wibako

Mikrociagnik do prac komunalnych

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Mikrociagnik do prac komunalnych

Postprzez Patryk case » 16 Maj 2017 21:08

Witam! Chciałbym się doradzić w zakupie mikrociągnika do prac komunalnych głownie posypywarka pług i kosiarka bijakowa .Myślałem nad markami Yanmar iseki kubota i podobne w mocy ok 18-22km może ktoś używa albo miał styczność z takim sprzętem i może polecić sprzedawce gdzie kupie cały komplet a może jest jakiś sprzęt który zastąpi to? Raczej nie myślę o zakupie polskiego przysłowiowej 'Trzydziestki" bo, już przerabiałem ten temat i mówi się ze wszytko dostaniesz i tanie części ale ciągle coś i ciągle coś i tak się zbiera koszt remontu ciągnika. :D :)

Patryk case
Młodszy operator

Maszyna: Case sle 580


Reklama

simmet

Mikrociagnik do prac komunalnych

Postprzez dawidg2 » 16 Maj 2017 21:22

U tych co handlują traktorkami. np http://sklep.traktomix.pl taki tam z mojej okolicy. Nie wiem nie byłem u niego, profitu za link też nie mam więc to tylko tak informatycznie. Widać ma wszystko.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Mikrociagnik do prac komunalnych

Postprzez ezsimo » 16 Maj 2017 22:36

Z zakupem używanego mini-traktorka jest trochę jak z zakupem minikoparki - trzeba się najeździć żeby trafić coś sensownego. Niestety sporo jest odpicowanego złomu. Zwracaj uwagę aby miał napęd 4x4, bardzo pomaga. Do pługa i posypywania 16-18 KM w zupełności wystarczy, ale kosiarka bijakowa wymaga już większej mocy, myślę że 18 KM to absolutne minimum przy kosiarce o szerokości około metra, jak chcesz szerszą to moc musi być znacznie większa.

W pełni zgadzam się z autorem że japońskie minitraktorki to inna liga, też miałem dylemat i zastanawiałem się nad C330, Władkiem a także innymi opcjami, ale w końcu wybór padł na używanego Yanmara 4x4. Te ciągniczki są niesamowicie sprytne, zwrotne, percyzyjnie wykonane. Swojego po długich poszukiwaniach kupiłem nie od handlarza tylko człowieka który przechodził na emeryturę i zamykał firmę.

ezsimo
Operator

  • Posty: 272
  • Rejestracja: 11 Wrz 2016 12:02
  • Miejscowość: Mazowieckie
  • Pochwały: 43

Maszyna: Cat 301.5, JCB 3C, JCB 3CX

Firma: AST


Mikrociagnik do prac komunalnych

Postprzez jullas » 26 Maj 2017 15:47

No to racja, lepiej zainwestować w nowy.

jullas
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 18 Kwi 2017 12:48

Maszyna: CAT

Firma: ZZZ


Re: Mikrociagnik do prac komunalnych

Postprzez Seepoo » 05 Cze 2017 12:09

Kupowałem w zeszłym roku minitraktorek Iseki pod kosiarkę bijakową.
Traktor kupiłem w firmie z Trzebnicy k/Wrocławia
zakup udany chociaż ciągnik z 85r. to polskie ursusy i inne dziadki chowają się przy tym maleństwie
Iseki tl2701F - 27km napęd 4x4, wspomaganie, blokada mostu i z bijakówką tylno boczną łamaną 1,45m idzie jak burza.


Ps po lekkich negocjacjach dostałem roczną gwarancję na sprzęt - i to nie jest żart:)

Seepoo
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 30 Paź 2008 21:54
  • Miejscowość: d.śląsk
  • Pochwały: 2

Re: Mikrociagnik do prac komunalnych

Postprzez bayanmar » 20 Cze 2017 15:02

W Broker Maszyny, mamy całą gamę, nowych traktorów Yanmar.
Na placu, są dostępne modele: GK160, SA221, EB3100, EF233 i EF235. Pozostałe modele, dostępne na zamówienie.
W razie pytań: 600 344 234
Dealer minikoparek YANMAR.
tel. 600 344 234

bayanmar
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 28 Gru 2015 22:18

Maszyna: Yanmar

Firma: Dealer Yanmar


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej