wibako

Mecalac jakie ma ruchy?

Moderator: wujek616

Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez perfekt2345 » 15 Cze 2011 20:10

Tak jak w temacie , czy to sa zwykłe plusy o takich samych ruchah jak w zwykłych koparkach? Czy moze jakies ruchy na x? Czy łatwo jest sie przesiąść z koparki na mecalaca??/ Ajk ktoś wie to niech odpisze please

perfekt2345
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 20 Sty 2011 19:33
  • Miejscowość: Lubelskie

Reklama

simmet

Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez wujek616 » 15 Cze 2011 22:52

Ruchy dźwigni są w układzie + tak jak w normalnych koparkach. masz jeszcze do wyboru różne tryby pracy, ale długo by tłumaczyć musisz sam spróbować i się przekonać do tej maszyny. Mówi się że to jest maszyna dla odważnych operatorów bo jest dosyć niestabilna, ale jak dojdzie się do wprawy to można cuda nią wyprawiać :faja: Ja się przekonałem do Mecalac'a i na żadną inną maszynę jego nie zamienię :wink: zwykłe koparko-ładowarki wymiękają :mrgreen:
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez perfekt2345 » 16 Cze 2011 06:55

Kurde chciałbym spróbować porobić na tym troche ale przyznam szczerze ze dopiero raz na żywo widziałem mecalaca. Nikt w lubelskim tego nie ma.

perfekt2345
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 20 Sty 2011 19:33
  • Miejscowość: Lubelskie

Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez Jooras » 16 Cze 2011 22:05

No jak nie ma jak ma. U nas w firmie jest mecalac dosyć nowy może ma tydzień może ciut więcej. Próbowałem na tym robić, kopało się super mała maszyna ale bardzo silna ale jak przyjdzie zmieniać tryby pracy to poległem i wróciłem do koparko ładowarki. Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić.

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez medion » 08 Lip 2011 23:35

Miał koleś popsutą obrotówkę i koparko-ładowarkę pomajsterkował w garażu jak każdy Polaki i powstał Macalac
Zauważyłem że coraz więcej jest tych maszyn i powiem tak że przyjdzie czas że wyprą koparo-ładowarki są bardziej wszechstronne jedna duża wada Byle kto tym sprzętem nie będzie dobrze pracował musi trochę czasu poświęcić na naukę poprawnej obsługi
sssss

medion
Młodszy operator

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 16 Gru 2010 20:22
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 1

Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez korba71 » 08 Lip 2011 23:46

Mylisz sie kolego to kolejny wynalazek bez przyszłosci taki niszowy sprzet nabrac to nie potrafi łyzka jak do zupy, kopie jak kura w oborniku mozna wyrywac na niego mamuski w piaskownicy, pewnie posypią sie komentaze ale takie jest moje zdanie

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez mechanior » 14 Lip 2011 23:30

jak zwykle wszyscy macie po troszku rację, sprzęt jest jak najbardziej jak szwajcarski scyzoryk:
ma wszystko i dużo potrafi ale ciężki, nieporęczny nożyki za małe, korkociąg za słaby a śrubokręty nie pasują do żadnych śrub
McGyver daje radę nim robić cuda, tylko że z całym szacunkiem tych McGyverów jakoś mało albo tylko w filmach występują....
nigdy nie zastąpi koparko-ładowarki i wystarczy tylko jeden powód - CENA, nie mówiąc o łatwości obsługi
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez Pako 74 » 22 Lip 2011 20:46

Chciałbym żeby kolega Mechanior uzasadnił w czym to Mecalac nie dorówna koparko-ładowarce bo osobiście nie widziałem żadnej kop-ład którą można:
- wkładać palety np.silki na wysokość 4m i wyżej
- wsunąć 12 m szynę stropową w otwór niewiele większy od tej szyny
- rozładować całego tira np bloczków mając tylko 3metrowy wolny pas wzdłuż naczepy
- włożyć np betoniarkę do budynku przed którym jest 2,5 m wykop
- zabrać paletę puzli która stoi za płotem
- załadować wagon kolejowy stojąc na torowisku
przykładów było by wiele jest to maszyna którą można naprawdę b.dużo wszystko zależy od kreatywności operatora w wielu przypadkach jest nie zastąpiona i coraz bardziej widać jak do niej przekonują się kierownicy budów. We Wrocławiu i okolicach jest masa 11 i 12 ,są 14 pojawiły się 714 ich największą zaletą jest to że w jednym miejsu mogą zrobić takie rzeczy że kop-ład po 10 min miał by tylko 1 m błota pod sobą.Koledze który napisał że kopie sie nią jak by" zypy nabierał" odpowiem jakie umiejętności takie kopanie a może spróbował by kopiąc kop-ład załad 4 -oske stojącą za nim co nie możliwe a Mecalac da radę
Operatorzy kop-ład doskonale wiedzą co Mecalacki potrafią i dziwią mnie co niektóre opinie może wynika to z zazdrości może ze złości może co niektóry wsiadł spróbować i się wystraszył albo nie umiał poradzić z mnogością możliwości achyba najwięcej złych opini wynika z tego że tak ciężko komuś przyznać rację. Pozdrawiam wszyskich operatorów kop-ład bo isam Mecalac jest notabene kop-ład.
Darz Grunt

Pako 74
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 16 Mar 2010 22:30
  • Miejscowość: Wroc

Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez korba71 » 22 Lip 2011 21:27

Wymieniłes kolego rzeczy do których mekalak nie jest wcale niezbędny i ma mnóstwo ograniczeń, jest bardzo skomplikowany, siłowniki po obu stronach sa narazone pewnie na uszkodzenie, gasienicówki nie zastapi, powiela tylko to co mozna zrobic koparka kołowa, a jego cena to kosmos. Koparko-ładowarka tez jest jakby uniwersalną maszyną, jest przede wszystkim duzo szybsza z przewozem urobku lub materiałów na wieksze dystanse a to równiez wazne na budowie, jest bardziej stabilna, załadunek wagonu mekalakiem musi byc bardzo ciekawym doznaniem a raczej bardzo długim, a załadunek 4 oski kopład ? mozna ustawic sie wzdłuz auta, kopac i ładowac poprzecznie, a co do moich umiejetnosci nie mi albo tobie je oceniac, podałes kolego za przykłady same skrajnosci na budowach dzieje sie o wiele wiecej i reszta maszyn daje sobie w zupełnosci rade a ta mnogość mozliwosci to jak z tym słynnym scyzorykiem jest ale niekiedy nie warto go wyciagac bo ktos wyciagnie cos wiekszego.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez mechanior » 24 Lip 2011 01:22

jeden z moich klientów kupił 1 Mecalaca, oprócz tego ma 4 kop-ład. oraz Liebherra 903, pracują przy renowacji poboczy, chodnikach oraz infrastrukturze podziemnej (rurociągi, kanalizacje) czyli w warunkach jakie opisałeś, droga w ruchu, wąsko, częste rozładunki, prace dźwigowe itp... wszyscy jego operatorzy twierdzą że Mecalac jest czymś pośrednim między kop-ład. a kołówką ze wszystkimi wadami i zaletami... z tym podawaniem urobku za siebie niech cie nie ponosi, nie jest tak łatwo jak kołówką, bo z tyłu jest silnik i trzeba o tym pamiętać, na przejazdach jest wolniejszy od kop-ład. itp, to jego ostatnia maszyna tego typu, to nie moje słowa ani nie moja opinia ale stwierdził że tak skomplikowana w operacji i obsłudze maszyna nie nadaje się na budowę ... ja wiem że na tzw "ścianie zachodniej" jest to maszyna bardzo popularna, nie ma budowy na której by nie było przynajmniej kilku, wszystkie remonty w centrum Wrocławia obsługiwane są przez te maszyny, podkreślę tylko, że wymaga doświadczonego operatora by robić te wszystkie "cuda" a takich niestety jest mało, w warunkach naszego boomu budowlanego za stery maszyny wsiadają wszyscy, nawet "mistrzowie łopaty" a w trybach operacyjnych tej maszyny może się pogubić nawet "wyjadacz", o ile oczywiście wszystkie te bajery działają a z tym bywa różnie...
dlaczego twierdzisz że nasze opinie wynikają z zazdrości ? o co ? z czym ta maszyna ma być taka szpanerska oprócz chorej ceny, trudnej obsługi i drogiego serwisu ?

dyskusja na ten temat trwa na forum z przerwami od jego powstania i przypomina słynną debatę na temat " wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiejnocy", trudno ją będzie rozstrzygnąć jednoznacznie...
mam do was tylko jedną prośbę, nie obrzucajmy się przy tej okazji obraźliwymi tekstami typu: "nie potrafisz na niej robić to ci się nie podoba" albo "jakie umiejętności takie kopanie", bo jak już brakuje rzeczowych argumentów to zaczyna się walka na obelgi i zarzuty, a nie o to tutaj chodzi, ideą forum jest to że każdy może mieć swoje zdanie i nie wolno nam tego negować za wyjątkiem przypadków błędnej interpretacji tzw WIEDZY ŚCISŁEJ jaką jest matematyka czy fizyka...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez operator mecalac » 14 Wrz 2011 20:02

Jak można porównac Liebherra 903 do macalac 12mxt weź postaw 24 mxt lub 18 mxt to zobaczysz a dwa skoro takie złe to czemu na praktycznie każdej budowie są macalac czy to brukarze czy kanalarze lub torowcy to sobie cenią te maszyny fakt mają wady jak każdy ale to są maszyny

operator mecalac
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Wrz 2011 19:52

Maszyna: 12mxt


Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez mechanior » 14 Wrz 2011 23:02

liebherr 903 waży niecałe 11 ton i ma krótki tył, gość używa go do tej samej roboty co Mecalaca a ja wcale nie pisałem co to za model
u nas na Śląsku Mecalaców jest mało, a na każdej budowie to jest koparko-ładowarka CAT
torowcy korzystają z torowych Atlasów
czytaj uważnie posty: te maszyny są popularne w zachodniej części kraju
mechanior napisał(a):ja wiem że na tzw "ścianie zachodniej" jest to maszyna bardzo popularna, nie ma budowy na której by nie było przynajmniej kilku, wszystkie remonty w centrum Wrocławia obsługiwane są przez te maszyny, podkreślę tylko, że wymaga doświadczonego operatora by robić te wszystkie "cuda" a takich niestety jest mało, w warunkach naszego boomu budowlanego za stery maszyny wsiadają wszyscy, nawet "mistrzowie łopaty" a w trybach operacyjnych tej maszyny może się pogubić nawet "wyjadacz", o ile oczywiście wszystkie te bajery działają a z tym bywa różnie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez operator mecalac » 24 Wrz 2011 11:16

mechanor nie powiesz ze te maszyny są gorsze od koparko ładowarek

operator mecalac
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Wrz 2011 19:52

Maszyna: 12mxt


Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez korba71 » 24 Wrz 2011 21:11

Trzeba skonczyc z tym sporem ,ktos lubi lub kupuje maszyny według jakiejs charakterystyki albo potrzeb może ceny cokolwiek ,każdy ma wybór albo dane potrzeby i to realizuje ,możemy toczyc te spory aż sie zestarzejemy i wypadniemy z obiegu a młodzi beda sie zastanawiac co to jest ta kopład albo mecalak ,nie byłbym soba jak bym czegos nie dodał jednak mecalaki zaczeły ewoluowac w strone koparek kołowych czyli ,okazało sie ze ten przegub był zupełnie niepotrzebny ,albo sie myle :D ? pozdrawiam operatorów mecalaków ,jednak trzeba sobie zdawac sprawe ze swoich ograniczen pisze o wszystkich maszynach .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez Jarewa » 24 Wrz 2011 22:19

Tylko charakterystyki meclaca są bardzo w złej kondycji. Normalnie za to producenta bym do odstrzału dał. Wszystkie inne maszyny mają normy z zapasem a mecalac na skraju.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez mechanior » 26 Wrz 2011 10:39

operator mecalac napisał(a):mechanor nie powiesz ze te maszyny są gorsze od koparko ładowarek

właśnie cały czas próbuję wytłumaczyć że są INNE, dla niektórych lepsze a dla niektórych gorsze, zależnie od sytuacji, regionu, operatora i roboty, po prostu INNE...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez Ewa_Mecalac » 10 Lip 2020 10:22

Mamy rok 2020 Mecalac nie zniknął, ba! ma w swojej ofercie już ponad 50 modeli maszyn i cały czas się rozwija... obawy niektórych rozwiane, a dla wszystkich, którzy mają wątpliwość jak się pracuje na naszych koparkach i jakie mają ruchy zapraszam do naszej siedziby do Wrocławia lub Łazisk - po krótkim instruktażu sami przetestujecie bo mogłabym się tu rozpisać rozwiewając powyższe wątpliwości, ale nic tak nie zadziała jak przetestowanie naszych maszyn samemu:) W linku krótka lista maszyn które obecnie są do dyspozycji i które śmiało można przetestować www.mecalac.pl/maszyny/dostepne-od-reki/
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Ewa_Mecalac
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 02 Kwi 2020 14:46

Maszyna: Mecalac Polska Sp. z o.o.

Firma: Mecalac Polska Sp.z o.o.


Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez Tomiks » 05 Kwi 2021 22:25

korba71 napisał(a):mecalaki zaczeły ewoluowac w strone koparek kołowych czyli ,okazało sie ze ten przegub był zupełnie niepotrzebny ,albo sie myle :D ?

Wg mnie przegub daje większy udźwig przy stosunkowo małej masie maszyny. Jest to spowodowane tym, że masa przeciwwagi, którą tworzy silnik jest oddalona od punktu podparcia. Szkoda zaś, że zjawisko zachodzi tylko w jednym kierunku (wzdłużnym).
Często masa maszyny jest krytyczna, np. ze względu ograniczenia nośności podłoża, transportu, czy ograniczeń w ruchu drogowym i nie można po prostu wziąć cięższej maszyny.

Czy ktoś z doświadczeniem w użytkowaniu przegubowców może to potwierdzić?

Tomiks
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 04 Lis 2020 23:40
  • Miejscowość: wschodnie mazowieckie

Maszyna: Mecalac 12MXT

Firma: Może kiedyś


Re: Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez dawidg2 » 06 Kwi 2021 00:02

Tylko mecalac z "dupka" przy pracy prostopadle do osi jazdy już tak kolorowo nie wypada jak koparka klasyczna.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Mecalac jakie ma ruchy?

Postprzez Ewa_Mecalac » 07 Kwi 2021 14:46

Podrzucę temat dla fanów 12stek, którzy myśleli o wymianie - moment idealny;)
https://www.mecalac.pl/program-wymiany- ... x-na-nowe/

Awatar użytkownika
Ewa_Mecalac
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 02 Kwi 2020 14:46

Maszyna: Mecalac Polska Sp. z o.o.

Firma: Mecalac Polska Sp.z o.o.


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej