wibako

Mecalac 714 stuki ;)

Moderator: wujek616

Mecalac 714 stuki ;)

Postprzez Kriszek » 18 Cze 2018 08:35

Marka i model maszyny: Mecalac 714
Rok produkcji: 2007

Witam, w moim Mecalacu od czasu do czasu słychać jakieś takie, jakby metaliczne stuki. Wydają się dochodzić gdzieś z hydrauliki, raczej w okolicach kabiny. Maszyna chodzi elegancko , i nic się z nią nie dzieje, no ale te stuki mnie denerwują. I stąd moje pytanie, czy to normalne? Ewentualnie gdzie szukać ich przyczyny. Nagrałem krótki filmik, by zobrazować o co mi chodzi.

https://www.youtube.com/watch?v=UeXJ4zFnjGU

Kriszek
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 02 Mar 2009 09:28
  • Miejscowość: NS
  • Pochwały: 2

Reklama

simmet

Mecalac 714 stuki ;)

Postprzez MARIO/MECALAC » 18 Cze 2018 09:19

Nic Ci się nie poluzowało? Dziwny przypadek bo to raczej nie z pompy. W każdym bądź razie jak się zdupcy będzie wiadomo co. Póki co jeździć i obserwować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Mecalac 714 stuki ;)

Postprzez Kriszek » 19 Cze 2018 21:48

No właśnie szukałem jakichś luźnych połączeń ale nic nie znalazłem. Wydaje mi się jakby to jakieś zawory hydrauliczne, albo coś w tym stylu się nagle otwierały/zamykały i stąd ten hałas.

Kriszek
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 02 Mar 2009 09:28
  • Miejscowość: NS
  • Pochwały: 2

Re: Mecalac 714 stuki ;)

Postprzez Chuck_M » 24 Cze 2018 17:12

Za dużo rzeczy robisz od razu, spokojnie sprawdzaj które funkcje powodują styki. Najlepiej zdjąć dolną obudowę pod kabina i wtedy obserwowac

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Mecalac 714 stuki ;)

Postprzez Kriszek » 08 Sie 2018 22:34

Na filmiku akurat pracuję, ale wydaje mi się że nie jest to związane z poszczególnymi funkcjami a ogólnie z układem hydraulicznym, bo strzela tak też czasami zaraz po odpaleniu, albo podczas bezczynności. Wygląda, jak by może coś wyrównywało ciśnienie, bądź jakiś bypass się otwierał/zamykał - sam nie wiem i dlatego pytałem bo może ktoś się spotkał z czymś podobnym.


EDIT!

Problem rozwiązany :faja: Po wymianie filtrów hydraulicznych i zalaniu nowego oleju Gulf HVI46 stuki ustały. Stary olej widać że był mocno już przepracowany i najwyraźniej nie trzymał parametrów, a i być może filtry też dodały swoje "trzy grosze" - tak że na okresowym serwisie nie ma co oszczędzać :wink:

Kriszek
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 02 Mar 2009 09:28
  • Miejscowość: NS
  • Pochwały: 2

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej