wibako

Obsługa akumulatorów EC210blc

Obsługa akumulatorów EC210blc

Postprzez korba71 » 30 Lis 2011 21:18

Marka i model maszyny: volvo ec210blc
Rok produkcji: 2006

Mam pytanko pracowałem do tej pory na starszych maszynach, jesli był problem z zapłonem, były kable, matka cokolwiek. Teraz mam obudowane baterie z odłącznikiem pradu na górze, pytanko czy mozna po zdemontowaniu pokrywy z odłacznikiem pradu bezpiecznie korzystać z matki lub start kabli? Nie mam problemu z zapłonem ale koledzy pracujacy na starszych maszynach maja problemy z zapłonem i trzeba niekiedy pomóc, jak wyglada sprawa inst. elek. i kompów czy to bezpieczne i jeszcze jedno pytanko jak w takich maszynach wyglada wymiana baterii, dziekuje za jakiekolwiek sugestie pozdro.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Reklama

simmet

akumulatory obsługa

Postprzez mechanior » 01 Gru 2011 02:00

wszystko w standardzie, po zdjęciu plastików masz 2 normalne AKU z klemami
jak potrzebujesz pomocy lub pomóc to zapinasz kable i naprzód...
ryzyko istnieje tylko w przypadku gdybyś odpalał swoją maszynę z zewnętrznego źródła, istnieje małe prawdopodobieństwo powstania przepięć... minimalne...

polecam zapinać masę jak najbliżej rozrusznika gdy korzystasz z pomocy lub jak najbliżej (-) aku gdy ty jesteś "elektrownią"

niektóre z nowych maszyn posiadają wyprowadzenia (+) w dostępne miejsce (w komorze silnika lub w schowku bocznym) by łatwo podpiąć "matkę" lub prostownik...

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej