wibako

Mecalac 11/12 wstawi kinete?

Moderator: wujek616

Mecalac 11/12 wstawi kinete?

Postprzez Szogun666 » 06 Lut 2013 20:16

Witam.
Panowie operatorzy maszyn mecalac (11 i 12) mam do Was pytanie i od razu proszę o wyrozumiałość.
Chodzi mi o to ile mecalac potrafi podnieść. Rozmyślam nad zakupem mecalaca i nie wiem czy mi się do końca sprawdzi. Potrzebuję informacji czy da rade ktoras z tych maszyn podnieść i wstawić do wykopu kinetę (dno studni) 2000. Kineta 1200 waży ok 2,5 t czyli taka 2000 myślę że będzie ważyła ok 4 t.
Jeśli któryś z szanownych kolegów pracuje na koparce Liebherr A 310 to również proszę o informację ile potrafi podnieść.
Z góry dzięki wielkie za odpowiedź.
pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez rudesmen, 09 Lut 2013 12:07, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Posty wydzielone z innego tematu

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Reklama

simmet

Mecalac 11 CX - Obsługa

Postprzez kysa » 06 Lut 2013 20:32

Do bezpiecznego włożenia ciężaru 4t. do wykopu to koparką min ok 20 ton. A kineta o średnicy 2000cm to będzie ważyć ok 5-6 ton zależy jak grubo wylane jest dno.

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Mecalac 11 CX - Obsługa

Postprzez MARIO/MECALAC » 06 Lut 2013 21:19

spoko kolego łapy rozkładasz i się modlisz by nie wpaść do wykopu wraz z kinetą. ja zawsze miałem ciepło przy wkładaniu 12 ale MECALAC 14 sobie radzi elagancko z taką kineta. 12 jest ciężko wsadzić gdy głęboko ja musiałem wstawiać bo dźwig nie dojechał a żadnej innej koparki w pobliżu nie było, ale zanim się za to zabrałem wypisałem urlop z 2 dniowym uprzedzeniem w dniu wkładania kinety w razie "w" a po robocie kierownik i tak dał mi wolne w piątek a dniówka zapisana 10 h.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Mecalac 11/12 wstawi kinete?

Postprzez Szogun666 » 15 Lut 2013 23:33

Moderatorowi dziękuje za przeniesienie tematu i sorry ze zasmieciłem inny temat.

Koledzy dzięki za informację. Zapytałem bo myślałem ze mecalacem uda się wstawić kinetę 2000. Kinety 1200 wstawiam Case 695, rozmyślem nad kolejną maszyną i chciałbym coś mocniejszego- aby wstawiło kinetę 2000. W takim razie będę chyba musiał rozglądać się za czym cięższym i mocniejszym od mecalac-a.
Jeszcze raz wielkiedzięki za informację.
pozdrawiam

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej