wibako

MXT12 '07 Tylni most - panewki

Moderator: wujek616

MXT12 '07 Tylni most - panewki

Postprzez lolko20 » 08 Maj 2020 08:41

Marka i model maszyny: mxt12
Rok produkcji: 2007

Dzień dobry. Co może być przyczyną w mecalacu , że gdy przy cofaniu słychać i czuć drżenie w tylnim moście do przodu normalnie. Olej był spuszczony i czysto ani opiłka w dyfrze w przekładni był czarny. Może to być wina że panewki są wytarte bo widać mały luz albo łącznik jest wyrobiony?

-- Pią Maj 08, 2020 8:41 am --

Czy na tym forum ktoś coś wie i umie odpowiedzieć na zadane pytania?

Mam luz na tych panewkach na moście i chcę je wymienić. Teraz pytanie, czy wystarczy cofnąć most czy trzeba silnik i przekładnie też odkręcić?

lolko20
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 02 Kwi 2011 21:59

Maszyna: Mecalac 12mxt

Firma: Własna


Reklama

simmet

Tylni most

Postprzez Brandix » 09 Maj 2020 14:18

Niedawno wymieniałem panewki przy okazji wymiany tarcz hamulcowych. Silnik hydrauliczny i przekładnia zostały na maszynie (podwieszone do ramy), a most udało się opuścić odrobinę i wysunąć do tyłu (mocowania, w których są panewki mają wpusty (tulejki wokół śrub), które wchodzą do ramy, dlatego nie dasz rady wysunąć mostu bez opuszczenia go - delikatnego, ale jednak). Przy okazji będziesz miał na wierzchu łącznik tylnego mostu, więc ocenisz jego stan.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Tylni most

Postprzez lolko20 » 15 Maj 2020 22:49

Panewki wymienione. Poszło szybko i łatwo. Wystarczy odkręcić wał i cztery śruby od podpory i przekładni. Tył podnosimy i podkladamy. Most do tyłu. Panewki łatwo wybić i wbić.
Stuki i drżenie się straciły podczas cofania. Pozdrawiam

lolko20
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 02 Kwi 2011 21:59

Maszyna: Mecalac 12mxt

Firma: Własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej