wibako

CAT C9 problem z układem paliwowym

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

CAT C9 problem z układem paliwowym

Postprzez MArco1975 » 30 Sie 2016 20:13

Marka i model maszyny: CAT C9 Claas Xerion
Rok produkcji: 2012

Witam Wszystkich. Mam problem z maszyną. Silnik traci moc. Po restarcie pracuje około 20 - 40 minut prawidłowo. Po tym czasie spada widoczne na komputerze pokładowym spalanie z 60-70 l/h do 20-25 l/h i nie może zasilić prawidłowo podłączonego urządzenie. Proszę o pomoc. Zależy mi na naprowadzeniu na usterkę lub naprawie. Sprawa pilna z uwagi na to że maszyna jest w okolicy Bolkowa a to od siedziby firmy ponad 100 km. Myślę że podłączenie urządzenia diagnostycznego mogło by coś więcej powiedzieć. Niestety nie posiadamy takowego.

MArco1975
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 30 Sie 2016 20:03

Maszyna: Claas Xerion 3800
caterpillar C9

Firma: eco-wood


Reklama

simmet

CAT C9 problem z układem paliwowym

Postprzez mechanior » 30 Sie 2016 21:38

Przydałby się numer seryjny silnika.
Komputer silnika przechodzi w tryb awaryjny i ogranicza jego moc dlatego spada zużycie paliwa i wydajność.
Czy oprócz spalania są wyświetlane jakieś inne dane? Np ciśnienie aktuacji? Błędy (kody)? Temperatura cieczy chłodzącej i ciśnienie oleju są ok? Inne parametry?
Być może uległ uszkodzeniu któryś z czujników. Może to też być wina wtrysków lub pompy HEUI.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

Online

  • Posty: 20866
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


CAT C9 problem z układem paliwowym

Postprzez ksieciunio » 30 Sie 2016 22:18

Pokazuje na komputerze pokladowym cisnienie wstepne paliwa ?Powinno byc w granicach 5bar.
Jezeli niema takich wskazan Podlacz manometr miedzy pompka wstepna a filtrem paliwa.
Byc moze filtry przytkane albo jakies paprochy w przewodach.Bardzo czesto pekaja odstojniki pod filtrem wstepnym paliwa i uklad podsysa powietrze.
Podobny przypadek mialem w jednym z C9.

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


CAT C9 problem z układem paliwowym

Postprzez MArco1975 » 31 Sie 2016 06:06

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Pompowtryski były wymienione około miesiąca przed wystąpieniem usterki. Była też zrobiona głowica oraz pompa. Efekt paliwa zatankowanego. Inne wszystkie parametry są prawidłowe. Wyświetla błąd jakiś z kolami tylko on już był przed usterka. Nr maszyny to 78100747. Może jednak ktoś się skusi na podjechanie i diagnoza?

EDIT MODA :

Bardzo bym prosił o namiary na osobę, która jest w stanie zdiagnozować maszynę. Jak wspominałem obecnie maszyna jest w Bolkowie woj. dolnośląskie. Temat naprawdę dla mnie bardzo pilny. Pozdrawiam forumowiczów.
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 01 Wrz 2016 00:00, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Jak chcesz coś dodać użyj opcji EDYTUJ. Nie wolno pisać nowego posta pod swoim postem jeśli nie upłynęły 24h

MArco1975
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 30 Sie 2016 20:03

Maszyna: Claas Xerion 3800
caterpillar C9

Firma: eco-wood


CAT C9 problem z układem paliwowym

Postprzez mechanior » 03 Wrz 2016 21:45

Nr seryjny SILNIKA nie maszyny.
Głowica i pompa zrobione? Dlaczego głowica? Pompy aktuacyjnej się nie "robi" tylko wymienia.
Kto ci to naprawiał? Jaka historia usterki?
Mogę przyjechać pod koniec przyszłego tygodnia zrobić diagnostykę ale nie obiecam naprawy.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

Online

  • Posty: 20866
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: CAT C9 problem z układem paliwowym

Postprzez MArco1975 » 05 Wrz 2016 08:12

Naprawione. Usterkę znalazł serwis. Maszyna wchdzila w tryb awaryjny- przyczyna czujnik ciśnienia oleju robił zwarcie. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

MArco1975
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 30 Sie 2016 20:03

Maszyna: Claas Xerion 3800
caterpillar C9

Firma: eco-wood


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej