wibako

kontrolka filtra oleju hydraulicznego

Moderator: wujek616

kontrolka filtra oleju hydraulicznego

Postprzez rumpek » 24 Gru 2019 12:50

Marka i model maszyny: Mecaalac 12 mxt
Rok produkcji: 2007

Witam wszystkich forumowiczów

Jakiś czas temu stałem się szczęśliwym posiadaczem mecalaca, wszystko było cacy do momentu gdy zaświeciła się kontrolka od filtra oleju hydraulicznego. Wymieniłem filtry ( hydrauliczny,pompy jazdy,odpowietrznik i olej hv -46) a kontrolka jak świeciła tak świeci. Czy mógł się zepsuć czujnik bo kontrolka świeci się nawet przy zgaszonej maszynie, i gdzie on się znajduje? jest czujnik przy tym deklu od filtra spływu ale nie jestem pewien czy to na pewno ten i czy nie ma jeszcze jednego. Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

Czy może być przyczyną zastosowanie filtrów marki Donaldson?

rumpek
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 23 Lut 2012 19:16
  • Miejscowość: Kock

Maszyna: JCB 3CX SUPER


Reklama

simmet

kontrolka filtra oleju hydraulicznego

Postprzez Brandix » 26 Gru 2019 12:41

Jest jeszcze czujnik przy filtrze hydraulicznym układu jazdy - viewtopic.php?f=70&t=32758

Autor postu otrzymał pochwałę
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


kontrolka filtra oleju hydraulicznego

Postprzez Tomasz-51 » 27 Gru 2019 09:16

Może masz gdzieś zwarcie w instalacji.

Tomasz-51
Operator

  • Posty: 248
  • Rejestracja: 21 Sty 2010 12:02
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 12

Maszyna: MF 60HX,Gallmac60WMW,
MB-Trac, Deutz DX110


kontrolka filtra oleju hydraulicznego

Postprzez rumpek » 28 Gru 2019 21:41

Po odłączeniu kostki od tego czujnika przy pompie jazdy kontrolka przy włączeniu zapłonu gaśnie razem z innymi, myślę że to wina tego czujnika. Dzięki za podpowiedzi

rumpek
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 23 Lut 2012 19:16
  • Miejscowość: Kock

Maszyna: JCB 3CX SUPER


kontrolka filtra oleju hydraulicznego

Postprzez raudek » 29 Gru 2019 09:51

Witam.
Ta kontrolka informuje o zapchanym filtrze jazdy i nie powinna się zapalać przy sprawnym filtrze, a tym bardziej zaraz po włączonym zapłonie.
Twoja usterka wskazuje na uszkodzoną wiązkę elektryczną.
Pozdrawiam

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


Re: kontrolka filtra oleju hydraulicznego

Postprzez rumpek » 29 Gru 2019 10:46

U mnie przy włączeniu zapłonu zapalają się wszystkie i po chwili gasną święci się tylko ładowanie i ciśnienie silnika oraz źółte od funkcji ramienia.

rumpek
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 23 Lut 2012 19:16
  • Miejscowość: Kock

Maszyna: JCB 3CX SUPER


kontrolka filtra oleju hydraulicznego

Postprzez raudek » 29 Gru 2019 11:19

To sprawdź czujnik miernikiem lub próbówką. Sprawdź rownież kostkę (rozbierz), przyjrzyj się przewodom, może gdzieś się ocierały o żelastwo i uległy przetarciu.

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


Re: kontrolka filtra oleju hydraulicznego

Postprzez staszzek » 31 Gru 2019 10:18

Panowie moje zdanie jest takie, że to nie będzie wina przewodów czy wiązki u mnie menel co jakiś czas głupieje i tak samo po wymianie filtrów czasami zapala się kontrolka, że filtr zabrudzony czy zaświeci się ładowanie, które jest wporzadku niedawno miałem przeboje z elektryką robiłem złącze idąc za poradami z forum sprawdzałem wiązki połączenia kostki itp. i wszystko ok a dalej czasem coś odmawia posłuszeństwa jak nie łamanie ramienia do blokują się funkcje mecalac 1-4. Po wielu godzinach i piwach oraz poradach mądrzejszych (elektryków i operatorów) padło najprawdopodobniej na płytki elektryczne pod fotelem menela i tam morze tkwić cały problem z elektryką menela. Oprócz bezpieczników przekaźników są tam właśnie te płytki ale to jest robota dla kogoś ogarniętego typowo w przelutowaniu tych zimnych lutów. Pisze o tym ponieważ po wielu godzinach spędzonych z miernikami przy menelu tam właśnie najczęściej wychodzą błędy po prostu tam się gubi sygnał z wielu funkcji.

staszzek
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 29 Sty 2017 14:28

Maszyna: Mecalac MSX 10

Firma: ...


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej