wibako

Brak ruchu ramieniem MECALAC 10

Moderator: wujek616

Brak ruchu ramieniem MECALAC 10

Postprzez MARIO/MECALAC » 17 Gru 2012 18:55

Marka i model maszyny: MECALAC 10
Rok produkcji: 2001

Witam mam taki następujący problem. Dziś pod czas pracy zniknęła mi hydraulika przedniego ramienia obrotu oraz podpór. Gaz i skręt działa normalnie. Za pierwszym razem przeszukałem całość i znalazłem przerwany kabelek to go naprawiłem, natomiast za drugim razem kable całe bezpieczniki również wszystkie kable na swoim miejscu. Co to może być i gdzie szukać przyczyny? Przeczesałem wszystko i nic nie widać, nie wiem gdzie szukać usterki a nigdy nie miałem takiej sytuacji by gaz działał oraz skręt a cała reszta martwa
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Reklama

simmet

Brak ruchu ramieniem

Postprzez dawidg2 » 17 Gru 2012 21:09

A jak zrobiłeś kabelek to działało?

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Brak ruchu ramieniem

Postprzez wujek616 » 17 Gru 2012 21:49

Rzeczywiście dziwna sytuacja że działa tylko skręt i gaz... obrót i skręt jest zasilany z tej samej pompy to dlaczego jest skręt... :woot: przejrzyj jeszcze raz dokładnie wiązki pod koparką które idą od złącza obrotowego, mi się przetarło kilka przewodów i robiło zwarcie (tyle, ze u mnie paliło bezpiecznik główny i nie dało się uruchomić maszyny) i jedyne co przychodzi mi jeszcze do głowy to któryś przekaźnik się zawiesił...A sterowanie pedałem od dodatkowej funkcji też nie działa?
najlepiej zadzwoń do KOWO oni tam znają Mecalaki na wskroś :wink: to pewnie coś poradzą masz tu nr do Pana Piotra Kopery (właściciela) 605996599 spoko gość! wiele razy mi pomógł przez telefon, miałem jeszcze gdzieś nr do elektryka z KOWO - też konkretny facet, ale gdzieś zapodziałem po zmianie telefonu :woot: jak znajdę to podam
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Brak ruchu ramieniem

Postprzez MARIO/MECALAC » 18 Gru 2012 00:08

No właśnie w tym cały problem jak zrobiłem kabelki to maszyna odżyła i przepracowałem ok 4 godz i nagle znowu dupa to samo. Nic prócz skrętu, jazdy i gazu nie ma kompletnie nic, też jestem zdziwiony bo to wszystko jest powiązane ze sobą.





Znalazłem dziś przyczynę ale zanim to znalazłem wytarzałem się pod maszyną dobrą godzine, śledzenie kabelka po kabelku jest męczące. A więc wszystkie kable były sprawne pod maszyną (co mnie zirytowało bo w wodzie prawie leżałem) okazalo się że padł przekaźnik podłączyłem go na krótko zasilając prądem z zapalniczki i cały dzień przepracowałem bez zająknięcia
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej