wibako

Pomoc przy ustaleniu modelu silnika

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Pomoc przy ustaleniu modelu silnika

Postprzez lukbold » 13 Paź 2016 16:50

Marka i model maszyny: MF 3060

Jestem tu nowy więc Witam wszystkich.
Byłem zmuszony zakupić używany aczkolwiek po remoncie silnik do MF3060. Sprzedający twierdził że to Perkins a4.248 aczkolwiek w starszej wersji z inną pompką zasilającą i bez mechanizmu wyważającego. Być może pochodzi od koparko ładowarki. Na bloku brak oznaczeń a w papierach wpis PS248D141250. Silnik zamontowałem, podłączyłem pompę wtryskową od oryginalnego silnika i przez rok był spokój. Wydmuchało uszczelkę pod głowicą. Założyłem nową uszczelkę oraz prawie nową głowice. Po roku znów problem z uszczelka. Okazuje się że oryginalna uszczelka miała otwory na tuleje cylindrowe średnicy 108mm a ta którą założyłem miała tylko 105mm i na jej powierzchni odbiła się tuleja.
Moje pytanie: czy istnieje więcej modeli silnika Perkins z tuleją średnicy 101mm, który z wyglądu jest taki sam a np różni się wspomniana uszczelką i być może innymi szczegółami? Bo jeśliby okazało się ze to nie jest a4.248 to zapewne dla optymalnej pracy będzie wymagana wymiana wtrysków i pompy wtryskowej które pozostały mi po oryginalnym silniku z tego traktora

lukbold
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 13 Paź 2016 16:25

Maszyna: MF 3060

Firma: Gospodarstwo


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej