wibako

Filtr paliwa - wypchnięta uszczelka

Filtr paliwa - wypchnięta uszczelka

Postprzez korba71 » 20 Maj 2012 20:01

Miałem kilka dni temu niespodzianke, wypchneło mi uszczelke od filtra paliwa (filtr był wymieniany 5 mies.temu był dobrze przykrecony pp837 filtron) cisnienie było tak duże że zalało cały silnik komore pomp wentylator, kolektor wydechowy i turbine, w obawie o pożar użyłem gasnicy,s ilnik ostygł powycierałem szmatami gdzie udało mi sie dotrzec, reszta odparowała, wymieniłem filtr odpaliłem wszystko ok, pytanie? czy to normalne? zawsze myslałem (i takie mam tylko doswiadczenia) że filtr zapcha sie i poprostu spada moc, obroty itd. (pare miesiecy to chyba mało, zwłaszcza ze czesto spuszczam nieczystosci ze zbiornika i odstojnika jest fajny dostęp) dodam ze w nocy temperatura spadła do -5 w nocy, może to awaria pompy zasilającej, podaje za duże cisnienie? jak ona działa,te przy silniku sa napędzane silnikiem chyba (nie wiem tego do konca) a tu pompka jest przy zbiorniku, nie powinno być jakiegoś zaworu zabezpieczającego? przeżyłem juz dwa pozary za kazdym razem byłem poparzony, wiec jestem przewrażliwiony dziekuje za sugestie.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Reklama

simmet

Filtr paliwa - wypchnięta uszczelka

Postprzez JCC-SERWIS » 22 Maj 2012 22:29

Ja osobiście radzę się od Fitlrona trzymać z daleka. Powód? Weź stary filtr filtrona, utnij mu łeb kątówką, potem zrób to samo z każdym innym zachodniej produkcji, nawet WIX-Filtron - wkłady ma amerykańskie. Przerazisz się jakością wykonania w środku filtrona. Te filtry nie filtrują tylko zapychają dziurę w podstawie filtra, żeby się nia lało :)

Autor postu otrzymał pochwałę
Serwis koparek i koparko-ładowarek. Diagnostyka, pomiary i obsługa.
www.jcc-serwis.radom.pl

JCC-SERWIS
Fizol

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 12 Sie 2009 20:14
  • Miejscowość: Radom
  • Pochwały: 1

Filtr paliwa - wypchnięta uszczelka

Postprzez mechanior » 27 Maj 2012 15:13

miałem taki przypadek w podobnej maszynie (chyba w 240tce) podczas odpowietrzania najpierw wyrwało uszczelkę a po mocnym dokręceniu wypluło szklankę osadnika, okazało się że widocznie nie po raz pierwszy bo były wyrwane fragmenty gwintu szklanki...
radzę stosować lepsze jakościowo filtry tak jak napisał JCC...

pompa wstępna paliwa w tej maszynie (zębata) jest zamontowana z przodu pod alternatorem i napędza ją ten sam pasek wieloklinowy co alternator i pompę wody, ciśnienie jest dosyć wysokie (ok 3 bar)
rozwiązanie jest mądre bo zerwanie paska powoduje unieruchomienie maszyny co zabezpiecza przed przegrzaniem silnika

ciesze się że kolega JCC udziela się coraz bardziej, to dobry fachowiec :mrgreen: liczymy na dalszą pomoc :faja:

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Filtr paliwa - wypchnięta uszczelka

Postprzez korba71 » 27 Maj 2012 15:56

Dziwi mnie jedno filtron to potężne przedsiębiorstwo, kiedy pracowałem w hurtowni motoryzacyjnej w Chorzowie, to był nasze numero uno, sprzedawało sie tysiace sztuk asortyment był ogromny zapraszali nas do gostynia na turnieje piłkarskie i imprezy, przebijali nasz poczciwy sedziszów, niestety nie mam wpływu na zakupy jakie robia mechanicy, kupuja pewnie najtaniej, to taki nasz firmowy zwyczaj, dzieki panowie za info.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Filtr paliwa - wypchnięta uszczelka

Postprzez dawidg2 » 27 Maj 2012 19:00

Filtron cześć produkcji przeniósł na Ukraine, szukając oszczędnosci więc może i też jakość spadła.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Filtr paliwa - wypchnięta uszczelka

Postprzez mickiewicz » 15 Kwi 2013 21:35

dobry filtr paliwa musi kosztować a filtr za kilka złotych to z czego on może być wykonany???

mickiewicz
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 15 Kwi 2013 21:21

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej