wibako

john deere 2030 para bucha z odmy

O traktorach URSUS, New Holland, John Deere, MTZ, Zetor, CASE.

john deere 2030 para bucha z odmy

Postprzez chary » 24 Paź 2009 23:11

Wiatm wszystkich, jestem tu nowy. Od niedawna jestem prawie szczęśliwym posiadaczem ciągnika jak w temacie. Po rozgrzaniu silnika z odmy zaczyna walić para. Po 4-5 godzinach pracy z układu chłodzenia ubywa 3-4 litry wody. A w oleju widać wyraźnie wpływ wody. Sprawa niby prosta - walnięta uszczelka, ewentualnie pęknięta głowica. Jednak nic z tego, głowica sprawdzona i po planowaniu, uszczelka nowa, przy okazji nowe zawory i .... dalej para bucha. Pewien zorientowany szpenio poradził sprawdzenie szczelności chłodnicy oleju (wymiennik chłodzony wodą). Sprawdziłem i wszystko szczelne. Pozostaje tylko pęknięty blok? Czy może jeszcze jakiś inny dynks. Proszę o pomoc bo już nie mam siły.

chary
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 24 Paź 2009 22:47
  • Miejscowość: Wołów

Reklama

simmet

Postprzez mechanior » 26 Paź 2009 18:56

jak zamontowana jest pompa wody? napędzana z rozrządu? może przepuszczać wodę do oleju przez uszczelnienie na wałku... powinna mieć otwory dozorowe przez które woda powinna się wydostawać na zewnątrz ale mogą być zatkane...
chłodnica oleju powinna być sprawdzona pod ciśnieniem (1,5-2 bar) i w temperaturze pracy (80-90 C)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez szopen25 » 18 Cze 2010 15:44

to ze idzie woda do oleju moze byc peknieta tuleja i bedzie szla woda i tak najprawdopodobniej jest. a co do odmy to sprawa wyglada tak ze jest przedmuch w silniku jestem ciekaw czy bierze olej? wymień tuleje i pierscienie i gotowe bedzie jezdzil niewiadomo jak tam na wale stoi jakie cisnienie ma

szopen25
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 18 Cze 2010 12:37
  • Miejscowość: świętopkrzyskie

Postprzez la1996 » 06 Sie 2010 20:31

Mi przydarzyło się coś innego chciałem kupić sobie ciągnik marki JD 8300 uruchomiłem silnik i chciałem wypróbować go gdy próbuje włączyć bieg aa to nic okazało się ze maszyna ma uszkodzona skrzynie biegów było śmiesznie gdy dawałem gazu a to nic nawet nie ruszy Pozdrawiam :!:

la1996
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 06 Sie 2010 20:00
  • Miejscowość: wroclaw

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej