ketral
BSL TURBO
sunward
apteka

Proszę o wszelkie informacje i VOLVO EW 160

Postprzez Tommi » 05 Maj 2017 21:51

Marka i model maszyny: VOLVO EW 160
Rok produkcji: 2000 -2002

Witam potrzebuję informacji na temat EWki przedewszystkim spalanie , najczęstsze bolączki kiedyś pracowałem na EW 140 ale krótko ,wiem że bardzo fajnie się nimi pracuje , teraz przyszedł czas na własną koparkę i padło na tą konkretnie maszynę .

Tommi
Nowicjusz

• Miejscowość: Kleszczów

Maszyna: CASE WX 185

Firma: DIG-TRANS

Reklama

Re: Proszę o wszelkie informacje i VOLVO EW 160

Postprzez slepy101 » 08 Maj 2017 10:27

Chetnie przylacze sie do tematu bo planuje tez zakup owej maszyny . A ile dales kolego ? Ja widzialem za 69 tys z 2000 r szybko zlacze i ramie skretne na boki
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Operator

• Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 8

Maszyna: atlas 1304

Firma: Żony :)

Postprzez Tommi » 08 Maj 2017 17:04

Jak narazie jestem na etapie szukania owego VOLVO EW 160 w kwocie do 80tyś i stąd potrzebne informacje co bym kolejnego smoka nie kupił jak np . CASE WX 185 kompletnie bez gazu 10L a na normalnych obrotach 17L :crazy: nie tak dawno pracowałem na EW 140 2000r, tylko że krótko i nie znam spalania jedynie wiem że bardzo przyjemna maszyna i ze słyszenia że poprostu dobra maszyna . ramię skrętne na boki powiadasz to ogłoszenie ze Skierniewic mam do niej nie daleko jak znajdę czas to tam podjadę ale ze zdjęć widać że mocno zmęczona i nie wiem do końca czy nie szkoda jechać czas marnować , bardziej mi odpowiada ta z Bydgoszczy jakoś wizualnie sprawia dobre wrażenie .

Tommi
Nowicjusz

Postprzez slepy101 » 08 Maj 2017 22:21

Noo ta z Bydgoszczy najlepiej sie prezentuje z tych aktualnych ofert . Ta ze skierniewic nie taka zla co wg Ciebie jest nie tak ? . Kiedys czytalem na forum ze w nich elektryka lubi byc wredna
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Operator

• Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 8

Maszyna: atlas 1304

Firma: Żony :)

Postprzez Tommi » 01 Lis 2017 22:04

Witam , jako że wreszcie nabyłem upragnione VOLVO EW 140B 2005r to troszkę opiszę spostrzeżenia plusy i minusy .Mianowicie pól roku jeździłem po Polsce jak debil , szukałem jak każdy TANIO i DOBRE niestety te dwa pojęcia nie występują razem miało być do 80tyś zł ale niestety taniej jak 150tyś zł to szkoda czasu na oględziny , do rzeczy .

Takie porównanie między VOLVO EW 140 B 2005R 10tyś godzin a CASE WX 185 2009R 3tyś godzin oryginalne mam ją od nowości .
Najpierw pozytywy VOLVO MEGA szybka maszyna i precyzyjna a do tego jak na tak małą maszynę bardzo mocna gdzie w CASE przy tych nieszczęsnych bezprzewodowych jojstikach precyzji za grosz , CASE dźwigałem studnię 5300kg ale to już MAX, VOLVO jeszcze nie testowałem 3 tony na luzie , kabina przestronna dużo lepsza, bardziej przemyślana niż w CASE i co dla nas wszystkich WAŻNE SPALANIE ...... VOLVO przy spokojnej pracy na wynajmie w dużej firmie spala 20L dziennie gdzie CASE przy tej samej pracy jarało średnio 70-80L dziennie :wall: Jazda prędkość CASE 20 MAX GDZIE 15 jest optymalne Volvo poprostu zapie........la . Jazda w terenie piach błoto w miejscach gdzie VOLVO jedzie bez problemu na żółwiu TO CASE trzeba się wspomagać łyżką tu akurat tłumaczy różnica wagi około 5T . Zasięg podobny w obu maszynach Case nie ma szybkozłącza to tyle z plusów
Minusy VOLVO to problemy elektryczne drobne ale upierdliwe od klimatronika przez wycieraczki po pompę paliwa która czasem pali bezpiecznik i nie wiadomo dlaczego . To tyle tak na szybko
Jeśli moderator uzna że to niewłaściwe miejsce na takie porównania to przepraszam i proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce .

Tommi
Nowicjusz

Postprzez czesciarz » 08 Lis 2017 23:29

klimatronik to najczęściej siada panel, szczególnie jak dżojstik od lemiesza cieknie i panel zabrudzi się olejem, z tą pompą paliwa to dobrze sprawdź wiązkę elektryczną, z wycieraczkami to często problem z czujnikiem otwartej szyby. dbaj też o suchość płyty z bezpiecznikami.

czesciarz
Pomocnik operatora

Maszyna: volvo

Firma: Volvo

Postprzez Tommi » 26 Lis 2017 17:00

Dzięki za informacje , fakt dżojstik się poci, panel już zdiagnozowany, teraz szukam kogoś kto to trwale naprawi i tak zamontuję webasto na zimę do koparki .

-- 26 Lis 2017 16:58 --

Witam ponownie mam dwa tematy odnośnie koparki kołowej VOLVO EW 140 B ; czy jest tu ktoś kto ogarnie naprawę panelu klimatyzacji ? i druga sprawa bez dodawania gazu nic się nie dzieje a gdy troszkę dodam gazu wyskakuje taki kod błędu 130 PPID 1283 3 ikonka silnika i strzałką obrotu , czy ktoś pomoże ????

Tommi
Nowicjusz

Postprzez czesciarz » 26 Lis 2017 22:21

albo uszkodzone pokrętło od regulacji obrotów silnika albo wiązka elektryczna.

czesciarz
Pomocnik operatora

Maszyna: volvo

Firma: Volvo

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

eRobocze

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej