Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Mecalac 714 stuki ;)

18 Cze 2018 08:35

Marka i model maszyny: Mecalac 714
Rok produkcji: 2007

Witam, w moim Mecalacu od czasu do czasu słychać jakieś takie, jakby metaliczne stuki. Wydają się dochodzić gdzieś z hydrauliki, raczej w okolicach kabiny. Maszyna chodzi elegancko , i nic się z nią nie dzieje, no ale te stuki mnie denerwują. I stąd moje pytanie, czy to normalne? Ewentualnie gdzie szukać ich przyczyny. Nagrałem krótki filmik, by zobrazować o co mi chodzi.

https://www.youtube.com/watch?v=UeXJ4zFnjGU

Mecalac 714 stuki ;)

18 Cze 2018 09:19

Nic Ci się nie poluzowało? Dziwny przypadek bo to raczej nie z pompy. W każdym bądź razie jak się zdupcy będzie wiadomo co. Póki co jeździć i obserwować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Mecalac 714 stuki ;)

19 Cze 2018 21:48

No właśnie szukałem jakichś luźnych połączeń ale nic nie znalazłem. Wydaje mi się jakby to jakieś zawory hydrauliczne, albo coś w tym stylu się nagle otwierały/zamykały i stąd ten hałas.

Re: Mecalac 714 stuki ;)

24 Cze 2018 17:12

Za dużo rzeczy robisz od razu, spokojnie sprawdzaj które funkcje powodują styki. Najlepiej zdjąć dolną obudowę pod kabina i wtedy obserwowac

Mecalac 714 stuki ;)

08 Sie 2018 22:34

Na filmiku akurat pracuję, ale wydaje mi się że nie jest to związane z poszczególnymi funkcjami a ogólnie z układem hydraulicznym, bo strzela tak też czasami zaraz po odpaleniu, albo podczas bezczynności. Wygląda, jak by może coś wyrównywało ciśnienie, bądź jakiś bypass się otwierał/zamykał - sam nie wiem i dlatego pytałem bo może ktoś się spotkał z czymś podobnym.


EDIT!

Problem rozwiązany :faja: Po wymianie filtrów hydraulicznych i zalaniu nowego oleju Gulf HVI46 stuki ustały. Stary olej widać że był mocno już przepracowany i najwyraźniej nie trzymał parametrów, a i być może filtry też dodały swoje "trzy grosze" - tak że na okresowym serwisie nie ma co oszczędzać :wink:
Wyślij odpowiedź