wibako

12 mxt zakładanie webasta

Moderator: wujek616

12 mxt zakładanie webasta

Postprzez himen86 » 12 Lis 2017 15:15

Witam, postanowiłem wywalić nagrzewnicę wodną z mojego 12 mxt 2004r i zastąpić ją webastem o zapotrzebowaniu na prąd 45W.
Orientuje się ktoś jakie parametry miała nagrzewnica wodna (wentylator itp) w 12mxt?
Co prawda wymontowałem swoją, ale nie mam na niej żadnej tabliczki znamionowej - żadnych parametrów, nic.
Webasto już zamontowane w komorze za siedzeniem, a więc w miejscu nagrzewnicy wodnej, próba odpalenia przy użyciu prądu od nagrzewnicy wypadła pomyślnie, ale boję się, że może być za duże obciążenie w porównaniu z nagrzewnicą wodną.
Jeżeli zna ktoś parametry owej nagrzewnicy będę zobowiązany....
Dla zorientowanych - zabezpieczenie ogrzewania w skrzynce elektrycznej na zbiorniku paliwa jest zgodne z DTR i wynosi 25A, mam nadzieję, że na webasto styknie.

himen86
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 06 Cze 2007 08:30
  • Miejscowość: kosmos

Reklama

simmet

12 mxt zakładanie webasta

Postprzez zeppelin zm 15 » 12 Lis 2017 15:21

A czemu wywaliłeś oryginalną?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: 12 mxt zakładanie webasta

Postprzez himen86 » 12 Lis 2017 15:27

Co chwilę problemy z wyciekami płynu, głównie z pod kolumny (zregenerowałem i uszczelniłem), nie mniej jednak ciężko było utrzymać odpowiednią szczelność układu (przez blisko 3 lata co chwilę jakiś problem w okresie zimowym). Teraz wodę mam tylko i wyłącznie w silniku :)
Poza tym - miło było powspominać 11cxi 93' i starą 12mxt 97' a w obu były webasta :)

himen86
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 06 Cze 2007 08:30
  • Miejscowość: kosmos

12 mxt zakładanie webasta

Postprzez zeppelin zm 15 » 12 Lis 2017 15:34

Myśmy mieli webasto takie stare że jak włączyłeś rano to szkoda było gasić bo może nie odpali i trzeba było się gotować i otwierać drzwi zimą :D teraz mamy olejowe. Nagrzewnica nagrzewa się olejem silnikowym i włączasz wentylator kiedy chcesz :D

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: 12 mxt zakładanie webasta

Postprzez himen86 » 12 Lis 2017 15:40

Wszystko cacy, tylko w Mecalacu jest ten mały problem, że wszystko musisz puścić w kolumnie pod obrotem....jedynie webasto pośrednio ją omija (nie licząc prądu, który "zaczerpnąłem" od nagrzewnicy wodnej) :wall:

himen86
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 06 Cze 2007 08:30
  • Miejscowość: kosmos

12 mxt zakładanie webasta

Postprzez MARIO/MECALAC » 12 Lis 2017 17:41

Dla mnie bez sensu zakładanie webasto. Trzeba było zrobić porządną regenerację kolumny obrotu za ok 6-9tys zł i nie masz żadnego problemu, a jak to było drutowane po taniości to masz efekty jakie masz. Ja przerabiałem webasto i nagrzewnicę i nie chciał bym już mieć webasto. Alternator jaki tam masz? Bo nagrzewnica tak naprawdę mało prądu bierze bo tylko wentylator się grzeje także na tym bezpieczniku i kablach nic się nie stanie. Sprawdź tylko jaki masz alternator
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


12 mxt zakładanie webasta

Postprzez himen86 » 12 Lis 2017 19:37

Kolumna nie była robiona po taniości, żadnymi drutami, pełna regeneracja wraz z nałożeniem nowej powłoki, koszt 5tys po mocnej znajomości, zadałem proste pytanie, nie o zasadność założenia webasta tylko o to czy ktoś to przerabiał, jeżeli tak to liczę przy odrobinie szczęścia na jakieś sugestie

himen86
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 06 Cze 2007 08:30
  • Miejscowość: kosmos

12 mxt zakładanie webasta

Postprzez Kamal » 13 Lis 2017 12:29

Mokre czy suche? Do tej kabiny wystarczy 1kW. Prądu bierze najwięcej przy rozruchu. Podczas pracy tyle co nic.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej