wibako

Mecalac 11 świeca płomieniowa

Moderator: wujek616

Mecalac 11 świeca płomieniowa

Postprzez McMab » 11 Maj 2014 21:31

Marka i model maszyny: Mecalac 11
Rok produkcji: 1995

Witam Wszystkich!

Słyszałem że z mecala-kiem jest problem z odpalaniem przy niższych temperaturach. Z tego co czytałem to do silnika DEUTZ F4L913 montowanego w mecala-kach występuje świeca płomieniowa ale jest ona nie podłączona czy może ktoś próbował ją zainstalować? Będę wdzięczny za informację.

McMab
Fizol

Maszyna: Mecalac 11CXi '94

Firma: IMPULS


Reklama

simmet

Re: Mecalac 11 świeca płomieniowa

Postprzez Kamal » 13 Maj 2014 13:01

Świecy nie ma. Założyć można. Palenie zimą związane z ciągnięciem przez rozrusznik pomp hydraulicznych i brakiem możliwości dodania gazu. Jak dajesz gaz do wysterujesz pompy i zwiększasz jeszcze bardziej obciążenie rozrusznika.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Mecalac 11 świeca płomieniowa

Postprzez Coval » 13 Maj 2014 13:22

Problem można rozwiązac przez zmianę oleju hydraulicznego o wyższym stopniu płynności w niższych temperaturach.Powinno to wspomóc podczas rozruchu.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Mecalac 11 świeca płomieniowa

Postprzez McMab » 15 Maj 2014 17:02

Czy ktoś może mi podpowiedzieć skąd zasilić świecę płomieniową ze strony paliwa?

McMab
Fizol

Maszyna: Mecalac 11CXi '94

Firma: IMPULS


Re: Mecalac 11 świeca płomieniowa

Postprzez Kamal » 16 Maj 2014 07:38

Pompa wtryskowa, zaworek, sterownik.
Image
Image
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Mecalac 11 świeca płomieniowa

Postprzez Coval » 16 Maj 2014 21:56

Zasilanie zapewnie z powrotu, przy wtryskiwaczach(nadmiar z pompy).
Tylko Kamal nie krzycz jak źle napisałem :wink:
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Mecalac 11 świeca płomieniowa

Postprzez Kamal » 16 Maj 2014 22:51

Nie będę krzyczał, bo już nie ma na ciebie siły. Jak by to miało działać zasilane paliwem z powrotu wtrysków? Podłączasz pod pompę wtryskową na zaworze musi być ciśnienie paliwa!
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Mecalac 11 świeca płomieniowa

Postprzez Coval » 16 Maj 2014 23:11

Kamal napisał(a):Nie będę krzyczał, bo już nie ma na ciebie siły.


Wcale się Tobie nie dziwię, że się poddałeś :mrgreen:

Przeciez nie napisałem, że z powrotu wtryskiwaczy, tylko z tego przewodu, który wychodzi z pompy, jest na nim zaworek, odpowiadający za regulację ciśnienia w korpusie pompy.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Re: Mecalac 11 świeca płomieniowa

Postprzez Kamal » 16 Maj 2014 23:30

kowalki napisał(a):Zasilanie zapewnie z powrotu, przy wtryskiwaczach(nadmiar z pompy).

A to to co?
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Mecalac 11 świeca płomieniowa

Postprzez Coval » 16 Maj 2014 23:37

Czytaj dokładnie i to co jest w nawiasie. Na zdjęciu jest taki krótki przewód, myślałem że się podłącza go przez zaworek z tym przewodem od powrotu z pompy.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Mecalac 11 świeca płomieniowa

Postprzez McMab » 18 Maj 2014 22:33

Czyli gdzie konkretnie podpiąć ten przewód zasilania?

McMab
Fizol

Maszyna: Mecalac 11CXi '94

Firma: IMPULS


Mecalac 11 świeca płomieniowa

Postprzez Coval » 18 Maj 2014 23:13

Zapewne tak, jak jest na tym zdjęciu (powrót z pompy, jednak nie przy wtryskiwaczach, tylko bezpośrednio przy zaworze, na korpusie pompy wtryskowej):

Image

Musisz mieć dodatkowo odpowiednią rurkę z oczkiem, zaworek i sterowanie.

Wpinasz się w miejscu zaworka ciśnienioniowego. Patrząc na te zdjęcie, znajduje się po prawej stronie, delikatnie poniżej linii rurek wtryskiwaczy. Jest widoczna rurka skierowana w prawą stronę, prowadzi ona do zaworu sterującego, następnie do świecy.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Mecalac 11 świeca płomieniowa

Postprzez Kamal » 19 Maj 2014 13:25

Owszem podłącza się go pod zawór przelewowy w pompie tyle ze jest on dłuższy, lub można pod adapter. Można też pod zasilanie i podwójną śrubę przelotową jak nie ma innej możliwości.. Rozchodzi się żeby na świecy było ciśnienie paliwa, bo jak podłączysz pod powrót to paliwo nie doleci do świecy i ta nie zadziała.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Mecalac 11 świeca płomieniowa

Postprzez Coval » 22 Maj 2014 12:36

Kamal napisał(a):Rozchodzi się żeby na świecy było ciśnienie paliwa, bo jak podłączysz pod powrót to paliwo nie doleci do świecy i ta nie zadziała.


A jakie jest minimalne ciśnienie wymagane do świecy płomieniowej?

Są rozwiązania, w których świeca płomieniowa zasilana jest paliwem z powrotu, oczywiście jest wstawiony zaworek (tym razem ze sprężynką :wink: ) mający za zadanie utrzymać odpowiednie ciśnienie.

Jeżeli Deutz fabrycznie zasila świecę z pompy , tak jak na powyższym zdjęciu, to takie rozwiązanie jest wskazane w tym przypadku.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej