wibako

Mecalac 11 vs 12

Moderator: wujek616

Mecalac 11 vs 12

Postprzez szkopek23 » 14 Paź 2016 21:35

Marka i model maszyny: Mecalac 12

Witam
Od jakiegoś czasu śledzę forum ale przyszedł ten czas by się odezwać :)
Wiem że jest tu parę osób które pracowały/pracują na obu maszynach i do nich przede wszystkim kieruję moje pytania, oczywiście każdy może dodać swoje 3 grosze.
Aktualnie pracuje na walcach wszelkiej maści, trochę też na koparko-ładowarkach. Tej zimy planuję zrobić uprawnienia na "wielozadaniowy nośnik osprzętu" i jak się uda wskoczyć na mecalaca 12 u mnie firmie bo akurat jeden jest wolny ;)
W niedalekiej przyszłości chciałbym też kupić sobie prywatnie Mecalaca na usługi i tu jest mój problem. Kapitał mam raczej niewielki bo tylko 50 tys. i w tej kwocie chciałbym się zmieścić. Co wybrać najnowszą 11 czy 12 z początku produkcji? Jak bardzo różnią się te maszyny? Czy 11 w czymś ustępuje 12? Co będzie tańsze w utrzymaniu? Podejrzewam że bardziej komfortowa jest 12 no i ładniejsza ale nie o to tutaj chodzi. Ogólnie to co przemawia za 11, a co za 12. Co na moim miejscu byście szukali?

Pozdrawiam

szkopek23
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 12 Paź 2010 19:55
  • Miejscowość: Świdnica

Reklama

simmet

Mecalac 11 vs 12

Postprzez MARIO/MECALAC » 16 Paź 2016 23:04

W 11 świetny oszczędny silnik DEUTZ chłodzony powietrzem.
W 12 komfort i wygoda.
Żadnych innych różnic nie widzę.
11 kupisz w tej cenie a jak popatrzysz to i zadbaną, o 12 w tej cenie zapomnij bo to złom
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej