wibako

Czy można jezdzic ciągnikiem rolniczym z przyczepą 20 ton?

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

Czy można jezdzic ciągnikiem rolniczym z przyczepą 20 ton?

Postprzez .::ROBSON::. » 13 Paź 2009 22:27

Czy mozna jeżdzic w świeta i inne dni kiedy poruszanie sie po drogach jest zabronione dla samochodów ciężarowych?
Z tego co poczytałem w necie to z tych zakazów zwolnione są ciagniki rolnicze.
Mamy w firmie ciagnik rolniczy z przyczepą wywrotką trzyosiową o ładownosci 20 ton i interesuje mnie czy moge nim jeżdzić także w te dnie kiedy nie mogą tego robić samochody cięzarowe...

I niech mi jeszcze ktos podpowie jeśli sie zna, czy jak jest znak zakaz wjazdu pojazdów samochodowych o rzeczywistej masie całkowitej ponad 12 ton a pod nim jest tabliczka z napisem z wyjątkiem pojazdów rolniczych i mieszkańców.
To czy ja moge wjeżdzać tam ciagnikiem z przyczepą wywrotka jadąc załadowany piaskiem z masą rzeczywistą ponad 30 ton?
Ostatnio edytowany przez .::ROBSON::., 13 Paź 2009 22:48, edytowano w sumie 1 raz

.::ROBSON::.
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 06 Paź 2009 01:06
  • Miejscowość: LEGNICA

Reklama

simmet

Postprzez mamut » 09 Sty 2010 19:38

ciagnik rolniczy to nie pojazd samochodowy ,wiec pewnie mozesz :wink:
mamut

mamut
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 09 Sty 2010 18:07
  • Miejscowość: podkarpacie
  • Pochwały: 1

Re: Czy można jezdzic ciągnikiem rolniczym z przyczepą 20 to

Postprzez Jarewa » 13 Sty 2010 22:47

.::ROBSON::. napisał(a):Czy mozna jeżdzic w świeta i inne dni kiedy poruszanie sie po drogach jest zabronione dla samochodów ciężarowych?
Z tego co poczytałem w necie to z tych zakazów zwolnione są ciagniki rolnicze.
Mamy w firmie ciagnik rolniczy z przyczepą wywrotką trzyosiową o ładownosci 20 ton i interesuje mnie czy moge nim jeżdzić także w te dnie kiedy nie mogą tego robić samochody cięzarowe...

I niech mi jeszcze ktos podpowie jeśli sie zna, czy jak jest znak zakaz wjazdu pojazdów samochodowych o rzeczywistej masie całkowitej ponad 12 ton a pod nim jest tabliczka z napisem z wyjątkiem pojazdów rolniczych i mieszkańców.
To czy ja moge wjeżdzać tam ciagnikiem z przyczepą wywrotka jadąc załadowany piaskiem z masą rzeczywistą ponad 30 ton?


A co masz wpisane w dowodzie rejestracyjnym w rybryce pod pozycją O1 i O2 ?

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez maks » 17 Lut 2010 08:50

sam sobie odpowiedziałes ;za wyjatkiem pojazdow rolniczych' a wiec mozesz jezdzic kiedy chcesz i gdzie chcesz
CAT TO CAT,USŁUGI BRUKARSKIE

maks
Młodszy operator

  • Posty: 116
  • Rejestracja: 08 Gru 2009 16:59
  • Miejscowość: opole

Postprzez Jarewa » 17 Lut 2010 18:48

maks napisał(a):sam sobie odpowiedziałes ;za wyjatkiem pojazdow rolniczych' a wiec mozesz jezdzic kiedy chcesz i gdzie chcesz


W dzisiejszych czasach ów ciągnik wcale nie musi oznaczać że jest ciagnikiem rolniczym.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez maks » 18 Lut 2010 18:27

JAREWA co masz na mysłi
CAT TO CAT,USŁUGI BRUKARSKIE

maks
Młodszy operator

  • Posty: 116
  • Rejestracja: 08 Gru 2009 16:59
  • Miejscowość: opole

Postprzez dawidg2 » 18 Lut 2010 22:57

Pewnie o te ciągniki które prędkość max mają 50, 60 a nawet 80km/h.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez maks » 19 Lut 2010 08:42

ile by nie leciał to ciągnik i tyle, znam ludzi posprzedawali cieżarowki i jeżdżą fastracami lub podobne i nie trzeba tacho, licencji, pozwolen, C prawo jazdy, zakazow wjazdu itp, a jeszcze jak ma tura to mozna sie samemu załadowac, same plusy
Ostatnio edytowany przez maks, 19 Lut 2010 19:35, edytowano w sumie 1 raz
CAT TO CAT,USŁUGI BRUKARSKIE

maks
Młodszy operator

  • Posty: 116
  • Rejestracja: 08 Gru 2009 16:59
  • Miejscowość: opole

Postprzez Jarewa » 20 Lut 2010 16:13

Panowie definicja cągnika się kłania! Ciągnik to ciągnik tylko zależy teraz o przeznaczeniu.

Ze względu na układ jezdny:
ciągnik kołowy
ciągnik kołowo-gąsienicowy (półgąsienicowy)
ciągnik gąsienicowy
Ze względu na przeznaczenie:
ciągnik rolniczy
ciągnik leśny
ciągnik budowlany
ciągnik transportowy: ciągnik drogowy (siodłowy i balastowy)
ciągnik opancerzony
ciągnik ewakuacyjny
ciągnik siodłowy
nośnik narzędzi



No jesli ktoś jest rolnikim i może to udowodnić to nie widzę przeciwskazań to co autor się pytał.


Ale jesli to jest firma budowlana czy transportowa. To udowodnij w sądzie że to ciągnik rolniczy? skoro ta firma ma z roalnictwem tyle co.........

I nie chozi wcale o prędkości. Tylko o definicje tego ciągnika.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez dawidg2 » 20 Lut 2010 19:26

ja mam tartak tzn tata ma i mamy 2 ciągniki rolnicze nie ma problemu. Tylko trzeba podatek płacić do gminy od nich.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez la1996 » 07 Sie 2010 21:20

Oczywiscie ze mozna jezdzic z taka przyczepa poniewaz nie jest to zabronione i nie ma zakazu i zalezy od ciagnika czy ja pociagne

la1996
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 20:00
  • Miejscowość: wroclaw

Postprzez johny_fucker » 26 Sie 2010 18:26

Ciągnik rolniczy - nawet jeśli wieziesz z tyłu cygańską orkiestrę zawsze będzie ciągnikiem - więc jakiekolwiek zakazy dotyczące tonażu samochodów itp go nie obejmują.
sam wyjdzie - bo nie ma czym wyciągnąć...

johny_fucker
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 25 Sie 2010 13:46
  • Miejscowość: Częstochowa

Postprzez robson1934 » 19 Lut 2011 00:40

A co do Fastraców to z nimi jest pewien problem bo w Polsce ciągnik rolniczy ma ograniczenie prędkości do 45 a one homologacyjnie maja do 80 każdy nowy traktor kupiony w Polsce legalnie więcej nie może jeździć niż 45 mało tego spotkałem się z historią że fastrac został zarejestrowany jako ciągnik siodłowy i potem był wieli cyrk żeby to odkręcić druga sprawa zakazy dla samochodów ciężarowych go nie obowiązują ale ogrniczenia tonażowe owszem no chyba że to dojazd do posesji lub pola ale poza tymi dwoma przypadkami nie kolejna sprawa to że nie możesz się poruszać ciągnikiem rolniczym s przyczepą powyżej 6t po drodze krajowej bez winety a za brak tego ITD może wiele złego nam narobić .

robson1934
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 17 Lut 2011 22:23
  • Miejscowość: przasnysz

Postprzez hubertzajdel » 25 Lut 2011 00:22

maks, nie trzeba C ale za to trzeba mieć T
Ostatnio edytowany przez hubertzajdel, 02 Cze 2011 17:28, edytowano w sumie 1 raz
Wynajmę ciągniki rolnicze z przyczepami wraz z kierowcą. Nawiążę współpracę z firmami. Wywóz ziemi i gruzu spod koparek. podkarpacie-Krosno 607-588-373

hubertzajdel
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 16:49
  • Miejscowość: Krosno

Postprzez PIOTRHAJA » 04 Mar 2011 01:55

witam
ja koledzy z takim małym pytaniem :
1. ile min KM powinien posiadać ciągnik żeby sprawnie (ok 40km/h) poruszać się z przyczepą na której jest ok 20 ton ładunku ?
2. podstawowa sprawa jak wygląda spalanie ?

za odp z góry dzięki

Awatar użytkownika
PIOTRHAJA
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 14 Lut 2008 19:36
  • Miejscowość: centrum.prawie z miasta

Re: Czy można jezdzic ciągnikiem rolniczym z przyczepą 20 to

Postprzez .::ROBSON::. » 23 Mar 2011 23:36

spalanie mam wyższe około 25 % od naprzykład czteroosiówki ciężarowej ale ma inne zalety.
posprawdzałem dokładnie i można jeżdzic gdzie sie chce, nie ma znaczenia czy ma go firma budowlana czy rolnik , ważne żeby był to prawdziwy ciągnik rolniczy i tak był zarejestrowany.

gdyby iść tym wzorem interpretacji co któryś z kolegów powyżej że jak ciągnik rolniczy ma firma budowlana to on nie jest ciągnikiem rolniczym to równie można by twierdzić że każdy samochód osobowy który jest w posiadaniu firmy budowlanej i firma wrzuci mu do bagażnika trzy worki cementu i łopate też nie jest już samochodem osobowym tylko ciężarowym... a przecież wszyscy wiemy że tak nie jest.

.::ROBSON::.
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 06 Paź 2009 01:06
  • Miejscowość: LEGNICA

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej