wibako

Orbitrol

Moderator: wujek616

Orbitrol

Postprzez lolko20 » 24 Cze 2019 10:12

Dzień dobry. Mam do znawców Mecalaców pytanie odnośnie orbitrola. Czy orbitrol jest uszkodzony ponieważ są takie objawy:
- kręcąc w prawo do oporu po dobiciu siłownika dalej mogę delikatnie kręcić kierownica, w lewo tak samo tylko wolniej niż w prawo
-w czasie kopania gdy jest już duży opór na łyżce słychać z orbitrol syczenie a czasem pisk oleju, a siłownik skrętu wykonuje delikatny ruch. Jak popuszczę na łyżce to siłownik skrętu cofa się. Delikatnie poruszam kierownica prawo, lewo to się to uspokoi.
- i tak się mi wydaje że zawór priorytetowy nie zawsze działa kręcąc w prawo.
Czy może być coś innego uszkodzone, (zawór priorytetowy). Pan ze serwisu twierdzi że to nie jest możliwe. Podobno hydraulika z pompy głównej nie jest połączona z układem skrętu to dlaczego wzrasta ciśnienie na orbitrorze.

-- Pon Cze 24, 2019 10:12 am --

Witam. Mam nową sugestię, może już przepuszczać kolumna obrotu i przebija ciśnienie z którejś linii na linię od siłownika skrętu a wiadomo że tam ma być mniejsze ciśnienie i w tedy orbitrol przepuszcza ,zawór przeciążeniowy?

lolko20
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 02 Kwi 2011 21:59

Maszyna: Mecalac 12mxt

Firma: Własna


Reklama

simmet

Re: Orbitrol

Postprzez Chuck_M » 24 Cze 2019 14:14

Jaka maszyna?

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Orbitrol

Postprzez lolko20 » 26 Cze 2019 07:18

Mecalac 12mxt z 2007

-- Śro Cze 26, 2019 7:18 am --

Witam. Czy samemu wymienię uszczelnienia na kolumnie obrotu czy trzeba mieć jakieś przyrządy? Jaki jest koszt takich uszczelnień?

lolko20
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 02 Kwi 2011 21:59

Maszyna: Mecalac 12mxt

Firma: Własna


Orbitrol

Postprzez Tomiks » 02 Sty 2021 03:32

lolko20 napisał(a):może już przepuszczać kolumna obrotu i przebija ciśnienie z którejś linii na linię od siłownika skrętu a wiadomo że tam ma być mniejsze ciśnienie

Kolumny obrotu budowane są w taki sposób, że taki przepływ w wyniku awarii uszczelnień jest niemożliwy.

Tomiks
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 04 Lis 2020 23:40
  • Miejscowość: wschodnie mazowieckie

Maszyna: Mecalac 12MXT

Firma: Może kiedyś


Orbitrol

Postprzez lolko20 » 02 Sty 2021 09:35

To gdzie się traci olej? Kiedy pierwsze zaczne kręcić kierownica w lewo i następnie dołączam np dźwiganie ramienia jest brak reakcji do puki nie przestanę kręcić kierownica. Kiedy zacznę pierwsze dźwigać ramię a potem kręcąc to wszystko gra. Kręcąc w prawo nie ma tego efektu. Tak jakby ciśnienie ls się traciło w chwili kręcenia w lewo i pompa nie przestawia się.

lolko20
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 02 Kwi 2011 21:59

Maszyna: Mecalac 12mxt

Firma: Własna


Orbitrol

Postprzez Tomiks » 05 Sty 2021 20:25

Zwróć uwagę, że nie pisałem, że obrotnica nie może tracić ciśnienia.

Jeśli siłownik skrętu nie zachowuje się symetrycznie, to może być objawem zwykłej awarii uszczelnień na jego tłoku.

Tomiks
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 04 Lis 2020 23:40
  • Miejscowość: wschodnie mazowieckie

Maszyna: Mecalac 12MXT

Firma: Może kiedyś


Orbitrol

Postprzez lolko20 » 05 Sty 2021 21:13

Problemem nie jest skręcanie przynajmniej nie jest uciążliwe, tylko "zanik ciśnienia" w hydraulice głównej podczas skrętu.

lolko20
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 02 Kwi 2011 21:59

Maszyna: Mecalac 12mxt

Firma: Własna


Orbitrol

Postprzez Tomiks » 09 Sty 2021 03:03

Uruchomienie pompy osprzętu jest uzależnione od ciśnienia w obwodzie krytycznym - kierowniczym.

Tomiks
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 04 Lis 2020 23:40
  • Miejscowość: wschodnie mazowieckie

Maszyna: Mecalac 12MXT

Firma: Może kiedyś


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej