wibako

Mecalac 714 potrzebna opinia

Moderator: wujek616

Mecalac 714 potrzebna opinia

Postprzez Jarewa » 20 Paź 2011 20:45

Potrzebuje jakiś informacji od użytkowników, awaryjność jej słabości itd. No chyba że est przeciwnie ale wątpię.

Rozmyślam nad zamianą 12MX na 714.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Reklama

simmet

Mecalac 714 potrzebna opinia

Postprzez korba71 » 20 Paź 2011 21:52

Kolega JOORAS buja sie takim mekalaczkiem pisał pare razy na ten temat moze go zachacz .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Mecalac 714 potrzebna opinia

Postprzez Jooras » 21 Paź 2011 19:30

a już pisze pisze, ja tak sobie latam z volvo na mecalaca więc się wypowiem.

My mamy mecalaca z tego roku maszyna młoda ale seriws przy naprawach już był, a mianowicie jakieś cymbały w fabryce źle ułożyły wiązkę elektryczną pod chłodnicą na tyle że pod wpływem wibracji cała się przetarła i połowa rzeczy nie działa, na szczęście tylko oświetlenie i pierdoły różne, koledzy z bh ruda mówili że to odosobniony przypadek.

Więcej awarii nie było chyba że można wliczyć w to że raz się zacięły drzwi ale wystarczyło wyregulować i drzwi śmigają :)

co do reszty to raczej same plusy

pomimo swoich wymiarów i małej wagi jest to maszyna niewyobrażalnie silna, podnosi na zawiesiach cały kontener taki jak się siedzi w nich na budowach, pojedzie z tym po błocie i nierównościach na budowie tam gdzie ciężarówka nie podjedzie i go jeszcze zapakuje na hdsa bez najmniejszych kłopotów, mam zdjęcia na dowód tego.

Klimatyzacja mrozi rewelacyjnie w lecie szyby otwartej to on chyba nie widział :P

Ramię skrętne też bardzo dobra sprawa w połączeniu z uchylną skarpówką to już całkiem rewelacja można cudować

Ostatnio przetestowaliśmy też uszy do podnoszenia na dźwigu, wyciągaliśmy go z wykopu 20 m głębokości i na szczęście spawy wytrzymały :D ale mina prezesa jest niezapomniana :D

na początku było strasznie trudno w H guziczków przełączniczków ogromnie się gubiłem ale po nabraniu wprawy jest super :)

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: Mecalac 714 potrzebna opinia

Postprzez Jarewa » 21 Paź 2011 19:55

A czy maszyna jest bardziej stabilna z ciężarami niż 14?

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Mecalac 714 potrzebna opinia

Postprzez Jooras » 21 Paź 2011 23:18

14 atlas ? wg mnie na pewno tak, jutro powstawiam Ci zdjęcia

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Re: Mecalac 714 potrzebna opinia

Postprzez Pako 74 » 22 Paź 2011 01:17

no faktycznie napisaleś super ale zdjęć tylko 3 ?
Darz Grunt

Pako 74
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 16 Mar 2010 22:30
  • Miejscowość: Wroc

Re: Mecalac 714 potrzebna opinia

Postprzez Jarewa » 22 Paź 2011 08:20

Od mecalac 14mx.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2802
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Mecalac 714 potrzebna opinia

Postprzez Jooras » 27 Paź 2011 19:02

nigdy szczerze mówiąc nie spotkałem się z innym mecalaciem więc nie będę mógł porównać :?

Image
Image
Image

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Mecalac 714 potrzebna opinia

Postprzez MARIO/MECALAC » 20 Mar 2012 21:03

robiłem na mecalacu 11, 12, 14 i 714 i bez porównania 714 najlepsza. bardzo stabilna i mocna w porównaniu z tamtymi. fakt przełączników guziczków masa ale chwila zabawy i jak zapamiętasz to śmigasz bez zastanowienia się co do czego i naprawde duze ciężary może dźwigać dwie osie skrętne szybka zwinna maszyna. Jedyny minus to profil opony balony fajne ale niskie oponki jak na budowe to tak jak by porównać oponki profil 40 i 70 w teren który lepszy?? no ale dzięki niskiemu profilowi mniej buja.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Mecalac 714 potrzebna opinia

Postprzez n0vus » 30 Maj 2012 13:59

To ja się chętnie podłączę pod temat, trochę go odświeżając (może przez te kilka miesięcy opinie nieco się pozmieniały). Mam dość duży dylemat pomiędzy 14MBX a 714MW. Osobiście to bardzo długo byłem zdecydowany na 14MXT/MBX ale zawsze coś stawało na drodze kupna.
Niby parametry mają podobne, ale udźwigi 14MBX ma nieco lepsze (przynajmniej wg prospektów - ile to ma wspólnego z rzeczywistością to już inna sprawa) co ma trochę sensu ponieważ 714 jest krótsza.
Różnica też jest w silnikach. Uważacie, że Deutz lepszy czy Cummins?
Na plus 714 przemawia usytuowanie kabiny po standardowej stronie, choć to pewnie kwestia przyzwyczajenia.
Największy problem jest taki, że bardzo trudno wyhaczyć 14MBX (czy nawet MXT) w dobrym stanie. Większość maszyn które widziałem pomimo stosunkowo dobrej ceny było strasznie zaniedbanych (luzy, wycieki, o ogólnym wyglądzie nie wspominając). Kilka ciekawych znalazłem, ale za jakieś chore pieniądze i to kompletne "golasy" bez osprzętu. Ostatnio pojawiło się sporo 714MW w ciekawych cenach i nawet ostatnio jedną oglądałem. Nie wiem czy to ze względu na nowszą konstrukcję, lepszy standard wykonania czy o coś innego, ale znacznie lepiej się prezentują te maszyny pod względem stanu technicznego na rynku wtórym niż podobne rocznikiem i mtg 14mbx/mxt.

Ja osobiście potrzebuję maszyny nieco bardziej elastycznej od koparko-ładowarki (którą też rozważałem pierwotnie). Prace na np. na zasadzie:
wykonywania wykopów (do 3-4m) pod stopy fundamentowe, włożenia deskowań i zbrojenia do wykopu, zasypania, ale także ustawienie deskowań np. jakiejś 4m ścianki oporowej, rozładowania/załadowanie auta z deskowaniem, zbrojeniem, kontenerami socjalnymi, czy podania bloczków betonowych na 1 piętro, albo podczepienia kosza z betonem i zalania paru słupów. Mam świadomość, że większość tych rzeczy jest w stanie zrobić z powodzeniem tańsza koparko-ładowarka (pracuję kilkanaście lat w zawodzie i niejedno widziałem), ale moim zdaniem wieża obrotowa daje znacznie większe możliwości.

Pytanie teraz dla znawców tematu (właścicieli / operatorów) do tego typu zadań lepszy będzie 14MBX czy 714MW czy kompletnie jest to bez znaczenia? Ja osobiście mam wrażenie, że seria 10,12,14 MBX/MXT/MSX to takie uniwersalne maszyny budowlane (podjedzie, przewiezie, załaduje, rozładuje - taka "złota rączka" budowy etc.), kiedy 714MW to już bardziej konwencjonalna kołowa koparka z wymiennym osprzętem (głównie do kopania, ale potrafi dużo więcej). Słyszałem też opinie, iż 714MW są znacznie stabilniejsze od "łamanych braci" ale gorzej znoszą jazdę po budowie na zasadzie przewożenia czegoś z miejsca na miejsce.

Pozdrawiam Serdecznie

n0vus
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 07 Lis 2011 21:51

Maszyna: Liebherr A314
Bobcat X328
Manitou 1335SL
Terex ATT400

Firma: Własna ;)


Mecalac 714 potrzebna opinia

Postprzez Jooras » 01 Cze 2012 20:49

Pracowałem w firmie w której mieliśmy 714mw. Używaliśmy go do takich rzeczy jak Ty piszesz. Szalowało się nim całe ściany i zalewało się je z pojemnika. Jazda i zalewanie ścian z pełnym pojemnikiem betonu nie było problemu. Nie wiem jaka była pojemność pojemnika ale chodzi mi o ten standardowy co podpina się też do dźwigów.

Dużym plusem dla 714 też jest to że odwracasz się i dupa nie zostaje. :wink:

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej