wibako

Massey ferguson 8240 full powershift problem z biegami

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Massey ferguson 8240 full powershift problem z biegami

Postprzez mateusz1.1 » 27 Lip 2023 09:23

Witam forumowiczów,
Mam problem z MF 8240 otóż miałem chwile wolnego czasu więc postanowiłem przed sezomem żniwnym doprowadzić do ładu czujniki ciśnienia oleju, temperatury i ogólnie wiązke elektryczna nad silnikiem bo była w strasznym stanie. W tym celu umyłem cały traktor bardzo dokładnie i wziąłem się za wymiane czujników i naprawe wiązki. Grzebałem także w liczniku aby wymienić kilka żarówke od kontrolek.
Po skończeniu podłaczyłem aku, właczyłem hebel, odpaliłem wszystko chodzi aż do próby jazdy...
Nie da sie normalnie zmienić biegu bo każdy szarpnie a niektóre z nich mało co z fotela nie wyrzucą, natomiast gdy zmieniam ze sprzęgłem moge to zrobić płynnie. Dodatkowo mam.spalone 2 bezpieczniki 30amper ale nie wiem czy byly spalone czy mi sie spalily. Przydałaby się rozpiska ktory jest od czego bo niestety takowej nie mam i nie moge znaleźć nigdzie w internecie.
Traktor przed moją naprawą działał prawidlowo.

Na liczniku wyświetlają się 3 błędy
-E123
-E125
-E132

Dodam że akumulator był odpięty przez ponad tydzień. Czy zna ktos procedure kalibracji sprzęgła, skrzyni?

Znalazłem filmik na YT które idealnie pokazuje to samo co dzieje się w moim traktorze lecz autor nie podaje rozwiazania a widać jakby grzebal przy wtyczce A od licznika.

Link do filmiku:
https://youtu.be/hNpRJnxBg0M

Naprawdę pilnie potrzebuje pomocy bo żniwa za rogiem a ja na własne życzenie uziemniłem traktor :(.

Z góry każdemu dziękuje za porady, wskazówki, rozwiązania

Awatar użytkownika
mateusz1.1
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 19 Maj 2018 19:57

Maszyna: MZG 40

Firma: Brak


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej