wibako

Słaby obrót i słaby skręt

Moderator: wujek616

Słaby obrót i słaby skręt

Postprzez Sebastian Dukarski » 30 Lis 2023 22:38

Marka i model maszyny: MECALAC MXT 12

Dzień dobry, tak jak w temacie słaby obrót i słaby skręt (skręt wg operatora raz działa raz nie).pytanie czy za skręt i obrót odpowiada pompa zębata zamontowana na silniku? Tak wygląda jakby ciśnienie idzie na kolumnę i z kolumny na zawór priorytetowy danfos ols 80 dalej idzie na rozdzielacz od obrotu, a drugi przewód na orbitrol pod kabina (LS idzie na orbitrol). Czyli teoretycznie moze być zepsuty orbitrol, pompa kolumna? (zawór priorytetowy wykluczyłem podmiana na nowy) Jutro mogę mień numer seryjny i rocznik (rocznik około 2002r). Ktoś miał może taki przypadek? Mecalac 12 MXT 2001 rok numer seryjny 026719

Sebastian Dukarski
Operator


Reklama

simmet

Re: Słaby obrót i słaby skret

Postprzez Sebastian Dukarski » 05 Gru 2023 20:30

-- 05 Gru 2023 20:30 --

Pompa hydrauliczna haldex na silniku do wymiany .Nie daje ciśnienia.Cisnienie na niskich obrotach przed kolumna i za kolumna max 60 bar po dodaniu gazu wzrasta do 140bar.

Sebastian Dukarski
Operator


Re: Słaby obrót i słaby skręt

Postprzez rudesmen » 11 Gru 2023 20:07

Jestem wdzięczny za podzielenie się przyczyna problemu.

Przy wymianie pompy napotkałeś na jakieś trudności czy jest to prosta czynność?

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Słaby obrót i słaby skręt

Postprzez Sebastian Dukarski » 11 Gru 2023 21:02

Dzień dobry, żaden problem pompa jest w dobrze dostępnym miejscu zamontowana na silniku. Dwie śruby montażowe plus dwa przewody ssący plus cisnieniowy.

Sebastian Dukarski
Operator


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej