wibako

Mecalac 12 MXT Podłączenie osprzętu hudraulicznego

Moderator: wujek616

Mecalac 12 MXT Podłączenie osprzętu hudraulicznego

Postprzez robertson110 » 02 Lip 2017 16:30

Witam koledzy . Nie znalazłem odpowiedzi na forum , dlatego zakładam nowy post. Mianowicie czy pod linie od młota można podłączyć kosiarkę bijakową . Czy będą wystarczające obroty , przepływ oleju i czy przy całodziennej pracy nie będzie się grzał olej.

robertson110
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 27 Wrz 2009 11:25
  • Miejscowość: Polska

Reklama

simmet

Mecalac 12 MXT Podłączenie osprzętu hudraulicznego

Postprzez Tomasz-51 » 02 Lip 2017 17:32

Witam podobny pomysł miałem i ja tyle że przy gallmacu. Działało to całkiem dobrze ale przy wykonaniu innej funkcji np. Obrotu czy ramienia spadały obroty kosiarki i w dużej trawie trochę to przeszkadzało. Obroty silnika musiały być około 2200 wtedy to gwizdało ale jazda była szalona i trzeba non stop trzymać na tzw. Sprzegle, a olej grzał się i to było testowane w kwietniu. Ja pożałowałem maszyny i kupiłem wysiegnikową do ciągnika.

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


Re: Mecalac 12 MXT Podłączenie osprzętu hudraulicznego

Postprzez robertson110 » 02 Lip 2017 18:04

Witam . Kolego Tomasz-51 czy kosiarka którą zamontowałeś miała bezpośredni napęd hydrauliczny czy na paski . Myślę ,że
przełożenie mogło by ograniczyć obroty koparki , ale pozostaje problem ciągłej pracy linii hydraulicznej . Prawdopodobnie potrzebna by była chłodnica oleju hydraulicznego z wentylatorem elektrycznym zamontowana na powrocie .

robertson110
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 27 Wrz 2009 11:25
  • Miejscowość: Polska

Mecalac 12 MXT Podłączenie osprzętu hudraulicznego

Postprzez Tomasz-51 » 02 Lip 2017 19:16

Na pasek zembaty taki jak rozrządu tylko oczywiście dużo solidniejszy a koła były tej samej wielkości kosiarka była szerokości 125cm z nożami typu Y. Chłodnica dodatkowa na upalne dni jak najbardziej wskazane. Pracuje się bardzo fajnie bo dużo możliwości regulacji ale jak to zawsze bywa w koparce nie ma hydro akumulatora do tego żeby kosiarka płynnie pokonywała nierówności i przy kolizji z przeszkodą aż obrót trzeszczy a w orginalnej kosiarce jest funkcja ze ramię się cofa i unosi.

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


Mecalac 12 MXT Podłączenie osprzętu hudraulicznego

Postprzez robertson110 » 02 Lip 2017 23:12

Kolego Tomasz-51 ,jeżeli możesz podać jakiś kontakt , chętnie porozmawiam na ten temat.

robertson110
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 27 Wrz 2009 11:25
  • Miejscowość: Polska

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej