wibako

Problem ze skrzynią Multishift Renault 180.94

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Problem ze skrzynią Multishift Renault 180.94

Postprzez nobekstar2 » 03 Lut 2019 19:44

Marka i model maszyny: Renault 180.94
Rok produkcji: 1993

Witam posiadam Renault 180.94 skrzynia multishift . Ciągnik ogólnie super skrzynia sama w sobie również ciekawa .

Mam mały problem który wynika z faktu iż nie mogę w internecie znaleźć informacji serwisowych to tej skrzyni ani odnaleźć rzetelnych osób które posiadają jakąkolwiek wiedzę techniczną dotyczącą jej sterowania zależności itd .

Mianowicie Ciągnik po wrzuceniu rewersu dosyć często próbuje ruszyć z ostatniego biegu tj 9 . Jest to problematyczne jadąc po w ruchu miejskim bo niestety traktor trzeba zatrzymać i ruszać rewersem kilkukrotnie aż zaskoczy na bieg pierwszy . można kombinować również z zakresem itd a to kłopotliwe.

Jakie ta skrzynia ma zależności tj np jak ustawią się biegi po wciśnięciu sprzęgła a jak powinny się ustawić po wyłączeniu skrzyni rewersem i ponownym włączeniu jazdy .

Co w przypadku Gdy jedziemy z dużym obciążeniem i musimy skorzystać z ruszenia z zakresu pośredniego Żółw (Ślimak żółw zając ) bo mój ciągnik się rozłącza i trzeba stanąć przerzucić na zakres szybki i ponownie ruszać nie mogę zrobić płynnego przejścia pomiędzy zakresami .

Jak to powinienem obsługiwać bo być może to ja popełniam błąd . Kto ma do tej skrzyni kody błędów bo są lampki które migają lecz nie mogę znaleźć żadnych informacji w internecie co one oznaczają .

Pozdrawiam i z góry dziękują za pomoc .
Kopareczki-jcb 3cx 3cx super bobcat x320 mtz 82 koparka łańcuchowa

nobekstar2
Operator

  • Posty: 206
  • Rejestracja: 27 Sty 2008 19:25
  • Miejscowość: kujawsko-pomorskie
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej