wibako

Problemy z elektryką blokuje jazdę, traci funkcje, nie odpal

Moderator: wujek616

Problemy z elektryką blokuje jazdę, traci funkcje, nie odpal

Postprzez raudek » 24 Wrz 2019 19:33

Jeśli napięcie się nie pojawi, to będzie wina stacyjki.
Jeżeli się pojawi, sprawdź czy nie masz włączonej jazdy.

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


Reklama

simmet

Problemy z elektryką blokuje jazdę, traci funkcje, nie odpal

Postprzez staszzek » 24 Wrz 2019 19:49

No właśnie stacyjkę bym wykluczył bo jest nowa zainwestowane 280 zł na mecalacowską po za tym na krótko też nie odpala, a tu pomijamy stacyjkę, jazda również wyłączona w pozycji neutralnej, a i tak jak jazda była załączona to pojawiał się zawsze sygnał dźwiękowy

staszzek
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 29 Sty 2017 14:28

Maszyna: Mecalac MSX 10

Firma: ...


Problemy z elektryką blokuje jazdę, traci funkcje, nie odpal

Postprzez raudek » 24 Wrz 2019 20:12

Co masz na myśli "na krótko też nie odpala"? Jak próbowałeś odpalić "na krótko"?

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


Problemy z elektryką blokuje jazdę, traci funkcje, nie odpal

Postprzez Tomasz-51 » 24 Wrz 2019 20:43

A jazda manetka przez przypadek nie jest włączona.?

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


Re: Problemy z elektryką blokuje jazdę, traci funkcje, nie o

Postprzez staszzek » 24 Wrz 2019 20:54

Łączyłem przewody z pominięciem stacyjki ta na zdjęciu to właśnie ta nowa stacyjka, a co do jazdy to na pewno nie jest załączona
Załączniki
13.jpg

staszzek
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 29 Sty 2017 14:28

Maszyna: Mecalac MSX 10

Firma: ...


Problemy z elektryką blokuje jazdę, traci funkcje, nie odpal

Postprzez raudek » 25 Wrz 2019 04:48

Ten problem jest nowy, czy powstał wcześniej?

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


Re: Problemy z elektryką blokuje jazdę, traci funkcje, nie o

Postprzez staszzek » 25 Wrz 2019 18:09

Nie do końca wiem jak odpowiedzieć, można powiedzieć, że nowy ponieważ wcześniej menel gubił prąd i stacyjka nie miała w ogóle zasilania tego typu problemu nie było że po zapłonie nie chciała odpalić. Na chwile obecną dając stacyjkę w pozycję II nic się nie dzieje. Przekręcając stacyjkę na I pozycję pojawiają się prądy jeden przekaźnik pod fotelem działa i drugi na przy bezpiecznikach z tyłu menela również bezpieczniki ok

staszzek
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 29 Sty 2017 14:28

Maszyna: Mecalac MSX 10

Firma: ...


Problemy z elektryką blokuje jazdę, traci funkcje, nie odpal

Postprzez raudek » 25 Wrz 2019 21:06

Musisz szukać. Zacznij od kostki trzypinowej pod kabiną. Podaj napięcie na cieńki przewód idący do złącza. Jeżeli coś usłyszysz z tyłu maszyny, będzie oznaczało że bład jest w kabinie.

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


Re: Problemy z elektryką blokuje jazdę, traci funkcje, nie o

Postprzez staszzek » 25 Wrz 2019 21:38

Raudek rozumiem, że tak jak pisałeś wcześniej kostka 3-pinowa czy dobrze rozumiem, są trzy przewody u mnie oznaczenie przewodów: 30 najgrubszy on zasila całą kabinę (on był wcześniej zerwany w złączu), następny oznaczenie 24 średniej grubości on zasila dmuchawę i najcieńszy oznaczenie 15 ten ma być powrotem prądu do rozrusznika



A po za tym problemem masz może schemat lub wiedze od czego są pozostał cienkie przewody w złączu elektrycznym pytam bo u mnie podłączenie wyglądało tak że od 1 do 14 kabla wszystko szło po kolei od góry do dołu później brak kabla 15 tylko kabel z oznaczeniem 25 i kable od wejścia 15 do 18 pomieszana kolejność i od 19 do 23 znowu po kolei wszystkich cienkich kabli 23. Po składaniu złącza podłączyłem je po kolei kabel 15 zastąpiłem kablem 25 ale z uwagi iż koparka nie chce odpalic powróciłem do wpięć z przed rozbierania złącza lecz nie przyniosło skutku.
Z uwagi iż Menel ma swoje lata nie wiem czy ktoś może przy zaglądaniu w złącze lub jego regeneracji pomylił kable w lutowaniu czy w składaniu co raczej mało możliwe bo powinny iść po kolei chodź przewody od złącza wysunęły mi się tylko około 30 cm i dalej blokada tak jakby przewody gdzieś pod ramieniem się blokowały dlatego naprawa złącza odbywała się pod koparką

staszzek
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 29 Sty 2017 14:28

Maszyna: Mecalac MSX 10

Firma: ...


Re: Problemy z elektryką blokuje jazdę, traci funkcje, nie o

Postprzez dawidg2 » 26 Wrz 2019 00:03

Reszta kabli to masz np oświetlenie tylnie, sterowanie jazdą, kontrolki silniki. Chyba logiczne jakoś musi to działać.

Odpalanie na krótko to odpalanie przy rozruszniku przez kabelek albo przez przyłożenie klucza, śrubokręta do złączy.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Problemy z elektryką blokuje jazdę, traci funkcje, nie odpal

Postprzez raudek » 26 Wrz 2019 08:45

Jedyny schemat który posiadam już załączyłem. Demontaż wiązki trzeba zacząć od wypięcia przewodów z kostek pod kabiną (wcześniej opisać który pin z którego miejsca! Oryginalne napisy zdaża się że zostają starte). Całość ściągasz w dół.
Sprawdzaj podobnie jak to robiłeś wcześniej.
Instalacja kabiny->złączka trzy pinowa pod kabiną-> złącze obrotowe-> złączka trzy pinowa za złączem->skrzynka na zbiorniku sterowanie (przekażnika załączania cewki i przekaźnika rozruchu)

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


Re: Problemy z elektryką blokuje jazdę, traci funkcje, nie o

Postprzez Robsonelo1 » 08 Maj 2020 21:30

staszzek napisał(a):Może szukam dziury w całym ale jak juz rozebrałem menela to lecę po kolei z czyszczeniem mam nadzieje że szybko nie będzie okazji do takiego dłubania. Kupiłem książkę serwisową dokładnie do Mecalac 10MSX z dokładnym opisem maszyny i poszczególnymi częściami i tam jak na zdjęciu widać jest jakiś bezpiecznik tylko weź go zlokalizuj jak tam wszystko ma swoją długoletnią warstwę ochronna z oleju i ziemi, a bez kanału nie umyjesz. Tak jak pisałem wcześniej pozostałe kable są ok przed i za złączem dają napięcie 12,24V więc chyba nie padł tylko jeden. Ale i tak dzięki za wskazówki najszybciej będzie puścić nowy kabel brak czasu jak na razie i jakbyś potrzebował tą serwisówke do mecalaca to podeślij emaila to ci prześle


Witam. Ma Pan ta książkę do mecalaca 10msx?

Robsonelo1
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 27 Wrz 2018 07:07

Maszyna: Mecalac 10msx

Firma: OLKOP F.H.U.


Problemy z elektryką blokuje jazdę, traci funkcje, nie odpal

Postprzez staszzek » 18 Cze 2020 00:07

tak podeślij email

staszzek
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 29 Sty 2017 14:28

Maszyna: Mecalac MSX 10

Firma: ...


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej