wibako

Wymiana sworznia przegubu

Moderator: wujek616

Wymiana sworznia przegubu

Postprzez CEZAR » 23 Lis 2015 21:47

Marka i model maszyny: mecalac 12mxt
Rok produkcji: 2000

Witam, mam pytanie jak w temacie- do majstrów ,którzy wymieniali lub widzieli jak najlepiej sie za to zabrac,
problem jest taki że mam już dosyć duży luz przód-tył na sworzniu przegubu (łamania maszyny) i stąd pytanie co tam jest do wymiany i jak najłatwiej to zrobić . z góry dziekuje za pomoc -pozdrawiam!
-cezar-

...jesli praca bedzie pasja to juz nigdy nie trzeba bedzie pracowac...:))))

Awatar użytkownika
CEZAR
Młodszy operator

  • Posty: 194
  • Rejestracja: 10 Sty 2009 01:20
  • Miejscowość: slupsk,slawno,koszalin

Maszyna: case 580g, 580sk MAN 16.170 mecalac 12MXT, hitahi 813 gaska

Firma: Quick Service-Roboty ziemne


Reklama

simmet

Wymiana sworznia przegubu

Postprzez MARIO/MECALAC » 23 Lis 2015 21:52

Musisz się podeprzeć na łapach, obrócić się kabiną do tyłu, delikatnie podnieść tak by zrobił się luz, podłożyć coś pod środek tak by nie walnął w dół zabezpieczyć czymś koła hamulcom nie ufam hahaha.

Wybijasz młotkiem, sprawdzasz otwór czy się jajo nie zrobiło. Jeśli wszystko ok to dorabiasz tulejkę zakładasz i się cieszysz :D

Autor postu otrzymał pochwałę
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Wymiana sworznia przegubu

Postprzez wujek616 » 23 Lis 2015 22:04

Do wymiany jest sworzeń i 4 tuleje i podkładki ślizgowe. Wbrew pozorom nie jest to takie straszne jak się wydaje. Robiłem to jakieś 3lata trmu chyba i w ten sposób, że miałem wieżyczkę obroconą do tyłu a ramię zeskosowane w prawo i oparte na dużym klocku drewnianym takim ok 1m wysokości. w tym położeniu mozna było wysunąć sworzeń i był dostęp żeby wybić tuleje. Przednia część ramay była zabezpieczona przed wywróceniem poprzez opuszczenie podpór no i oparte ramię o wspomniany pieniek. Tył po odkreceniu wału był podparty takim duzym paleciakiem który wysoko podnosi i dzieki temu po wysunięciu swożnia moglem po wlaczeniu wstecznego powolutku odjechać tyłem. Uważać trzeba na przewody hydrauliczne żeby nie pozrywać bo mają ograniczony zapas. Poszukam zdjęć w swoim archiwum to dodam w temacie.

Autor postu otrzymał pochwałę
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Re: Wymiana sworznia przegubu

Postprzez CEZAR » 24 Lis 2015 00:29

ok, dzieki wielkie chłopaki wszycho ladnie opisane!!! :))))
-cezar-

...jesli praca bedzie pasja to juz nigdy nie trzeba bedzie pracowac...:))))

Awatar użytkownika
CEZAR
Młodszy operator

  • Posty: 194
  • Rejestracja: 10 Sty 2009 01:20
  • Miejscowość: slupsk,slawno,koszalin

Maszyna: case 580g, 580sk MAN 16.170 mecalac 12MXT, hitahi 813 gaska

Firma: Quick Service-Roboty ziemne


Re: Wymiana sworznia przegubu

Postprzez Gremlin » 23 Lis 2019 10:13

Dzień dobry!

Jest to mój pierwszy post dlatego chciałem najpierw wszystkich pozdrowić :mrgreen:
Zakupiłem Mecalaca 10 i jest luz na połączeniu członów dlatego chciałem odgrzebać temat bo maszyny bliżniacze.. Chciałbym to naprawić najlepiej w własnym zakresie lecz jeżeli trzeba coś toczyć , tulejować ,dotaczać to odpuszcze bo nie mam odp. narzedzi. Ale jeżeli chodzi o samą wymianę sworznia tulei zakupionych jako części zamienne to może dałbym radę.
Czy osoby obeznane w temacie mogą mnie naprowadzić czy zabierać się samemu czy może zlecić komuś naprawę obeznanemu w temacie.
Ps Może ktoś polecić jakiegoś majstra z okolic Kraków-Wieliczka który zna się na tych maszynach.

Gremlin
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 23 Lis 2019 09:53

Maszyna: Mecalac 10 msx

Firma: sam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej