wibako

Gaśnie przy obrocie wieżyczką

Moderator: wujek616

Gaśnie przy obrocie wieżyczką

Postprzez Adrian 1985 » 14 Cze 2020 15:14

Marka i model maszyny: Mecalac 12MXT
Rok produkcji: 2008
Numer seryjny: A80029706

Witam forumowiczów, mam problem z moim Mecalac, gdy maszyna jest rozgrzana zdarza się jej zgasnąć podczas obrotu wieżą, dzieje się to nie zawsze. Posiadam ją od miesiąca i przepracowałem na niej Ok 15h. Na początku myślałem że trzymam za niskie obroty ale niestety nawet przy 1900 obr/min przy obracaniu maszyna potrafi zgasnąć tak jakbym ją po prostu wyłączył stacyjką, następnie odpala bez zająknięcia, dzieje się to nie zawsze i tylko przy obracaniu. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tej zagadki.

Adrian 1985
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 14 Cze 2020 14:48

Maszyna: Mecalac 12 MXT

Firma: ZRT


Reklama

simmet

Re: Gaśnie przy obrocie wieżyczką

Postprzez Brandix » 14 Cze 2020 18:17

Zwróć uwagę, czy gaśnie w jednej pozycji czy niezależnie od położenia wieżyczki. Prawdopodobnie musiałbyś się przyjrzeć elektrycznemu złączu obrotowemu.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Gaśnie przy obrocie wieżyczką

Postprzez Adrian 1985 » 14 Cze 2020 20:04

Dziękuję za szybką odp. Z tego co zaobserwowałem to gaśnie raczej niezależnie od miejsca i strony obrotu, zarówno w prawo jak i w lewo, jednak wydaje mi się że częściej gaśnie gdy koparka stoi przodem w dół, nie ukrywam że Mecalac jest dla mnie świeżym tematem i jestem w tym zielony ale jak mógłbyś mnie nakierować gdzie dostać się do tego złącza i jak je zdiagnozować to byłbym wdzięczny.

Adrian 1985
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 14 Cze 2020 14:48

Maszyna: Mecalac 12 MXT

Firma: ZRT


Gaśnie przy obrocie wieżyczką

Postprzez Brandix » 18 Cze 2020 20:52

Do złącza dostęp jest od spodu maszyny, w przedniej części ramy przegubowej (znajduje się pod złączem hydraulicznym). Było już dużo tematów na forum związanych z tym złączem - użyj wyszukiwarki, znajdziesz informacje co i jak tam wygląda itd.

Autor postu otrzymał pochwałę
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Gaśnie przy obrocie wieżyczką

Postprzez Adrian 1985 » 23 Cze 2020 22:28

Wczoraj kopałem nią Ok godziny, w pewnym momencie zgasła przy obrocie w prawo i już nie mogłem jej uruchomić, puściłem na krótko kabel zasilający zaworek na pompie wtryskowej mimo że napięcie na kablu fabrycznym było i koparka zapaliła ale po każdorazowym dodaniu gazu gasła, puknąłem pare razy w zaworek i zaczęła chodzić normalnie, zjechałem na bazę i wymontowałem ten zaworek. Sprawdziłem go na warsztacie i pracuje normalnie, mimo wszystko zamówiłem nowy, jak dojdzie to napiszę czy to było to. Dzięki za podpowiedzi.

-- 23 Cze 2020 22:28 --

Witam wszystkich, wymieniłem zaworek na pompie wtryskowej (tzw. Gaszak) i przez 3 godziny kopania menel nie zgasł ani razu. Wszystko wskazuje że to była przyczyna gaśnięcia.

Adrian 1985
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 14 Cze 2020 14:48

Maszyna: Mecalac 12 MXT

Firma: ZRT


Gaśnie przy obrocie wieżyczką

Postprzez raudek » 24 Cze 2020 09:45

Życzę powodzenia. Jednak nie wierzę, że to jest powodem skoro maszyna gasła tylko w czasie obrotu.
Bezawaryjnej pracy.
Pozdrawiam

raudek
Operator

  • Posty: 387
  • Rejestracja: 21 Sty 2014 21:14
  • Miejscowość: Wrcław
  • Pochwały: 25

Maszyna: Mecalac mxt12,O&K MH4 Plus,O&K RH6

Firma: Mar-Bud


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej