wibako

Mecalac 11 brak jazdy

Moderator: wujek616

Mecalac 11 brak jazdy

Postprzez Oracz17 » 14 Paź 2018 09:54

Witam
jestem posiadaczem Mecalaca 11 I ostatnio zgineła jazda ani drgnie ,czy to żółw czy zając .
Prądy sprawdzone ok
Brak ciśnienia sterującego na górze pompy.
Filtr jazdy ok
Ciśnienie robocze 37 bar gdy kołyska jest zamknięta.
sprawdzałem pompe wspomagającą wygląda ze ok.
Wie ktoś może ktoś co może byc przyczyną braku jazdy?
Zastanawiam sie czy się coś nie zapowietrzyło?
Może jakiś paproch?

Jeśli miał ktoś podobny problem to proszę o pomoc

Oracz17
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Paź 2018 09:34

Maszyna: Mecalac11

Firma: Oracz-bud


Reklama

simmet

Re: Mecalac 11 brak jazdy

Postprzez Dani3011 » 15 Paź 2018 15:31

Miałem podobny przypadek fakt nie z mecalac em ale z pompą jazdy. U mnie pomogło odkrecenie od pompy suwaka z cewkami przód tył. W miejscu gdzie dochodzi do pompy są w tej przystawce otworki sterujące zaleźnie od kierunku jazdy ale pomiędzy nimi na tej przystawce jest malutka śruba na imbus a w niej mikro dziurka na szpilkę źywcem. U nas się przykała paprochem z oringa gdzieś z układu i była klapa z jazdy. Po przetkaniu wszystko git a do następnego paprocha i tak 4 razy i na razie spokój. Nie twierdzę że tak masz ale warto zajrzeć. Raptem parę śrubek na imbus okręć od pompy tą przystawkę z suwakiem kierunku jazdy i w miejscu styku z pompą to się znajduje. Ostrożnie z uszczelką pomiędzy pompą a tym suwakiem

Dani3011
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 05 Wrz 2018 20:35

Maszyna: Mecalac 12mxt

Firma: Mechanika pojazdowa


Re: Mecalac 11 brak jazdy

Postprzez Oracz17 » 19 Paź 2018 12:26

Dzięki kolego tak właśnie myślałem żeby zajrzeć tam pod te elektrozawory, jak znajdę usterkę to dam znać.
Pozdrawiam
dzięki za podpowiedź.

-- 19 Paź 2018 11:26 --

Sprawdziłem te bloki z tymi kanałami przedmuchałem je i poskładałem lecz to nie to maszyna dalej nie jeździ ewidentnie brak ciśnienie na elektrozaworach . Zastanawia mnie skąd sie bierze to ciśnienie z pompy jazdy czy z pompy doładowywującej?

Oracz17
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Paź 2018 09:34

Maszyna: Mecalac11

Firma: Oracz-bud


Mecalac 11 brak jazdy

Postprzez Kamal » 20 Paź 2018 18:04

Jak ciśnienie robocze to za nisko. Jak sterujące to za duże.
W pompie są zaślepki pomiarowe. Oznaczone M. Tam wkręcasz złączki pomiarowe. I wiesz co i jak.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Mecalac 11 brak jazdy

Postprzez Oracz17 » 25 Paź 2018 15:40

Jak ciśnienie robocze to za nisko. Jak sterujące to za duże. To jest jasna sprawa

Pytanie czemu nie ma ciśnienia sterowniczego co może być przyczyną braku ciśnienia sterowniczego i która pompa wytwarza ciśnienie sterownicze bo to jego ewidentnie jest brak i to jest przyczyną braku jazdy.

Oracz17
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 14 Paź 2018 09:34

Maszyna: Mecalac11

Firma: Oracz-bud


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej