wibako

Volvo Ec 70 hydraulika dusi silnik

Volvo Ec 70 hydraulika dusi silnik

Postprzez darik » 19 Sty 2013 18:03

Witam,
Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć, jaka może być przyczyna ze w koparce hydraulika dusi silnik? Każdy ruch ramieniem czy nawet jazdą powoduje, że silnik gaśnie.
Z góry dziękuje,

darik
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 19 Sty 2013 17:57

Maszyna: Volvo Ec 70


Reklama

simmet

Volvo Ec 70 hydraulika dusi silnik

Postprzez Dejvid » 19 Sty 2013 22:54

Zacięty zawór na rozdzielaczu, uszkodzenie regulatora, własciwie powodów może byc dość sporo. A silnik dobrze odpala czy ciezko mu krecic?
Elektro-Hydraulika
Naprawa maszyn budowlanych i drogowych
tel. 725-286-100

Dejvid
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 30 Gru 2012 20:07
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: elektronika

Firma: Elektro-Hydraulika


Re: Volvo Ec 70 hydraulika dusi silnik

Postprzez darik » 20 Sty 2013 10:43

Silnik pali dobrze. Zaczęła świecić kontrolka od oleju hydraulicznego a stan oleju jest dobry.

darik
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 19 Sty 2013 17:57

Maszyna: Volvo Ec 70


Volvo Ec 70 hydraulika dusi silnik

Postprzez korba71 » 20 Sty 2013 13:21

Kolego nic nie piszesz o szczegółach czy to sie stało np po jakiej wymianie oleju filtrów czy moze jakiej naprawie czy samoistnie czy nagle czy jest coraz gorzej, silnik moze odpalac dobrze ale moga byc zanieczyszczone filtry i odstojniki, skad wiesz ze hydraulika dusi silnik, moze to silnik nie mam mocy, ja bym zaczął jesli jeszcze tego nie zrobiłes od wymiany filtra i odstojnika (w zbiorniku jest sitko które tez moze byc zatkane, najpierw bym zaczął jednak od zasilania silnika w paliwo), miałem podobne sytuacje i okazało sie albo filtry albo padła pompa paliwa, a tez juz wskazywali na hydraulikę, choc było tu juz kilka podobnych tematów chyba kolega PECKIEL miał taką (w dziale KOPARKI JCB) sytuacje i okazało sie ze jednak hydraulika.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Volvo Ec 70 hydraulika dusi silnik

Postprzez peckiel » 20 Sty 2013 13:33

Tak dokładnie. U mnie to była dokładnie pompa serwa.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Volvo Ec 70 hydraulika dusi silnik

Postprzez Dejvid » 22 Sty 2013 23:42

no wiec jezeli po odpaleniu i rozpoczeciu jazdy lub kopania maszyna z pełnych obrotów potrafi zgasnąc przy czym bardzo kopci to silnik bedzie ok a winny moze byc regulator w pompie lub cześć z nim współpracująca. jezeli problem wystepuje w momencie zapalenia sie kontrolki o czym pisałes wczesniej moze to byc problem ze sterowaniem pompy przez sterownik, nie znam sie za dobrze na volvo ale jak opiszesz lepiej swój problem spróbuję pomóc.
Elektro-Hydraulika
Naprawa maszyn budowlanych i drogowych
tel. 725-286-100

Dejvid
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 30 Gru 2012 20:07
  • Miejscowość: Kielce

Maszyna: elektronika

Firma: Elektro-Hydraulika


Volvo Ec 70 hydraulika dusi silnik

Postprzez darik » 16 Lut 2013 21:49

witam ponownie.
w nawiązaniu do mojego problemu: układ paliwowy czysty. filtry wymienione, pompa regenerowana i pali bez problemu. problem nastąpił nagle podczas jazdy największe duszenie występuje podczas cofania tłoków. wiem że jest jeszcze filtr w zbiorniku oleju ale nie wiem jak można go wymienić. najbardziej dusi koparkę przy zamykaniu funkcji łyżki. od strony elektryki wszystko ok.

darik
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 19 Sty 2013 17:57

Maszyna: Volvo Ec 70


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej