wibako

elektryka

Moderator: wujek616

elektryka

Postprzez fudal15 » 25 Wrz 2013 13:35

Marka i model maszyny: 714MW
Rok produkcji: 05

Poszukuję elektryka z dolnośląskiego maszyna przechodzi w tryb awaryjny i odcina mi jazdę
fudal 15

fudal15
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 02 Paź 2010 07:53
  • Miejscowość: dolnośląskie

Maszyna: Mecalac 12 MXT


Reklama

simmet

elektryka

Postprzez wujek616 » 26 Wrz 2013 12:32

we wrocławiu w KOWO mają dobrego elektryka wiem bo korzystałem :D
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


elektryka

Postprzez fudal15 » 26 Wrz 2013 19:49

wujek616 dzięki
fudal 15

fudal15
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 02 Paź 2010 07:53
  • Miejscowość: dolnośląskie

Maszyna: Mecalac 12 MXT


Re: elektryka

Postprzez paweł 12mtx » 29 Paź 2013 02:22

witam. ludzie nigdy nie idźcie do KOWO miałem z nimi do czynienia. po pierwsze oni nie mają własnego elektryka tylko zlecają to jakiemuś kolesiowi a dowiedziałem się też parę słów o tym kolesiu więc nie polecam. przykład :był u mnie przy maszynie, i u kolegi tak podłączył radio sibi że się spaliło. oczywiście gościa nie ma już ponad dwa lata. pozdrawiam

paweł 12mtx
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 29 Paź 2013 02:09

Maszyna: mecalac 12 myx


elektryka

Postprzez mechanior » 29 Paź 2013 09:59

hejting nie tutaj... nie myślisz chyba że posłuchamy gościa bez żadnej historii na forum
pewnie jesteś z jakiejś konkurencji albo mścisz się za jakieś dziwne wydarzenia, sam stwierdziłeś że już 2 lata nie miałeś z nimi do czynienia więc nie jesteś obiektywny
poza tym nie wypowiedział się nikt z zainteresowanych mimo że temat już dosyć długo istnieje, jak znam forum, gdyby było coś nie w porządku zaraz by się posypały posty z odpowiednią informacją... skoro nikt nie pisze to znaczy że wszystko OK
też mam kilku takich "wielbicieli", nawet na tym forum...
kasujemy
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: elektryka

Postprzez paweł 12mtx » 31 Paź 2013 06:08

witam. kolego nie jestem z żadnej konkurencyjnej firmy, jestem operetorem w pewnej firmie, a na forum jestem dokładnie od paru dni bo niedawno się dowiedziałem o tej stronie i dlatego jestem. tą firmę znam już parę lat i tego ich elektryka. nie mam żadnego interesu aby pisać na kogoś bzdury a to jest prawda co piszę i tak samo jeśli chodzi o mechanikę jest lipa. to tylko jest moje zdanie przykład: wymieniali mi kiedyś pompkę paliwa w mxt chyba z 5 razy więc nie wiedzieli co zrobić to powiedzieli do mojego szefa że jest to wina operatora, a dlaczego moja tego to juz nie wiem. sprzedali nam maszynę bez hamulców oczywiście powiedzieli że tak jest w specyfikacji mecalaca. mam kolegę ktory jeździ nową maszyną mecalac i specyfikacja nowego mecalaca jest inna niż tej firmy o której piszemy.nie jestem mściwy tylko jeśli ktoś umie zwalić winę na operatora bo czegoś nie potrafi zrobić więc piszę to co myśle. jesteś mechanikiem i podejżewam że jeśli czegoś nie potrafisz zrobić to powiesz że cię to przerasta albo się nie podejmiesz bo takie zachowanie jest wydaje mi się spoko chyba że jesteś innego zdania. kolego z innej półki ostatnio właśnie temu koledze zepsuł się sztos elektryczny w mecalac 12 mtx z 2011 roku bo dostała się tam woda więc wszystko jest pognite czy coś można z tym zrobić czy tylko zamówić nowe. pozdrawiam

paweł 12mtx
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 29 Paź 2013 02:09

Maszyna: mecalac 12 myx


elektryka

Postprzez mechanior » 31 Paź 2013 21:35

weź pod uwagę że musimy pilnować forum przed pewnymi zachowaniami
na innym to by już cię skasowali a my tutaj dajemy się wypowiedzieć każdemu ale trzeba potrafić obronić swoje zdanie i zrobić to kulturalnie

z tym sztosem to chyba chodzi o obrotowe złącze elektryczne?
no zawsze da się naprawić tylko czasem się to nie opłaca
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: elektryka

Postprzez paweł 12mtx » 02 Lis 2013 12:46

witam. zgadza się że trzeba pilnować dlatego pisząc coś na temat tej firmy mam na to dowód i trzeba innych ostrzegać. przykład następny z przed dwóch dni dzwonili do bh ruda, mecalac polska i mekamar więc ten sztos do mecalaca kosztuje między 9000 a 10000 tyś i 3,4 godzin roboty natomiast dzwonili też do tej firmy o której piszemy i sztos kosztuje 6500 zł i trzeba im przywieść maszynę bo jest to ok 2 dni roboty. coś jest nie tak i cena chociaż twierdzą że to nowa część i robocizna. dlatego odradzam każdemu tą firmę, mamy swojego elektryka ale nie będę polecał bo pomyślisz że jestem z konkurencji.pozdro kolego do następnego razu

paweł 12mtx
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 29 Paź 2013 02:09

Maszyna: mecalac 12 myx


elektryka

Postprzez mechanior » 02 Lis 2013 21:35

no to ja też jestem oszustem bo oferuję ludziom części taniej od serwisu fabrycznego...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: elektryka

Postprzez paweł 12mtx » 03 Lis 2013 19:56

nie kolego tego nie napisałem że jesteś oszustem ani nikt inny tylko firma o której piszemy a firma mecamar jest różnica ok 2000 zł nie mówiąc o serwisie. oczywiście chodzi o nową część.

paweł 12mtx
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 29 Paź 2013 02:09

Maszyna: mecalac 12 myx


elektryka

Postprzez wujek616 » 03 Lis 2013 20:46

nie chcę nikogo bronić ani robić nikomu reklamy ale jeżeli dziwi cię taka różnica w cenie to możesz zarządać żeby pokazali ci części które montują i czy są to oryginały i oczywiście zażądać oddania starej zużytej żebyś miał pewność że założyli Ci nową a nie "stuningowali" starą :mrgreen:
sam zawsze żądam oddania starych części mimo że nieraz nie nadają się do niczego innego jak tylko na złom. Powiem Ci że te duże różnice w cenie mnie już nie dziwią bo sam miałem niejednokrotnie przykład że warto dobrze poszukać i kupić taniej. Przytoczę nawet przykład: jakieś 3 lata temu zmieliło mi zębatkę łączącą wałek atakujący tylnego mostu z przekładnią i tak ceny zaczynały się od 750zł(netto) do ponad 1800zł za tą samą oryginalną część więc niektórzy po prostu więcej zarabiają :mrgreen: Mecalac nie jest jeszcze tak popularną maszyną w Polsce i dlatego ceny części są wysokie
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Re: elektryka

Postprzez paweł 12mtx » 04 Lis 2013 09:22

tak zgadza się że nie jest popularny, tylko model 12 mtx jest od 2011 roku i kolego wydaje mi się że nie znajdziesz części gdzieś na złomie. wiesz firma mecamar i firma kowo działają już długo na rynku, kiedyś razem współpracowali pod jedną nazwą ale się rozeszli więc naprawdę nie wiem skąd ta różnica ceny poza tym gość który będzie mi to montował ocenił ok 3,4 godziny roboty i tak samo serwisy a dlaczego u nich 2 dni może będą coś reanimować.dobrze że bedzie robił to ktoś inny, chyba jutro będzie nowa część z francji to opiszę wam jak poszło naprawdę

paweł 12mtx
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 29 Paź 2013 02:09

Maszyna: mecalac 12 myx


elektryka

Postprzez paweł 12mtx » 08 Lis 2013 20:29

witam wszystkich. niestety złącze obrotowe o którym pisałem jeszcze nie dotarło do firmy .zadzwonił sereis "mecalac polska" i jest to rzecz która nie leży na półce i muszą ja wyprodukować. kiedyś strzelił mi wąż z metalową rurką, był na gwarancji więc ściągneli z francji i trwało to 4 dni. może serwiś gwarancyjny jest trochę inny jak pogwarancyjny.pozdro

paweł 12mtx
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 29 Paź 2013 02:09

Maszyna: mecalac 12 myx


elektryka

Postprzez mechanior » 08 Lis 2013 21:07

nic tylko kupować Mecalac`ki...
swoją drogą dziwne jest że do w miarę nowej maszyny JUŻ nie ma kompletu części na magazynach fabrycznych...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


elektryka

Postprzez peckiel » 08 Lis 2013 21:11

Wetnę się w temat. Niektóre serwisy mają na półkach poszczególne podzespoły chociaż po 1 szt., ale w razie wojny bierzesz z półki, zakładasz do maszyny i robota. Może nie we wszystkich oddziałach, ale na PL w kilku różnych regionach. W dzisiejszych czasach wysyłka kurierem to kwestia 24h.
Tam gdzie mi serwisują JCB mają na półkach rzeczy, które wiedzą, że najczęściej się psują i nigdy nie ma problemu, że trzeba czekać na części kilka dni...
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


elektryka

Postprzez mechanior » 08 Lis 2013 21:32

ale umówmy się że Mecalac nie jest tak popularny i wątpię żeby mieli tak dobrze zaopatrzony magazyn w Polsce, za przykład doskonałej logistyki mogę podać VOLVO, nie będę dyskutować na temat cen bo pewnie są wynikiem kosztów takiej logistyki ale KAŻDĄ absolutnie część do KAŻDEJ maszyny można mieć w 3 dni...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


elektryka

Postprzez peckiel » 08 Lis 2013 21:39

Zgadzam się, że Mecalac to maszyna w naszym kraju mało spotykana. Nawet nie wiem czy ktoś w moim regionie się tym zajmuje :? Kiedyś jedna firma z tym walczyła, ale efektu nie znam. Moim zdaniem skoro sprzedają maszyny to powinni mieć choć jeden magazyn na kraj zaopatrzony. W skali kraju jest tych maszyn sporo.
Co do Volvo to fakt, czytałem o tym artykuł w gazecie. Do John Deera też tak jest. Zamawiałem parę rzeczy to przychodzą z Niemiec w 3 dni i to podpisane od razu twoim nazwiskiem i numerem zamówienia. W Liebherze też tak jest z tego co wiem.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


elektryka

Postprzez paweł 12mtx » 09 Lis 2013 19:25

tak koledzy tylko to jest w miarę nowa maszyna i pewnie nikt nie spodziewał się że tak szybko może się popsuć. w polsce nie ma magazynu z częściami do mecalaca. jcb czy volvo już dawno jest w polsce i wiem że z częściami do tych maszyn nie ma problemu o cenach już nie wspomnę. z mecalac-iem może być też tak bo jest cholernie drogi, 2 lata temu kosztował ten model 680 tyś netto więc ciężko powiedzieć co się dzieje

paweł 12mtx
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 29 Paź 2013 02:09

Maszyna: mecalac 12 myx


elektryka

Postprzez korba71 » 09 Lis 2013 20:00

Nie wiem nie trafiają do mnie te maszyny, a cena powala. Za tą kwotę można mieć pond 20 tonowa koparkę gąsienicową albo dwie koparko-ładowarki albo dużą ładowarkę. Po co to komu? Ostatnio dodawałem zdjęcie koparki kołowej Wacker Neuson, ma wszystko co Mecalac łącznie z łamanym w bok ramieniem, jedyne czego jej brakuje to ten przeciwstawny siłownik, cena poniżej 400 tys.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


elektryka

Postprzez paweł 12mtx » 10 Lis 2013 09:28

tak kolego cena zwala z nóg ale naprawdę uwierz mi że ta maszyna robi robotę za dwie koparko-ładowarki a szczególnie jak się robi na drodze lub przy drodze, kabina z prawej strony wszystko widać itd. sam robiłem na jcb i widze różnicę. nie ma tylko dobrego serwisu przynajmniej we wrocławiu

paweł 12mtx
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 29 Paź 2013 02:09

Maszyna: mecalac 12 myx


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej