wibako

12MXT czyszczenie zbiornika paliwa

Moderator: wujek616

12MXT czyszczenie zbiornika paliwa

Postprzez mstrade » 29 Lip 2012 09:12

Marka i model maszyny: 12 mxt
Rok produkcji: 2001

Witam.
Mam problem z zanieczyszczonym zbiornikiem. Jak wyczyścić zbiornik i przepłukać go? Jakich środków chemicznych użyć?
Proszę o pomoc.

mstrade
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 23 Sty 2012 14:27

Maszyna: mecalac 12mxt


Reklama

simmet

czyszczenie zbiornika paliwa

Postprzez peckiel » 29 Lip 2012 11:31

Czyściłem w swojej JCB. Normalnie odkręciłem korek z dołu i wpompowałem wodę parę razy. Później odstała trochę i po robocie. W paru maszynach tak robiłem.

Autor postu otrzymał pochwałę
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


czyszczenie zbiornika paliwa

Postprzez korba71 » 29 Lip 2012 12:11

Ja czesto spuszczam wode i nieczystosci ze zbiornika, przynajmniej raz w miesiacu, zbiorniki maja przetłoczenie od dołu zakonczone zaworem, tam zbieraja sie nieczystosci, stan na równym poczekaj chwilke i spuszczaj az zacznie płynac czyste paliwo, jesli zawór jest zatkany (miałem taka sytuacje) wykrec go całego i umyj ja takie rzeczy myje i przedmuchuje samostartem rozpuszcza wszystko (oczywiscie po odpompowaniu paliwa), chłopaki u nas na firmie używają karchera, maja z goracą wodą, nie trzeba zadnych srodków chemicznych, jesli miałes bardzo zabrudzony warto wymienic lub przedmuchac przewód paliwowy biegnący od zbiornika do odstojnika, osadzaja sie na sciankach gluty i moga go zapchać, jesli robisz takie obsługi systematycznie nigdy nie spotka cie niespodzianka, nie wspomniałem o zaworze w odstojniku tam masz na dnie to samo co w zbiorniku tylko w mniejszej skali, tylko nie spuszcaj w czasie pracy silnika, jak tak zrobiłem i zapowietrzyłem, zgas spuść i pompnij reczna pompką zapal i daj na chwile obroty na maxa, oczywiscie u ciebie moze byc inaczej to wszystko rozwiazane, ale ogólnie tak to wygląda.

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: 12MXT czyszczenie zbiornika paliwa

Postprzez mstrade » 01 Sie 2012 22:22

Dzieki za pomoc.

mstrade
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 23 Sty 2012 14:27

Maszyna: mecalac 12mxt


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej