wibako

Mecalac 11 problem z jazdą.

Moderator: wujek616

Mecalac 11 problem z jazdą.

Postprzez Gravis » 08 Gru 2014 08:46

Marka i model maszyny: Mecalac 11CXi
Rok produkcji: 1991

Witajcie!
Jestem nowy na forum. Kilka dni temu zakupiłem Mecalaca 11 pobawiłem się 2 dni i już jest po radości.
1. Najpierw zauważyłem że mimo obracającego się wału napędowego po podniesieniu na ramieniu maszyny, kręci się tylko przednia oś - czy on ma napęd rozłączany czy stały - maszyna jest stara - wszystkie guziki zamazane i nie moge znaleźć załączającego 4x4.
2. Po mniej więcej 2 h zabawy zniknęła mi jazda w przód (strzałka wyświetla się na desce ale jazda nie załącza) do tyłu jest normalnie. Jakie mogą być przyczyny.

Z góry dzieki.

Gravis
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 07 Gru 2014 09:22

Maszyna: Mecalac 11CXi

Firma: HYDRO INVENT


Reklama

simmet

Mecalac 11 problem z jazdą.

Postprzez MARIO/MECALAC » 08 Gru 2014 09:05

Tam masz stały napęd 4x4. Najprawdopodobniej rozsypał ci się napęd
jak jeździłeś to zgrzytalo chrobotalo? Lub jakieś inne dźwięki dziwne wydobywające się z jazdy?


Wysłane Z Nokia Lumia 800
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Mecalac 11 problem z jazdą.

Postprzez wujek616 » 08 Gru 2014 10:51

Wcześniej napęd działał czy nie sprawdzałeś tego przy zakupie? podejrzewam że posypał się łącznik(zębatka) pomiędzy wałkiem atakującym a przekładnią hydromotoru, nie obejdzie się bez wytargania całego mostu... No chyba, że poprzedni włąściciel zrobił Ci psikusa i wypatroszył most z półosi i satelit :wall: może posypały się i nie zrobili tego (koszty dosyć spore). Pierwsze co to zdejmij koła i zdejmij "kapelusze" z piast i zobacz co się tam dzieje, czy jest wszystko na miejscu (oczywiście przed tym spuść olej :) ) jeżeli tam będzie wszystko na miejscu wymyj wszystko sprawdź czy na łożyskach satelit nie ma luzów, skręć i zalej nowym olejem. W takim razie trzeba wywalać most z maszyny i w najlepszym wypadku do wymiany będzie mała zębatka która łączy wałek atakujący z przekładnią , no chyba że wyrobiło też frez na wałku atakującym to masz do wymiany też wałek i koło talerzowe...
Co do zniknięcia jazdy , pewnie padła cewka na pompie jazdy , masz tam dwie cewki od załączania jazdy przód -tył, zamień je miejscami i sprawdź czy będzie działać na odwrót tzn będzie jechać do przodu a do tyłu nie. No chyba że przerwany jest gdzieś przewód po drodze to musisz sprawdzić miernikiem we wtyczce tej co jest przykręcana do cewki czy pojawia się napięcie jak przełączysz manetkę na jazdę do przodu
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Re: Mecalac 11 problem z jazdą.

Postprzez Gravis » 08 Gru 2014 12:26

Z mostem zauważyłem to dopiero jak maszyna przyjechała na miejsce. Jeździłęm nią podnosiłem wszystko grało. dopiero jak chciałem sprobować pchać przednie koła kręciły się. a tylne stały w miejscu.
Koszt takiego wałka na allegro z talerzem 3200 więc sporo.
Czy można w ten sposób jeździć? czy coś innego się posypie? Jazdę to poszukam na tych cewkach i coś niecoś nią popracuję.

Gravis
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 07 Gru 2014 09:22

Maszyna: Mecalac 11CXi

Firma: HYDRO INVENT


Mecalac 11 problem z jazdą.

Postprzez MARIO/MECALAC » 08 Gru 2014 12:46

Kolego poszukaj na www.allegro.pl :D www.olx.pl i www.mascus.pl Całych mostów bo widziałem w dobrych pieniazkach i taniej cię to wyniesie.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Mecalac 11 problem z jazdą.

Postprzez wujek616 » 08 Gru 2014 13:25

MARIO/MECALAC, niech najpierw zobaczy co się stało bo jeżeli tylko łącznik się posypał to nie będzie kupował całego mostu a choćby nawet talerz i wałek miał kupić to mam namiary na gościa co od niego kupowałem duuużo taniej tyle że zamienniki ,nie oryginały CLARKa niedawno wymieniałem więc jeszcze nie wiem jak z trwałością ale gość daje gwarancje. Tak czy inaczej Ja co jakiś czas będę zaglądał przez korek spustowy jak wyglądają zęby. Jestem już tak uczulony na każde stuki czy zgrzyty w mostach w Menelaku ze nawet jak nic nie słychać to co jakiś czas maszyna w góre na łyżce i podporach i zlewam oleje i zdejmuje wszystkie piasty żeby sprawdzić stan zębów czy łożysk na satelitach :mrgreen: :mrgreen: 2-3 godzinki i mam pewność co się dzieje w środku

Autor postu otrzymał pochwałę
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Re: Mecalac 11 problem z jazdą.

Postprzez Gravis » 08 Gru 2014 14:37

Do mostu jeszcze się nie dobierałem. Dzięki natomiast za podpowiedź - nad cewką był zaśniedziały przewód (Aż grubo patyny) poskrobałem i zadziałało - przewód do wymiany.

Znalazłem na allegro takie coś:
http://allegro.pl/walek-atakujacy-manit ... 74467.html za 2600zł czy o to chodzi?
Czy przedni i tylny most mają identyczne wałki i koła talerzowe?
Mogę jeździć tylko z jednym napędem? Czy coś dalej nie posypie się?

Gravis
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 07 Gru 2014 09:22

Maszyna: Mecalac 11CXi

Firma: HYDRO INVENT


Mecalac 11 problem z jazdą.

Postprzez wujek616 » 08 Gru 2014 16:12

no widzisz i jeden problem z głowy przy praktycznie zerowych kosztach :mrgreen: posprawdzaj sobie od razu inne kostki stacyjkę i przełącznik jazdy. wyczyść połączenia i zakonserwuj "kontaktem"

co do jazdy bez napędu to dopóki nie znasz przyczyny braku napędu to ja bym nie ryzykował jeździć. sam przez jakiś czas jeździłem bez napędu (raz przedniego raz tylnego) jak czekałem na części

Ale wtedy posypały mi się łożyska i zmieliło przekładnie planetarną i miałem wyciągnięte satelity z obudowy żeby nic nie blokowało ,a półośka dobrze jak jest włożona bo jak będziesz jeździł bez półośki to poprzesuwają ci się tarczki hamulcowe i ciężko będzie włożyć ponownie półoś.
Jeżeli zmieliło łącznik wałka atakującego i skrzynki przekładniowej to też bym nie ryzykował tak jeździć bo oś może się przyblokować i narobisz sobie większych kosztów.

Na razie nie szukaj części bo nie wiesz jeszcze co potrzebujesz.... sprawdź na początek co się dzieje w przekładniach planetarnych bo jeżeli nic nie zgrzyta to brakuje tam kilku części :lol:
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Re: Mecalac 11 problem z jazdą.

Postprzez MECALAC POLSKA » 10 Gru 2014 22:20

Gratulujemy zakupu Mecalaca :) poniekąd już klasyka :)

Koledzy powyżej dobrze radzą:), w razie pytań o serwis lub części zapraszamy do składania zapytań.
Do tych maszyn posiadamy jeszcze nowe oryginalne części zamienne w promocyjnych, korzystnych cenach - zapraszamy do kontaktu.
Pozdrawiamy
MECALAC POLSKA SP. Z O.O.
43-170 Łaziska Górne
ul. Jaworowa 1
kom. 665887997
mail. serwis@mecalac.com
http://www.mecalac.pl
TERAZ BLIŻEJ CIEBIE - BY MÓC WIĘCEJ
Należymy do francuskiej grupy MECALAC S.A.

Awatar użytkownika
MECALAC POLSKA
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 11 Lip 2013 09:41
  • Miejscowość: ŁAZISKA GÓRNE / KOBIERZYCE

Maszyna: MECALAC POLSKA
Teraz bliżej Ciebie - BY MÓC WIECEJ

Firma: MECALAC POLSKA


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej