wibako

Problem z ładowaniem.

Moderator: wujek616

Problem z ładowaniem.

Postprzez DuRock » 03 Sie 2018 16:18

Witam Panowie, mam problem ze swoją maszyną. Zniknęło ładowanie akumulatora i po wstępnej diagnozie postanowiłem kupić nowy alternator. Po montażu nowy alternator popracował 5 minut i padł. Stary alternator oddałem do regeneracji i wymieniłem znów nowy (nie sprawny) na stary zregenerowany i sytuacja tutaj wyglądała trochę inaczej. Pracował 10 minut i przy wjeździe do wykopu gdzie szarpnęło trochę kabiną zniknęło znów ładowanie do kolejnego szarpnięcia. Pomigało tak z 3 razy i już nie chce wrócić ładowanie. Czy ktoś jest mi w stanie coś doradzić bo przy niskim napięciu nie da się pracować zwłaszcza pedałem głównego siłownika.

DuRock
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 03 Sie 2018 16:06

Maszyna: Mecalaca MXT12 2004

Firma: DuRock


Reklama

simmet

Problem z ładowaniem.

Postprzez zeppelin zm 15 » 03 Sie 2018 17:45

Brak masy? A jeszcze w czym to bo nie napisałeś...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Problem z ładowaniem.

Postprzez DuRock » 03 Sie 2018 18:08

W Mecalacu mxt 12 z 2004 roku. Masa na obudowie alternatora jest ( sprawdziłem 55 watowa żarówka na plusie i obudowie).

DuRock
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 03 Sie 2018 16:06

Maszyna: Mecalaca MXT12 2004

Firma: DuRock


Problem z ładowaniem.

Postprzez MARIO/MECALAC » 03 Sie 2018 21:40

Sprawdź kable miedzy silnikiem a zbiór okiem mogły się przetrzeć
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Problem z ładowaniem.

Postprzez DuRock » 03 Sie 2018 21:54

Podejrzewam zwarcie na przewodzie plusowym pociągniętym prosto z rozrusznika. Czy on biegnie prosto przez zlacze obrotowe do stacyjki ?
Koparka na samym akumulatorze generalnie pracuje i nie zauważyłem rozładowywania przez noc. Sprawdziłem przewody plusowe pomiędzy Aku a rozrusznikiem i pociagnąłem nowy przewód z alternatora bezpośrednio do Aku. Na tych przewodach dołożyłem nowe peszle więc zwarcia do masy brak.

DuRock
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 03 Sie 2018 16:06

Maszyna: Mecalaca MXT12 2004

Firma: DuRock


Problem z ładowaniem.

Postprzez raudek » 04 Sie 2018 05:20

Witam
Do rozrusznika na śrubę plusową dochodzą cztery przewody:
1. akumulator
2. alternator
3. zasilanie instalacji
4. zasilanie dmuchawy
Przewody 3 i 4 prowadzą do skrzynki bezpiecznikowej na zbiorniku paliwa. Dopiero z tamtąd poprzez bezpieczniki docierają do kabiny.

Pozdrawiam

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


Re: Problem z ładowaniem.

Postprzez DuRock » 06 Sie 2018 21:23

W mojej maszynie do śruby plusowej na rozruszniku mam podłączony akumulator i czerwony kabel zasilający skrzynkę bezpiecznikową na zbiorniku paliwa. Alternator podłączyłem bezpośrednio do akumulatora.
Po odłączeniu przewodu zasilającego skrzynkę na zbiorniku paliwa multimetrem sprawdziłem zwarcia do masy i piszczy przy zetknięciu plusa na układzie scalonym a masa zbiornika oleju tylko przy włączonej stacyjce.

PS. Zauważyłem też że nie działają światła awaryjne, ale kierunkowskazy i światła do jazdy swieca.

-- 06 Sie 2018 20:23 --

Temat rozwiązany.

Najprawdopodobniej było zwarcie pomiędzy plusem i masą tak jak kolega wspomniał. Paliło mostek prostowniczy.
Wyczyściłem i zaizolowałem wszystkie grube przewody plusa ( do rozrusznika, alternatora i nowy do skrzynki bezpiecznikowej na zbiorniku paliwa prosto z klemy). To samo z przewodem masowym, wyczyściłem również rozłącznik.
Efekt taki że alternator ładuje 14,3V a na lampie z przodu mam 12,5V

Pozdrawiam

DuRock
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 03 Sie 2018 16:06

Maszyna: Mecalaca MXT12 2004

Firma: DuRock


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej