wibako

Mecalac 11cxi świeży zakup

Moderator: wujek616

Mecalac 11cxi świeży zakup

Postprzez Dominik2015 » 05 Kwi 2015 14:49

a gdzie ma zbiorniczek do płynu hamulcowego? m11?

Dominik2015
Fizol

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 05 Kwi 2015 10:07
  • Miejscowość: Wielkopolska

Maszyna: Mecalac 11 cxi

Firma: xxx


Reklama

simmet

Re: Mecalac 11cxi świeży zakup

Postprzez korba71 » 05 Kwi 2015 14:59

Dominik2015 napisał(a):a co w innych maszynach robisz jedną ręką?Czy opcje solarium mają mecalaci? :lol:
Fajnie się robi przecie tą maszynką tylko kwestia przyzwyczajenia i skumania jej funkcji.
Wszystko idzie wywrócić nawet czołga,jak byście widzieli jakie wczoraj korzenie wykopywałem tą koparką to byście byli zdziwieni jakie giganty i jakoś maszynie orła nie wywineła :lol: :lol: :lol:
A i Czemu Anglik?Przecie mecalac to produkcja Francja...
Z opisu pokazałeś sie jak koparkowy kozak a nie wiesz czemu operator ma opaloną jedną ręke, to ja ci powiem geniuszu -lewa reka jest w drzwiach przeważnie otwartych a prawą zasłania ramie, węże , elementy nadwozia , kabiny i szyba z filtrem uv(jeśli orginalna) , wiec zawsze latem jedną mam brązową a drugą bladą , wiec stad mój żarcik , powinieneś go zrozumieć , to takie drobiazgi o kturych wiedzą wszyscy operatorzy, gornikow też wiem jak prywatnie rozpoznać po wyglądzie :mrgreen:

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Mecalac 11cxi świeży zakup

Postprzez Dominik2015 » 05 Kwi 2015 15:06

korba71 napisał(a):
Dominik2015 napisał(a):a co w innych maszynach robisz jedną ręką?Czy opcje solarium mają mecalaci? :lol:
Fajnie się robi przecie tą maszynką tylko kwestia przyzwyczajenia i skumania jej funkcji.
Wszystko idzie wywrócić nawet czołga,jak byście widzieli jakie wczoraj korzenie wykopywałem tą koparką to byście byli zdziwieni jakie giganty i jakoś maszynie orła nie wywineła :lol: :lol: :lol:
A i Czemu Anglik?Przecie mecalac to produkcja Francja...
Z opisu pokazałeś sie jak koparkowy kozak a nie wiesz czemu operator ma opaloną jedną ręke, to ja ci powiem geniuszu -lewa reka jest w drzwiach przeważnie otwartych a prawą zasłania ramie, węże , elementy nadwozia , kabiny i szyba z filtrem uv(jeśli orginalna) , wiec zawsze latem jedną mam brązową a drugą bladą , wiec stad mój żarcik , powinieneś go zrozumieć , to takie drobiazgi o kturych wiedzą wszyscy operatorzy, gornikow też wiem jak prywatnie rozpoznać po wyglądzie :mrgreen:



ale bez sensu:D.Jak już się robi to drzwi raczej w koparce masz zamknięte,bo długo na otwartych nie pojeździsz,a na to wymyślali chyba szyby otwierane,klima itd
Marny żart wedle mnie :wall:

Dominik2015
Fizol

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 05 Kwi 2015 10:07
  • Miejscowość: Wielkopolska

Maszyna: Mecalac 11 cxi

Firma: xxx


Mecalac 11cxi świeży zakup

Postprzez korba71 » 05 Kwi 2015 15:20

Ehh kolego jak ja bym z ludzmi sie dogadał jakbym sie cały pozamykał , co sie może stać jak nie zamkne drzwi ?naleci mi komarów? niewiele kolega pewnie pracował na budowach , ja nawet w zimie mam otwarte drzwi.Drzwi zamykam jak mieszam stabilizacje albo chudziak zanim cement sie zespoli , klimy używam bardzo żadko prawie wogule, nawet w prywatnym aucie ,niech kolega napisze gdzie pracował i na czym ,doda jakieś zdjęcia chetnie popatrzymy .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Mecalac 11cxi świeży zakup

Postprzez Dominik2015 » 05 Kwi 2015 15:24

korba71 napisał(a):Ehh kolego jak ja bym z ludzmi sie dogadał jakbym sie cały pozamykał , co sie może stać jak nie zamkne drzwi ?naleci mi komarów? niewiele kolega pewnie pracował na budowach , ja nawet w zimie mam otwarte drzwi.Drzwi zamykam jak mieszam stabilizacje albo chudziak zanim cement sie zespoli , klimy używam bardzo żadko prawie wogule, nawet w prywatnym aucie ,niech kolega napisze gdzie pracował i na czym ,doda jakieś zdjęcia chetnie popatrzymy .



Uprawnienia na koparkę tez robiłeś przy otwartych drzwiach? :lol:

Dominik2015
Fizol

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 05 Kwi 2015 10:07
  • Miejscowość: Wielkopolska

Maszyna: Mecalac 11 cxi

Firma: xxx


Mecalac 11cxi świeży zakup

Postprzez wujek616 » 05 Kwi 2015 15:30

Dominik2015, nie bądź taki uszczypliwy bo egzamin na uprawnienia a późniejsza praca to dwie różne rzeczy,
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Mecalac 11cxi świeży zakup

Postprzez dawidg2 » 05 Kwi 2015 15:57

w 11 niestety drzwi i tak nie otworzysz bo niema jak. muszą być zamknięte szło tylko szybę przednią podnieść do góry czy okno w drzwiach uchylić.

korba71 napisał(a):Ehh kolego jak ja bym z ludzmi sie dogadał jakbym sie cały pozamykał , co sie może stać jak nie zamkne drzwi ?naleci mi komarów? niewiele kolega pewnie pracował na budowach , ja nawet w zimie mam otwarte drzwi.Drzwi zamykam jak mieszam stabilizacje albo chudziak zanim cement sie zespoli , klimy używam bardzo żadko prawie wogule,

Akurat u mnie w tartaku zamykam jak mogę drzwi i klimę włączam. Nie po to idzie się zamknąć i włączyć klimę by siedzieć w zakurzonej maszynie i się drapać przez resztę dnia bo kurz gryzie. A zimą to grzeję i ściągam kurtkę czy ocieplacz bo lepiej się pracuje.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Mecalac 11cxi świeży zakup

Postprzez korba71 » 05 Kwi 2015 15:59

Dominik2015 napisał(a):
korba71 napisał(a):Ehh kolego jak ja bym z ludzmi sie dogadał jakbym sie cały pozamykał , co sie może stać jak nie zamkne drzwi ?naleci mi komarów? niewiele kolega pewnie pracował na budowach , ja nawet w zimie mam otwarte drzwi.Drzwi zamykam jak mieszam stabilizacje albo chudziak zanim cement sie zespoli , klimy używam bardzo żadko prawie wogule, nawet w prywatnym aucie ,niech kolega napisze gdzie pracował i na czym ,doda jakieś zdjęcia chetnie popatrzymy .



Uprawnienia na koparkę tez robiłeś przy otwartych drzwiach? :lol:

Przepisy wyraźnie mowia ze drzwi mogą być otwarte jeśli jesteś zapiety pasem , to też wie większość operatorów , moja koparka jest wyposarzona w pas, i moja koparka jest namacalna .Niestety moja specyfika pracy nie zawsze pozwala mi być pozamykanym , mam bardzo dobrze wygłuszoną kabine i nic bym nie słyszał (dodatkowo lubie muze) wiekszość pracy wykonuje w zespole w kturym brakuje kogoś(taniość)czesto musze wyskakiwac trzymać łate sznurek czy zmierzyć niwelatorem , w wykopie są ludziska i jak bym sie zamykał to by ciągle była afera , same pokazywanie łapskami niewiele daje ,czesto po drodze widuje pootwierane maszyny , nie zawsze jest kurz , ostatnio króluje błoto , nie wiem co gorsze .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej