wibako

12MXT '01 Nie chodzą dwa silowniki

Moderator: wujek616

12MXT '01 Nie chodzą dwa silowniki

Postprzez Sebastian Dukarski » 14 Gru 2023 07:46

Marka i model maszyny: Mecalac 12 Mxt
Rok produkcji: 2001
Numer seryjny: 026719

Dzień dobry, mam taki problem z mecalaciem że nie chce chodzić 2 siłowniki naraz .Pytanie czy odbywa się to przez elektrozawor taki długi? Osobno siłowniki chodzą osobno bez problemu. Mecalaca bardzo rzadko robię tylko to jest znajomego i robiłem mu obrót i skręt.

Sebastian Dukarski
Operator


Reklama

simmet

Re: Nie chodzą dwa silowniki

Postprzez Sebastian Dukarski » 19 Gru 2023 22:34

Hejka ktoś może powiedzieć o co chodzi z dwoma siłownikami bo ja na odległość z operatorem dogadać się nie mogę .Proste pytanie czy na jednym dżojstiki mają chodzić dwa silowniki (głupie nie ), bo tak twierdzi operator albo ja nie rozumiem albo gościu się pogubił.Czy po prostu jak w normalnych maszynach dwa dżojstiki dwa siłowniki? Uff :bangin:

Sebastian Dukarski
Operator


Re: Nie chodzą dwa silowniki

Postprzez Brandix » 20 Gru 2023 16:10

Sebastian Dukarski napisał(a):Hejka ktoś może powiedzieć o co chodzi z dwoma siłownikami bo ja na odległość z operatorem dogadać się nie mogę .Proste pytanie czy na jednym dżojstiki mają chodzić dwa silowniki (głupie nie ), bo tak twierdzi operator albo ja nie rozumiem albo gościu się pogubił.Czy po prostu jak w normalnych maszynach dwa dżojstiki dwa siłowniki? Uff :bangin:


Jeśli jest włączony tryb koparkowy, to przy ruchu lewym joystickiem powinny ruszać się dwa siłowniki - ramię (3 siłownik) oraz druga część wysięgnika (2 siłownik)
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: 12MXT '01 Nie chodzą dwa silowniki

Postprzez Sebastian Dukarski » 26 Gru 2023 14:29

A na trybie ładowarkowym ? Tzn przedostatnia pozycja i ostatnia?

Sebastian Dukarski
Operator


Re: 12MXT '01 Nie chodzą dwa silowniki

Postprzez Brandix » 26 Gru 2023 20:26

Dwa siłowniki działają jednocześnie tylko w trybie koparkowym (2 pozycja).
W trybie ładowarkowym (przedostatnia pozycja*), Mecalac 2 (ostatnia pozycja*) oraz Mecalac 2 (pierwsza pozycja*) siłowniki pracują pojedynczo - jedynie można sobie wybrać siłownik sterowany prawym Joystickem (czy sterujemy pierwszym czy drugim siłownikiem).
*Mowa tutaj o starszej wersji - tryby pracy wybierane przełącznikiem obrotowym - do 2003 roku (poniżej nr 28200)

Autor postu otrzymał pochwałę
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej