wibako

12MXT '99 Siłowniki na kopaniu nie chodzą razem

Moderator: wujek616

Re: 12MXT '99 Siłowniki na kopaniu nie chodzą razem

Postprzez Dani3011 » 10 Wrz 2018 20:04

Tu koledzy jest tak środkowy osiąga 2/3 długości bo ma cały 112cm natomiast ostatni ma tylko 87cm I jak to osiągnie to środkowy boom i idzie do bani tą1/3 pozostałą. Grzebać na bank ktoś przy zamkach jak i przy wszystkim . Wkręcę mu jutro naramieniu obrót żeby zwolnił i zobaczę. Podpiąć bym manometry ale jak co ile żeby bzykały synchro. Ti nie może być nic innego raczej bo osobno śmigają a cewka od ich wspólnej pracy sprawna. Na wolnych obrotach na sucho chodzą jak dla mnie nawet zbyt energicznie. Pompa rozdzielacz były robione ponoć i widać ze niedawno były grzebanie. Silnik tez ładnie smyra bo też robiony na wiosnę. Wiadomo wizualnie po uszczelkach silikonem itd staje się to wiarygodne. Nic innego do głowy na logikę juz mi nie wpada tylko regulacja zamka-ów

-- 10 Wrz 2018 19:04 --

Koledzy próbowałem trochę wkręcić i wykręcić śrubę w zamku jednak rezultatu nie widzę. Jedyne to dławi siłownik na wciąganiu natomiast na wysuwie nie zauważam różnicy. Czy jest możliwość na rozdzielaczu tym głównym podkręcić ten tylko siłownik bądź zwolnić ten krótszy na ramieniu. Trochę brakuje mi pomysłu. Czy on przelewa w środku wątpię bo śmiga bardzo dobrze na wolnych obrotach ale nigdy pewności nie ma. Jeden z kolegów co ma 8years doczynienia z tym mcpadlakiem może mi raz jeszcze powiedzieć czy tak ma to być? Taki staż to dla mnie autorytet. Czy warto żeby głowę sobie tym zatruwać szukać dorwać jakiegoś machera od hydrauliki???

Dani3011
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 05 Wrz 2018 20:35

Maszyna: Mecalac 12mxt

Firma: Mechanika pojazdowa


Reklama

simmet

12MXT '99 Siłowniki na kopaniu nie chodzą razem

Postprzez MARIO/MECALAC » 11 Wrz 2018 20:12

Przecież ci już to dawno napisałem że nigdy nie będą chodzić razem. Jedynie to drastyczne spowolnienie mnie zastanawia. Jest tylko jeden zawór który przyśpiesza ten gruby siłownik, a tak to nie ma nic na żadnym innym
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: 12MXT '99 Siłowniki na kopaniu nie chodzą razem

Postprzez Dani3011 » 12 Wrz 2018 13:19

A to ten ze zdjęcia z cewka co wstawiłem wcześniej?? Coś musze z tym zrobić. Dlaczego jak tamten osiągnie koniec to ten tak zwolni prawie do zera. Jest stanowcze pyk i wolno idzie. Sonia nie przydusza nic tylko jakby miał mało oleju ciśnienia

Dani3011
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 05 Wrz 2018 20:35

Maszyna: Mecalac 12mxt

Firma: Mechanika pojazdowa


12MXT '99 Siłowniki na kopaniu nie chodzą razem

Postprzez raudek » 12 Wrz 2018 14:38

Kolego co z tym napięciem zmierzyłeś, czy najpierw wolisz rozkręcić pół maszyny? Ta czynność nie wymaga ogromnej wiedzy, tylko woltomierz.

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


Re: 12MXT '99 Siłowniki na kopaniu nie chodzą razem

Postprzez Dani3011 » 13 Wrz 2018 09:39

Napięcie w kostce mierzone w stykach na przeciw siebie ma 12.2v na odpalonym. Jak mierze z tym stykiem trzecim czyli górnym ma 9.3v około. Nie znam zasady tych trzech styków. Za kłam na cewkę i wyraźnie stuka w niej w tym rozdzielaczu.

Dani3011
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 05 Wrz 2018 20:35

Maszyna: Mecalac 12mxt

Firma: Mechanika pojazdowa


Re: 12MXT '99 Siłowniki na kopaniu nie chodzą razem

Postprzez Maly316 » 05 Mar 2024 23:19

Witam,czy udało się rozwiazać problem nie równo pracujących siłowników? Właśnie i mnie dopadł ten problem a nigdzie nie ma konkretnego rozwiazania

-- 05 Mar 2024 23:19 --

Czy ktoś doszedł wkońcu do tego jak zsynchronizować te siłowniki? Bo na pewno mają działać równo,tak u mnie działały a teraz po kilku ruchach jeden jest wysunięty a drugi schowany

Maly316
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 13 Gru 2022 21:55

Maszyna: Mecalac 12mx

Firma: .


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej