wibako

CASE 5130 '93 zawór hamulca na przyczepę

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

CASE 5130 '93 zawór hamulca na przyczepę

Postprzez skwarko » 08 Gru 2022 09:51

Marka i model maszyny: CASE 5130
Rok produkcji: 1993

Witam

Kupiłem ciągnik CASE 5130 i szukam gdzie jest zawór pod który trzeba podpiąć gniazdo hydraulicznego hamulca przyczepy. Obok gniazda prądowego na przyczepę było gniazdo ale zwykłe jak pod odbiorniki więc zmieniłem ale nie działał hamulec. Przyjrzałem się dalej i wyszło, że ktoś zrobił tam dodatkowy spływ hydrauliki. Nie widzę gdzie podpiąć to gniazdo. Wg informacji które znalazłem to hydrauliczne hamulce na przyczepę to był standard więc chyba nikt tego nie wyjął. Powinny być dwa zawory priotytetowe i ten od hamulca na przyczepę. Rurki od pompki hamulcowej idą prosto na tył ciągnika i kawałkami węża łączą się z obudową tylną gdzie wchodzą znowu rurkami w środek. Nigdzie po drodze nic nie ma. Gdzie tego szukać?

skwarko
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 12 Gru 2020 18:30

Maszyna: CAT 428C 2CR19

Firma: Usługi Koparko-Spycharką


Reklama

simmet

Re: CASE 5130 '93 zawór hamulca na przyczepę

Postprzez mumin700 » 11 Gru 2022 16:11

Złącze hamulca hydrauliczego jest z tyłu obok wyjść hydrauliki zewnętrznej zazwyczaj na oddzielnej podstawce. Zawory hamulca hydraulicznego są za prawym kołem i od jednego z nich rurka idzie przyłącze do tyłu ciągnika.
Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych- Wadowice, tel. 787 828 090

mumin700
Fachoperator

Maszyna: brak

Firma: Naprawa maszyn Wadowice


Re: CASE 5130 '93 zawór hamulca na przyczepę

Postprzez skwarko » 11 Gru 2022 21:25

Masz może możliwość zrobienia zdjęć zaworu który daje ciśnienie na to gniazdo na przyczepę? I jak tam idą rurki. Uda mi się chyba kupić sam zawór hamulca oraz zawór priorytetowy wraz z rurkami ale zdjęcie jak to wszystko podpiąć to byłoby super.

skwarko
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 12 Gru 2020 18:30

Maszyna: CAT 428C 2CR19

Firma: Usługi Koparko-Spycharką


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej