wibako

Hydraulika dusi silnik i jest błąd VOLVO EW160B

Hydraulika dusi silnik i jest błąd VOLVO EW160B

Postprzez zigbizi » 29 Lip 2012 11:54

Witam

Panowie mam problem z maszyną Volvo EW160B, maszyna dusi silnik na krańcach ruchów i świeci się błąd na monitorze 130 PPID1295. Maszynę kupiłem niedawno, ma około 10000 mtg., błąd był już wcześniej, maszyną da się pracować ale przy kopaniu też czasami jak się mocniej dociągnie to mocno przydusza motor, silnik nie kopci pracuje jak żyleta.
Wszelki rady mile widziane

zigbizi
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Lip 2012 10:47

Reklama

simmet

Hydraulika dusi silnik i jest błąd maszyna VOLVO EW160B

Postprzez MTechnics » 29 Lip 2012 21:58

Witam
Błąd który podajesz to informacja o złym napięciu na pinie zasilającym czujnik ciśnienia pedału jazdy, nie powinno to mieć jednak wpływu na korektę wydajności pompy, podejrzewam że co do sterowania pompy to będzie odrębna sprawa aczkolwiek i jedno i drugie jest sterowane z tego samego sterownika T-ECU.
Co do wyświetlanego błędu to sprawdź wizualnie wtykę od sterownika jest z tyłu za kabiną, jeżeli wtyk jest ok, zmierz rzeczywiste napięcie między masą maszyny a pinem 31 tego sterownika - powinno tam być dokładnie 5V, jeżeli napięcie jest niższe lub wyższe to ustal przyczynę. (To napięcie służy do zasilania przedmiotowego czujnika, a sam czujnik jest elementem złożonym z czujnika tensometrycznego i układu dopasowania sygnału, może być problem również w tym czujniku lub instalacji el.)
Jak sprawdzisz co piszę daj znać,

Pozdrawiam
:)
ELEKTRONIKA MASZYN BUDOWLANYCH, NAPRAWA KOMPUTERÓW, NAPRAWA INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH, diagnostyka elektroniki i hydrauliki.
http://www.mtechnics.pl

EcuTester - jest już na rynku sprawdź jak prosta może być naprawa elektroniki ...
http://www.ecutester.pl

MTechnics
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 19 Sie 2011 14:43
  • Miejscowość: Poraj
  • Pochwały: 1

Maszyna: VOLVO, CATERPILLAR, TEREX, MERLO, KOMATSU,


Hydraulika dusi silnik i jest błąd maszyna VOLVO EW160B

Postprzez zigbizi » 30 Lip 2012 21:09

Próbowałem dziś z kolegą to sprawdzić wtyczka jest ok ale nie wiem który to 31 pin :oops:
Jutro przyjedzie mechanik to mi to zmierzy, powiedział że będzie wiedział o co chodzi, ale na razie dzięki za podpowiedź.

Sprawa częściowo rozwiązana, gniazda czujnika były mocno zaruściałe i robiło się zwarcie, błąd zniknął po wyczyszczeniu ale trzeba było lutować czujnik żeby go nie wymieniać, niestety maszyna dalej się przydusza, możliwe żeby kończyła się pompa przy takim małym przebiegu?
Dzięki serdecznie za pomoc jutro przedzwonię do Pana, bo dziś późno.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez rudesmen 01 Sie 2012 14:54, edytowano w sumie 2 razy
Powód: Opcja edytuj w prawym górnym rogu postu się kłania.

zigbizi
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Lip 2012 10:47

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej