wibako

Ciagniecie koparki ciagnikiem rolniczym B+E?

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Ciagniecie koparki ciagnikiem rolniczym B+E?

Postprzez piotrluk24 » 26 Wrz 2009 11:31

Witam :D
Jaka jest maksymalna masa przyczepy ciagnietej przez ciagnik rolniczy przy posiadanym prawo jazdy B+E( nie przekraczajac oczywiscie fabrycznych mas dopuszczonych przez producenta)? Czy jest to dalej ograniczone do 7T na zestaw; czy moge np. ciagnac na niskopodwoziowce za ciagnikiem koparke o masie np. 6T? :roll: :crazy:
Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Wrz 27, 2009 9:52 pm ]
:roll: :? :crazy: Niby sa przepisy a do konca nic nie wiadomo? Pomocy, moze ktos mial podobna sytuacje? Dzieki Pozdrawiam
Piotrek Warmia

piotrluk24
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 24 Wrz 2009 22:38
  • Miejscowość: Warminsko-mazurskie

Reklama

simmet

Postprzez adig » 13 Paź 2009 21:46

tez mam takie pytanie bo sam ciągam traktorem 8tonówkę na wywrotce która sama waży 3,5t ale w dowodzie traktorowym jest ze mogę ciągnąć 12t to chyba jest ok

adig
Pomocnik operatora

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 07 Sty 2009 12:03
  • Miejscowość: podkarpacie

Postprzez kamatsu » 30 Gru 2009 11:21

adig napisał(a):tez mam takie pytanie bo sam ciągam traktorem 8tonówkę na wywrotce która sama waży 3,5t ale w dowodzie traktorowym jest ze mogę ciągnąć 12t to chyba jest ok


Może tu znajdziecie coś dla siebie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_jazdy

Awatar użytkownika
kamatsu
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 01 Gru 2007 14:29
  • Miejscowość: Kraków

Postprzez Andrexxxx » 30 Gru 2009 22:21

W kategorji T nie ma ograniczenia tonażowego a tonaż jaki możesz ciągnąć określa wpis w dowodzie rubryka O1 i O2 rejestracyjnym pojazdu ciągnącego jeśli takowy jest wpisany
Wszyscy wiedzieli że tego nie da się zrobić. Aż przyszedł jeden który o tym nie wiedział..i to zrobił.

http://www.sp2kfl.org/

.

Awatar użytkownika
Andrexxxx
Operator

  • Posty: 357
  • Rejestracja: 02 Sty 2008 16:25
  • Miejscowość: Kujawsko-Pomorskie

Postprzez mamut » 09 Sty 2010 19:34

dokladnie jesli masz kategorie T (nie B) to mozesz ciagnikiem rolniczym ciagnac przyczepy o masie calkowitej okreslonej w dowodzie rej ,anie kat. prawa jazdy.
mamut

mamut
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 09 Sty 2010 18:07
  • Miejscowość: podkarpacie
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej