wibako

Świeci kogut zamiast światł stop + błąd 17 EW160

Świeci kogut zamiast światł stop + błąd 17 EW160

Postprzez PiatyElement » 10 Paź 2012 10:52

Marka i model maszyny: EW 160
Rok produkcji: 1999

Witam.
Czy mógł by ktoś użyczyć kawałka schematu lub podpowiedzieć gdzie szukać usterki? Koparka miała wymienianą płytę za kabiną z przekaźnikami i bezpiecznikami oraz częściowo wtyczki (zapaliła się instalacja). Nie ja to robiłem, tak została kupiona. Są dwa problemy:
1.
Wciskając przycisk na panelu od załączania koguta, zapala się lampka że jest załączony, natomiast kogut nie działa. Działa w chwili wciśnięcia pedału hamulca. (niezależnie od tego czy przycisk koguta jest włączony czy nie).
2.
Pali się błąd 17 - błąd świecy żarowej, świeca założona jest nowa - napięcie na przewodzie przy świecy mam 24 volty, źle wpięte przewody we wtyczce ?

Nie wiem czy są źle przewody we wtyczkach wpięte czy może to zwarcie gdzieś we wiązce dalej. Ale wtedy kable świateł stop i koguta by musiały być w jednej wiązce. Może chociaż ktoś mi poda numery żył przewodów od koguta i świateł stopu lub załączania świecy.
Z góry dziękuję.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej