowym

Postprzez grzegorz200 » 03 Kwi 2016 10:13

jak stawiasz bańkę w kabinie, to masz podawane paliwo na zasadzie samocieku..ja obstawiam pompkę paliwa.
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Problemy z układem paliwowym

Postprzez dawidg2 » 03 Kwi 2016 14:32

A drożny korek od wlewu masz? może się podciśnienie robi jak zejdzie stan paliwa i ma ciężko zaciągać paliwo.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Problemy z układem paliwowym

Postprzez Traktorzysta » 04 Kwi 2016 15:46

Winna była szybkozłaczka przy zbiorniku paliwa, gdzieś tam przy niej zaciagało powietrza z tym ze nie cały czas tylko w zalezności jak się tam ułożyło ( traktor sie buja, kabina przechyla) dlatego nie mogłem tego cholerstwa zdjagnozować, dmuchałem nawet w linię powietrze sprężarką i sprawdzałem mydlinami wszystkie polaczenia i nic, ale trafiłem wreszcie na moment kiedy szły bomble w przelew i wtedy szybko ustaliłem gdzie, odciałem tąszmelcowa szybkozłaczkę i założyłem wąż bezpośrednio na rurke i traktorek śmiga, ale i tak musze jeszcze wyciagnąć pompę CR bo przy duzym obciązeniu przełącza się w tryb awaryjny.

Traktorzysta
Pomocnik operatora

Maszyna: MF5455 2009, Mecalac 12MSX 2005

Firma: Gospodarstwo rolne.


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej