wibako

Mecalac 14 mxt słabe 2 funkcje

Moderator: wujek616

Mecalac 14 mxt słabe 2 funkcje

Postprzez instbor » 24 Mar 2017 00:24

Witam, zasadniczo to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
Przejrzałem listę tematów na kopaczce i nie znalazłem podobnego tematu dlatego też założyłem nowy.
Posiadamy w/w koparke we firmie i problem pojawił się pod koniec zeszłego roku. Mianowicie po wykonaniu jakiej kolwiek funkcji, zaniechaniu jej i odpuszczeniu gazu po silniku było słychać że obciążenie zostaje i dopiero po kilkunastu sekundach obciążenie ustawało a silnik wracał do normalnej pracy. Zastanawiałem się czemu tak się dzieje ale myślałem że może jest to spowodowane niskimi temperaturami gdyż koparka służy nam już tylko na własne potrzeby po kilkanaście min do rozładunku i załadunku naprawianych elementów.
Najbardziej odczuwalne to było gdy któraś z funkcji doszła do końca i puszczało na przelew.
Mniejsza z tym bo problem się poglebił.. Problem z dławieniem silnika ustał A pojawił się nowy tzn. osłabienie 2 funkcji tj. zamykanie/otwieranie łyżki niezależnie od funkcji koparka czy ładowarka oraz sterowanie ostatnim ramieniem. Problem ten jest dość uciążliwy bo funkcje te zasadniczo da się wykonać żeby miały "siłę" Ale trzeba je połączyć np. Z podnoszeniem całego wysięgnika. Kooperujemy z pewnym serwisantem układów hydraulicznych czołowego producenta maszyn bud. tzn czasem zrobimy mu jakieś tulejowanie,ale ponad 2 miesiące nie możemy się doprosić żeby nam zajrzał do tego.
Jak już pisałem maszyna nie pracuje zarobkowo więc nie ma dużego budżetu na naprawę np. W serwisie Mecalac.
Czytałem trochę o podobnym problemie w minikoparce i pisano tam ze może być problem z kompensatorami lub przeciek wewnętrzny w rozdzielaczu. Co koledzy o tym sądzicie? Czy jest to do naprawienia jakimś prostym sposobem? Może jakiś paproch się dostał do układu przy wymianie narzędzia i podpinaniu szybkozłącza?
Może jakiś suwak blokuje?
Wszelkie sugestie mile widziane.
Pozdrawiam

-- 23 Mar 2017 23:24 --

Nikt nie spotkał się z podobną przypadłością? Może za mało faktów podałem. Ze strony technicznej wygląda to tak że po podpieciu zegara do 1000 bar po wykonaniu jakiejś funkcji działającej dobrze ciśnienie w skrajnych przypadkach wzrasta do 300 bar mierzone na rozdzielaczu, natomiast po zadaniu funkcji np zamykania łyżki przy założonej skarpowce koparka nie ma siły zamknąć pustej łyżki w powietrzu A ciśnienie wtedy na manometrze wynosi w granicach zera. Po dołączeniu na tym samym dżojstiku funkcji podnoszenia wysiegu ciśnienie wzrasta, wykonuję zamykanie łyżki i podnoszenie wybiegu. Wygląda to tak jak by nie zadawał ciśnienia na roboczym bo wydaje mi się ze gdyby nie działało niskie na sterowaniu to wolniej lub szybciej wykonał by ta funkcje A on po prostu nie ma czym bo olej wędruje gdzieś indziej. Może któryś zawór przelewowy się podstawil i ratuje się ciśnieniem na powrocie z innej funkcji?

instbor
Młodszy operator

Maszyna: Mecalac 14 MXT, Volvo ec25

Firma: INSTBOR


Reklama

simmet

Mecalac 14 mxt słabe 2 funkcje

Postprzez MARIO/MECALAC » 24 Mar 2017 10:26

Nie znam 14 ale wydaje mi się że masz któryś zamek uszkodzony. Musisz zlokalizować który zamek za to odpowiada odpinając cewki po kolei. Cały zestaw powinien być przy rozdzielaczu. Jak zlokalizujesz które to, to weź podmień je i zobacz czy coś to pomogło.
Załączniki
WP_20170203_12_14_57_Rich.jpg
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Mecalac 14 mxt słabe 2 funkcje

Postprzez MECALAC POLSKA » 29 Mar 2017 15:38

Witam,

Proszę podać nr ser maszyny i nr kontaktowy.

Pozdrawiam
MECALAC POLSKA SP. Z O.O.
43-170 Łaziska Górne
ul. Jaworowa 1
kom. 665887997
mail. serwis@mecalac.com
http://www.mecalac.pl
TERAZ BLIŻEJ CIEBIE - BY MÓC WIĘCEJ
Należymy do francuskiej grupy MECALAC S.A.

Awatar użytkownika
MECALAC POLSKA
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 11 Lip 2013 09:41
  • Miejscowość: ŁAZISKA GÓRNE / KOBIERZYCE

Maszyna: MECALAC POLSKA
Teraz bliżej Ciebie - BY MÓC WIECEJ

Firma: MECALAC POLSKA


Re: Mecalac 14 mxt słabe 2 funkcje

Postprzez instbor » 03 Paź 2017 02:54

605294547
Załączniki
IMG_20170817_175857.jpg

instbor
Młodszy operator

Maszyna: Mecalac 14 MXT, Volvo ec25

Firma: INSTBOR


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej