Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Brak hamulca obrotu wieży

19 Lip 2015 17:17

Marka i model maszyny: Mecalac 12MXT
Rok produkcji: 2001

Witam mam problem z brakiem hamulca obrotu wieży, czy przy mecalacu jest możliwość regulacji hamulca obrotu?
Jeżeli jest możliwość regulacji to proszę o jakieś wskazówki, a jeśli niema regulacji to co może być przyczyną braku hamulca i ewentualnie jak się z tym uporać. Z góry dziękuje i pozdrawiam

Re: Brak hamulca obrotu wieży

20 Lip 2015 22:35

Najpewniej zużyły sie tarcze hamulca, trzeba odkręcic dekiel na górze silnika i wymienić.

21 Lip 2015 06:38

Mało prawdopodobne że tarczki się zużyły. Raczej rozsypała się sprężyna dociskająca tarczki. Miałem tak u siebie.

21 Lip 2015 21:02

Dzięki za informacje, jak będę mieć chwile wolnego czasu to tam zajrzę i podzielę się tym co zaobserwuję. Pozdrawiam

09 Cze 2017 12:05

Koledzy mam pytanie, muszę się dostać do hamulca jak w tytule. Po odkręceniu śruby "trzymającej" dekiel, nie mogę go swobodnie zdjąć przez podważanie ani próby "odkręcenia?" dekla. Według rysunku w katalogu, który otrzymałem z maszyną bezpośrednio pod deklem jest o-ring później pierścień segera.
Czy dekiel poza śrubą imbusową z wierzchu trzyma coś jeszcze np jest ciasno wpasowany z tym o-ringiem? Potraktować go dużym ściągaczem do łożysk czy może jest na to inny sposób? Nie chciałbym uszkodzić dekla a chcę dojść do hamulca bo z ładunkiem wieża nie ma stabilizacji, muszę nieustannie kontrować obrót.

Będę wdzięczny za wskazówki.

Krzysiek

10 Mar 2019 13:19

Witam Panowie jak w poście mam ten sam problem brak hamulca obrotu chciałbym to naprawić ale nie do końca wiem jak się do tego zabrać, żeby nie narobić sobie dodatkowej roboty. Naprawiał ktoś z was już hamulec obrotu jak zacząć jakie to koszty +/- np jeśli chodziło by o wymianę tarczy i sprężyny jak piszecie czy ma ktoś może jakąś dokumentacje fotograficzną z naprawy. Proszę o info tu lub priv Pozdrawiam

19 Maj 2019 13:29

Mam pytanie czy hamulec powinien od razu łapać, hamować po ustawieniu jojstików w pozycji neutralnej czy po czasie? U mnie chwyta po ok 5 sekundach. Jak patrzę na dekiel to się od razu dźwignie a opada po malu. Sprężyna jest nowa.

19 Maj 2019 13:58

Natychmiast. Sprężyna nowa, a uszczelnienia, okładziny?

19 Maj 2019 14:18

Uczelki oringi nowe. Może być jakiś zawór sterujący przytkany że po mału się hamulec zaciska?

22 Maj 2019 18:51

Możesz mieć wyłupane na silniku zęby ,Zdejmij sprężyne i wyciągnij wałek hamulca i sprawdz .w środku jest wielo frez w ktury wałek wchodzi i on sie rozpada

23 Maj 2019 15:16

Silnik obrotu i hamulec mechanicznie jest dobry. Ten "tłok czy dekiel" na który naciska sprężyna dźwiga się szybko lecz opada pomału ok 5s żeby zacisnac tarczki hamulca. Myślę że coś jest nie tak z zaworem automatem który jest połączony przewodem górnym z silnikiem obrotu. Chyba że to ma tak działać.

23 Maj 2019 16:46

5 sekund to wieczność w sytuacji zagrożenia. Ma działać natychmiast. Poradę już dostałeś

24 Maj 2019 19:34

wymień suwak .lub zrób u tokaża taki sam tylko otwory porób 1,5 mm-2mm, jest w kostce od kturej dochodzi wąż do hamulca

-- 24 Maj 2019, o 19:33 --
Wyślij odpowiedź