Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

złączka pomiarowa

19 Lut 2014 19:15

Witam , wie ktoś może gdzie wkręcić złączke pomiarową w pompe jazdy w 12 mxt ? podobno jest tam jakaś zaślepka prawdopodobnie na 16x1,5.....chodzi o to by osobno zmieżyć cisnienie na pompie a osobno na hydromotorze.... z gory dzieki

złączka pomiarowa

19 Lut 2014 19:58

odkręcasz pokrywę od spodu pod pompą i tam masz zaślepione takim kapturkiem wejście pomiarowe
Image
ja nie dostałem nigdzie takiej złączki pasującej do tego wejścia więc odkręcałem tą złączkę i wkręcałem nypel i wężyk z manometrem (nie pamiętam jaki gwint ale jak odkręcisz to na pewno dopasujesz jakiś w sklepie z hydrauliką siłową)

Re: złączka pomiarowa

19 Lut 2014 21:56

Dzięki wielkie za wstawkę z foto:))) ...pozdrawiam

Re: złączka pomiarowa

11 Mar 2014 19:30

Wujek616 njaki u Ciebie powychodziły pomiary na pompie osobno i na hydromotorze razem z pompą? i czy ktoś moze wie dlaczego przy hydromotorze sa 2 koncowki pomiarowe , z lewej pokazuje cisnienie robocze a z prawej nie?

złączka pomiarowa

11 Mar 2014 19:57

CEZAR,
łooo paaanie ja mierzyłem jakieś 3 lata temu :woot:
nie pamiętam już co tam wychodziło :?:
gdzieś miałem kartki z serwisówki które dostałem do sprawdzania ciśnienia, ale musiałbym poszukać

Re: złączka pomiarowa

11 Mar 2014 23:03

no bo tak... hmm

wg dtr pompa powinna dawać 430 bar

- jak podłączam pod prawa złaczke przy hydromotorze jest 430 na zimnym, a na ciepłym 300 czyli jest lipa. Lecz jest to suma cisnień pompy i hydromotoru.
ale muszę wyeliminować albo pompe albo hydromotor.

podłączam się pod wskazaną wyżej na obrazku złaczke (dorobiłem króciec i wkręciłem złączke pomiarową 16x2) i pokazuje 20 bar bez różnicy czy sie zapieram i gaz do dechy czy na wolnych obrotach;/ ..., a powinno tez ok 400 pokazac?!
spróbuje jeszcze inny weżyk wkręcić bez złaczki.

złączka pomiarowa

11 Mar 2014 23:15

Może to ciśnienie sterowania pod tą złączką.

Re: złączka pomiarowa

14 Mar 2014 08:06

Witam ponownie , podsumowujac :) podłaczajac sie pod złaczke w pompie ww na zdjeciu pokazuje 20 bar :wall:
czy ktos ma pomysł gdzie mozna sie podłaczyć zeby zmiezyć samą pompe?

Re: złączka pomiarowa

15 Mar 2014 22:01

Image

1 cisnienie zasilania
2 i 3 własciwe wysokie cisnienie robocze pompy jazdy przód tył , złaczka pomiarowa 12x 1,5 ( chodzi o te 2 korki na imbus)
Ostatnio edytowany przez CEZAR, 16 Mar 2014 20:57, edytowano w sumie 1 raz

Re: złączka pomiarowa

16 Mar 2014 20:09

Koledzy, a czy w mecalacu 10 jest identycznie? sorry za zejście z tematu.

Re: złączka pomiarowa

16 Mar 2014 20:59

jesli masz kolego pompe tłoczkową osiowa o zmiennej wydajnosci z seri A4VG to tak, (dane masz na tabliczce znamionowej na pompie)

złączka pomiarowa

16 Mar 2014 22:33

Witam, mam taki problem w 12 że jazda jest strasznie "mułowata" Jak jest zimny to jeszcze jakos tam jedzie, ale po kilku minutach jest strasznie powolny i muszę dawać cały gaz żeby ruszył. Czy zacząć od zmierzenia ciśnienia na pompie?

Re: złączka pomiarowa

16 Mar 2014 23:02

masz kolego ten sam problem co u mnie, tylko ze u mnie roznica w jezdzie pojawia sie po ok 1,5 godz,
1 zacznij od pomiaru przy hydromotorze na zimnym i rozgrzanym oleju,
2 potem zmierz na pompie na zimnym i rozgrzanym oleju, powinno Ci wskazać powód slabej jazdy , jest jeszcze jedna sprawa mniej prawdopodobna ale warto sprawdzić .
-pomierzyc prad Ampery ( nie napiecie volty) na cewkach na zimnym i rozgrzanym , bo jak mawiają najstarsi górale "w meclacach każdy volt na wage złota" :) pozdrawiam

ps pamietaj że mierzysz na maksymalnych obrotach silnika zapierając sie o skarpe lyzka , ale koła nie mogą ci boksować

złączka pomiarowa

17 Mar 2014 00:42

Logika chłopaki: nie da się zmierzyć osobno ciśnienia pompy a osobno hydromotoru bo ten drugi NIE WYTWARZA CIŚNIENIA, poza tym dokonując pomiaru na jednym obwodzie wynik będzie taki sam niezależnie od miejsca pomiaru, złączki są dwie bo pompa jest nawrotna i jedna złączka pokazuje ciśnienie robocze a druga ciśnienie spoczynkowe zazwyczaj równe ciśnieniu ładowania, a to mierzy się na wylocie pompy ładującej (charge). Zależnie od kierunku jazdy/pompowania oleju zmienia się ciśnienie na przyłączach.
Pomiar ciśnienia nie daje jednoznacznej odpowiedzi co jest zepsute w układzie, może być tylko jednym z parametrów na podstawie których wyciągamy odpowiednie wnioski.
W układzie hydrostatycznym powinno się jeszcze zmierzyć wartość ciśnienia lub przepływu przecieków z obudowy pompy i hydromotoru. To daje znacznie większe pojęcie o zużyciu elementów.

Re: złączka pomiarowa

17 Mar 2014 14:00

Mechnior ale czy jeśli zmierze samą pompe i na zimno i gorąco beda takie same parametry to czy nie bedzie to wskazywalo na hydromor? jest to punkt zaczepienia , moge wtedy go zdemontowac i niech sprawdzaja dokladnie w serwisie.

złączka pomiarowa

17 Mar 2014 18:07

Sprawdzając ciśnienie na zablokowanej jeździe niejako pomijasz hydromotor (bo się nie obraca), spadek może jedynie świadczyć o rosnącym przecieku wewnętrznym dlatego trzeba go też zmierzyć.
Jeśli spadek jest jednakowy w obydwu kierunkach jazdy to nie jest spowodowany uszkodzeniem zaworów nadmiarowych (na wszelki wypadek zamieniłbym je miejscami).

Re: złączka pomiarowa

20 Mar 2014 23:01

Mechanior miałes racje ze sprawdzając ciśnienie na zablokowanej jeździe w hydromotorze wychodzi na to samo co podłączając sie bezpośrednio do pompy, wychodzi 90-100 barów spadku w obydwu kierunkach.
napisales ze spadek może świadczyć o przecieku wewnętrznym, a zużycie elementów można sprawdzić porzez zmierzenie przecieków w obudowie:

http://www.boschrexroth.com/RDSearch/rd ... 008-04.pdf na str 32 sa przyłącza przecieku , w jaki sposób sie go mierzy jakie są normy?

pozdrawiam

złączka pomiarowa

21 Mar 2014 21:58

mierzy się przepływ w L/min (kawałek węża i wiaderko 10L, mierzysz w jakim czasie się napełni)
niestety nie znam danych do tej pompy, są podawane jako parametr diagnostyczny w instrukcjach serwisowych

Re: złączka pomiarowa

23 Mar 2014 12:04

Panowie w Mecalacu powinno być 460 bar na zablokowanej jeździe przy rozgrzanym oleju do ok. 50 stopni. Przy max. obrotach bez włączonej jazdy powinno być 26 bar

złączka pomiarowa

08 Kwi 2014 15:03

Panowie mam ten sam problem i szukam mechanika który by podjechał, zmierzył, wyregulował hydraulikę (około 60 kilometrów od Wrocławia w stronę Kłodzka )
Wyślij odpowiedź