wibako

zerwane śruby silnika obrotu

Moderator: wujek616

zerwane śruby silnika obrotu

Postprzez ice » 12 Lis 2015 22:54

witam , mam problem z wykręceniem pozostałości po śrubach mocujących silnik obrotu , próbowałem wykrętakami ale nie dałem rady, czy ktoś pomoże co dalej zrobić
Załączniki
image6.jpeg
Roman

ice
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 28 Lis 2008 19:50
  • Miejscowość: Paczków

Maszyna: KOMATSU PC 228,JANMAR, TAKEUCHI

Firma: DFB


Reklama

simmet

zerwane śruby silnika obrotu

Postprzez MARIO/MECALAC » 12 Lis 2015 23:06

Albo nawiercać stopniowo albo coś delikatnie przyspawać i wykręcić. Nie pamiętam jaka tam śruba jest.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


zerwane śruby silnika obrotu

Postprzez szymonl » 13 Lis 2015 07:59

Jeśli śruby były zapieczone lub siedziały mocno to wykrętakiem możesz sobie narobić więcej kłopotu niż pożytku. Jedynie wiercić, możesz spróbować to tak wywiercić żeby zostały stare gwinta.

szymonl
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 16 Kwi 2013 22:12
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: .

Firma: .


zerwane śruby silnika obrotu

Postprzez ice » 13 Lis 2015 09:31

dzięki za podpowiedzi ale :
spawanie - też o tym myślałem, śruby niestety nie wystają powyżej i nie ma do czego przyspawać a co do rozwiercania to boję się że uszkodzę gwint ,ale chyba tak spróbuję - chyba że w serwisie mają jakiś inny sposób ??
Roman

ice
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 28 Lis 2008 19:50
  • Miejscowość: Paczków

Maszyna: KOMATSU PC 228,JANMAR, TAKEUCHI

Firma: DFB


zerwane śruby silnika obrotu

Postprzez MARIO/MECALAC » 13 Lis 2015 11:58

W serwisie to Ci wymienią na nówkę za pare tys zł. Zacznij od najmniejszego wiertła a później spróbuj delikatnie przegwintowac. To jest pracochłonne ale do wykonania.

Autor postu otrzymał pochwałę
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


zerwane śruby silnika obrotu

Postprzez wujek616 » 13 Lis 2015 12:25

Jak chcesz próbować wykrętakami to użyj takich z górnej półki bo te tanie są nic nie warte a możesz sobie narobić jeszcze więcej kłopotu bo zerwie ci się w środku i dupa... Warto jak wspomniał Mario spróbować przyspawać nakrętkę, nawet jak zerwane jest na równi i nic nie wystaje to jak zaspawasz środek to coś tam zawsze chwyci. Oczywiście nie ma co się zrażać jak nakrętka się oderwie bo czasem kilka razy tak spawałem kolejne nakrętki aż poszło. Poza tym zawsze przy spawaniu się nagrzeje ten gwint który siedzi w środku i nawet jak jest zapieczony to łatwiej będzie po takim zabiegu go wykręcić. Robiłem też w taki sposób że nawiercałem i wbijałem jakiś stary złamany gwintownik zeszlifowany na kwadrat lub trójkąt i zaostrzony. No a jeśli nic nie przyniesie skutków to pozostaje rozwiercić i wkręcić nowy gwint ( są dostępne takie zestawy do naprawy zerwanych gwintów)

Autor postu otrzymał pochwałę
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Re: zerwane śruby silnika obrotu

Postprzez Cortez » 13 Lis 2015 13:09

Tak jak wujek mówi dobre wykrętaki. I podstawa to przewiercić śrubę do końca wtedy ją osłabiasz i łatwiej wychodzi. Ja czasem zamiast wykrętaków wbijam końcówkę TORX :potluczony:

Cortez
Młodszy operator

Maszyna: Volvo

Firma: V.D.V


zerwane śruby silnika obrotu

Postprzez Chuck_M » 13 Lis 2015 19:26

Najlepiej stopniowo rozwiercać, tylko trzeba pamiętać żeby dobrze środek punktakiem zaznaczyć a jeśli uszkodzi się gwint - przegwintować na większe śruby. Czasami udaje się po przewierceniu wbić płaski dobrej jakości śrubokręt i małą "żabką" wykręcać ale wszystko zależy jak mocno zapieczone są śruby.

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


zerwane śruby silnika obrotu

Postprzez szymonl » 13 Lis 2015 21:06

Patrząc na zdjęcie to najlepiej jakbyś to wywiercił i przegwintował na większy rozmiar - otwory, przynajmniej na początku masz wyrobione w kilku miejscach a robiąc większy gwint zniwelujesz to a i połączenie będzie wytrzymalsze.

szymonl
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 16 Kwi 2013 22:12
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: .

Firma: .


Re: zerwane śruby silnika obrotu

Postprzez Kamal » 15 Lis 2015 23:26

Kup sobie lewe wiertło i próbuj. Najpierw małym i może załapie wióra odkręcając się jak nie to wbijasz pręt do wykręcania urwanych i próbujesz dalej, jak da rady to normalne wiercisz pod dany gwint i gwintujesz. pozostałe gwinty do poprawki. Jak mocno ruszone to rozwierc i wkładaj sprężynki Helicol.

Autor postu otrzymał pochwałę
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


zerwane śruby silnika obrotu

Postprzez ice » 21 Lis 2015 18:59

Witam ponownie
jednak się udało w przewierceniem śrub z użyciem wykrętaków , jest to pracochłonne ale się udało ,teraz tylko zostało doprowadzić resztę do normalności.
a tak na marginesie to niestety kilkanaście wierteł zużyłem aż trafiłem na kobaltowe i szło jak po maśle , nie jest tanie ale przynajmniej dało efekt

Pozdrawiam Wszystkich i jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi
Roman

ice
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 28 Lis 2008 19:50
  • Miejscowość: Paczków

Maszyna: KOMATSU PC 228,JANMAR, TAKEUCHI

Firma: DFB


zerwane śruby silnika obrotu

Postprzez wujek616 » 21 Lis 2015 19:15

Heh miałem pisać o wiertłach kobaltowych :D osobiście nie używam już innych. Tak jak piszesz kosztuje dużo więcej ale robota idzie :ok:
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Re: zerwane śruby silnika obrotu

Postprzez ice » 15 Gru 2015 22:26

Słuchajcie : dwie z pięciu śrub poszło jak z masła wiertłem kobaltowym , ale niestety reszta !! masakra nic ich nie ruszało , wezwałem na pomoc zaprzyjaźnionych ślusarzy , po namysłach dorobili szablon z otworami z silnika (żeby było centrycznie) , przegwintowali otwory w korpusie, założyli szablon skręcili wszystko iiiiiiii.
za pomocą wiertarki magnetycznej ???? (z uchwytem magnetycznym do podłoża :) ) oraz frezów poszło jak z płatka
śruby były 16'' a frez 14'' resztę dopracowali gwintownikami ........ uffffffff , jak mi ulżyło że już jestem do przodu,
Tak na marginesie to bez frezów i wiertarki magnetycznej było by krucho, nawet wiertła kobaltowe na które wydałem ze dwie stówki poległy
Zostaje mi jeszcze poskładać wszystko i można pracować

pozdrawiam wszystkich koparkowych :)
Roman

ice
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 28 Lis 2008 19:50
  • Miejscowość: Paczków

Maszyna: KOMATSU PC 228,JANMAR, TAKEUCHI

Firma: DFB


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej