wibako

Mecalac 714 mw

Moderator: wujek616

Mecalac 714 mw

Postprzez cespenar » 25 Gru 2012 11:51

Marka i model maszyny: Mecalac 714 mw
Rok produkcji: 2005-06

Witam,

Po Świętach wybieram się oglądać mecalaca 714, a ponieważ nigdy nie miałem takiej maszyny to chciałbym uzyskać kilka istotnych informacji na temat 714-ki.

Maszyne potrzebuje przy brukarstwie, kopaniu wodociągów w ciasnych przestrzeniach dlatego padlo na 714.

Na co uważać oglądając tego typu maszyne ?
Jak sprawdzić autentyczny przebieg maszyny,gdzie podlączyć komputer?
Jaki powinien być akceptowany luz na obrocie?
Czy maszyna ma hamulec obrotu?

cespenar
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 05 Lut 2008 20:15
  • Miejscowość: :>?

Reklama

simmet

Re: Mecalac 714 mw

Postprzez jeremi » 29 Gru 2012 18:16

witaj. przy zakupie takiej maszyny, musisz kogoś wziąść z serwisu. sam jeżeli nie miałeś do czynienia z 714 nic nie znajdziesz, komputer posiada nie wiele serwisów, może 3. a podłączenie wyjdzie cie jakieś 800 i sprawdzisz tylko elektrykę a tam może być dużo innych wad. A kazda wada to tysiące złotych i tygodnie przestoju. szczęśliwego nowego 2013
JEREMI 698962254

jeremi
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 10 Gru 2008 10:50
  • Miejscowość: wrocław
  • Pochwały: 1

Re: Mecalac 714 mw

Postprzez cespenar » 30 Gru 2012 11:50

Maszyne jade oglądać do warszawy, może znacie jakiś serwis który pojechałby razem ze mna zobaczyć maszyne?

cespenar
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 05 Lut 2008 20:15
  • Miejscowość: :>?

Mecalac 714 mw

Postprzez korba71 » 30 Gru 2012 14:27

Kolego a nie lepiej kupic dobrą koparke kołową, sprawdzi sie na pewno przy brukarstwie w ciasnotach, cena bedzie o wiele mniejsza a tak zamiast zajebist...maszynki mozesz sobie kupic kłopoty (chodzi mi o serwis dostepnosc czesci i ceny), pracujac w gliwicach przy ulicy okręznej widziałem na placu całe mnóstwo tych maszyn, to nie mecalac tylko chyba galmack- maszyna z tej samej rodziny, 714 wróciła wygladem do kołówki taka budowa jest jednak najlepsza, wiadomo dodatkowe łamania ramienia przeciwległe siłowniki, to dodatkowe mozliwosci, ale zwykła kołówka i dobry operator tez sobie poradzi.
Image

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Mecalac 714 mw

Postprzez cespenar » 30 Gru 2012 15:31

Galmac fajny ale ma za sobą dupe dlatego odpada a 714 jest jak prawie normalna kołówka.
Potrzebuje czegoś zwrotnego w bardzo ciasne miejsca, poza tym ma prawie 14T wiec dość stabilna maszyna. Oglądałem volvo ew 140 ale na moje roboty czyli brukarstwo, wodociagi, kanaliza jest za duza

cespenar
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 05 Lut 2008 20:15
  • Miejscowość: :>?

Mecalac 714 mw

Postprzez cespenar » 30 Gru 2012 15:39

a własnie co daje budowa wysięgnika o asymetrycznie ustawionych siłownikach?

cespenar
Operator

  • Posty: 204
  • Rejestracja: 05 Lut 2008 20:15
  • Miejscowość: :>?

Mecalac 714 mw

Postprzez korba71 » 30 Gru 2012 16:08

Pewnie niewiele, podejrzewam ze wystarczyłby tam jeden siłownik umieszczony centralnie choc pewnie nie mam racji.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Mecalac 714 mw

Postprzez sidleniwiec888 » 01 Sty 2013 15:54

Pewnie jakaś nowa francuska moda a poważnie jeden centralnie umieszczony byłby dosyć dużych rozmiarów a tam o ile dobrze pamiętam zbyt dużo miejsca nie ma.
Zero stresu, zero złości, wyjeb... po całości.

Awatar użytkownika
sidleniwiec888
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 29 Cze 2011 21:39
  • Miejscowość: Zduńska Wola

Maszyna: Jcb 3cx, Mecalac 12MXT

Firma: Dromak/Dramat


Mecalac 714 mw

Postprzez mecalacpolska » 12 Lut 2013 17:06

Panowie, asymetryczne położenie dwóch głównych siłowników w 714 MW, a dokładnie suma kątów pod którymi są położone zapewnia maksymalny udźwig w pełnym zakresie działania wysięgnika. W modelu 12 tę funkcję pełni układ równoległoboków tzw. "wąsów".

Pozdrawiam,
Mecalac Polska - Łaziska Górne

mecalacpolska
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 12 Lut 2013 16:49

Maszyna: www.mecalac.pl


Mecalac 714 mw

Postprzez luqasss » 23 Paź 2015 21:42

Witam forumowiczów,

Pozwolę sobie odświeżyć temat, ponieważ stoję przed dokładnie takim samym dylematem co kolega cespenar. Brukarstwo, kanalizację, kompleksowe podbudowy.

714 MW to coś świetnego jeśli chodzi o wszechstronność i uniwersalność. Boje się jednak elektroniki, boję się, że trafię na egzemplarz z ukryta wada i to ze koszty serwisu mnie przenośną, a ryzyko przestoju może sprawić że "popłynę" w przypadku wzięcia na barki większej roboty.

1.Pytanie czy coś się zmieniło w tym temacie?
2.Jak z dostępnością części i serwisów?
3.Co psuje się najczęściej?
4.Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
5. Jeśli nie 714 to...? Jaka koparke kołowa gabarytowo zbliżona i o podobnej wszechstronności?

luqasss
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 22 Paź 2012 17:45

Maszyna: JCB 8030, CAT 432D, Avant 635

Firma: DG


Mecalac 714 mw

Postprzez Chuck_M » 24 Paź 2015 20:35

Miałem ten sam problem przy szukaniu kołówki do brukarki, budowa dróg itp. w końcu się zdecydowaliśmy na Mecalaca 714MW. Jeździliśmy bardzo dużo omijać szerokim łukiem trzeba sprzedawców z Milicza, Grodkowa itp. Najlepiej maszynę kupić z KOWO. Zajmują się maszynami najdłużej w Polsce mają dobry serwis i cenę na części. Mamy maszynę od kilku miesięcy i jesteśmy bardzo z niej zadowoleni bardzo dużo potrafi tylko musisz mieć dobrego operatora na tą maszynę bo jeśli ktoś nie ma wyobraźni to taka maszyna jest Ci nie potrzebna. Psuć może się wszystko jak w każdym innym sprzęcie, wszystko zależy jak ktoś dbał o sprzęt przed nami. Najważniejsze to sprawdzić elektronikę czy w środku wszystko działa. czy jak się popracuje czy nie robi się choinka albo coś się nie wyłącza. Napęd czy działa 4x4 poziom oleju w skrzyni czy nie przybywa, luzy na drążkach kierowniczych, wieniec, szybkozłącze z usuwaniem luzu czy siłowniki dociskowe nie maja wycieku itp. tyle mogę dodać od siebie :)

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Mecalac 714 mw

Postprzez luqasss » 13 Lis 2015 23:16

Wracając do tematu jednak nie mam na tyle "odwagi" by zdecydować się na Mecalaca ;) Zdecydowałem się na Komatsu PW95 z 2002 roku z bogatym wyposażeniem jeśli chodzi o dodatkowe łyżki.

W rzyszłości jednak będę chciał mieć tę maszynę w swojej stajni pomimo elektroniki.

luqasss
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 22 Paź 2012 17:45

Maszyna: JCB 8030, CAT 432D, Avant 635

Firma: DG


Mecalac 714 mw

Postprzez Pisak312 » 15 Lis 2015 08:28

Kolego szukaj liebherra 311 tylko w wersji która ma cztery koła skrętne i masz praktycznie to samo co 714 ;). W sumie nie to samo bo masz "Liebherra" :faja:

Pisak312
Operator

Maszyna: Liebherr 316

Firma: usługi sprzętowe


Mecalac 714 mw

Postprzez MARIO/MECALAC » 15 Lis 2015 12:22

Pisak312, co Ty gadasz za brednie że to samo co 714? Daj mi do Liebherra 311 tylko osprzętu sztuk 10. i Przyznam Ci rację.

Koła skrętne tonie to samo co możliwość szybkiej zmiany osprzętu : widły, zamiatarka, frezarka, zagęszczarka, piła, kosiarka itp wiele wiele różnych urządzeń.

luqasss, On tam elektroniki tyle nie ma, kolega Chuck_M posłuchał, kupił i jest zaje...iście zadowolony z możliwości maszyny oraz ze spalania.

Szkoda kolego że nie założyłeś tematu osobnego co masz w Regulaminie forum opisane, bo przegapiłem twój temat.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Mecalac 714 mw

Postprzez luqasss » 15 Lis 2015 12:51

Komatsu już zaliczkowane więc po ptakach. Myślę że mecalac 714 nie ma równych w swojej klasie ale tak jak mówię byłbym się mieć tylko jego jako jedyna kolowke.

Komatsu nawet 110r wydaje się być zgrabniejsze niż Liebherr 311. Stały obok siebie dwie te maszyny na placu. Może i jakościowo lepszy ale też i droższy.

Mecalac 714 MW to tylko kwestia czasu ;-)

luqasss
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 22 Paź 2012 17:45

Maszyna: JCB 8030, CAT 432D, Avant 635

Firma: DG


Mecalac 714 mw

Postprzez Chuck_M » 15 Lis 2015 14:04

Ja też dłuższy czas się zastanawiałem nad Mecalac 714MW ale przygryzłem język i jest ! Powiem jedno możliwości tej maszyny są naprawdę gigantyczne i nie zamienię jej na żadną inną markę, a na budowach jest opór różnych maszyn i jak ludzie popatrzą co ta maszyna potrafi to często przychodzą dowiedzieć się coś więcej na jej temat. Dwie palety z kostką jedna na drugiej przewożę po budowie i nie ma z tym problemu. Elektroniki nie ma aż tak dużo, trzeba po prostu dbać o maszynę i dobrze kupić. Jeśli ktoś sprzedaje złom i ktoś ten złom kupi wtedy daje negatywne opinie na markę ! a nie jak powinno być na poprzedniego właściciela. Jak ze wszystkim "jak się dba tak się ma". Podsumowując maszyna bardzo przyspieszyła większość robót i nikt mi nie powie że nie nadaję się do przewożenia bo ma "słabe mosty itp" według mnie jest to bzdura. :D

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej