wibako

Akumulator EC210BLC

Akumulator EC210BLC

Postprzez korba71 » 15 Mar 2013 21:45

Marka i model maszyny: volvo ec210blc
Rok produkcji: 2006

Padl mi akum, dodam ze to byl org. volvo byl w koparce od nowosci, wiem po 6 latach mial prawo, doszli do wniosku ze kupia jeden, :wall: ale nie o tym, okazuje sie ze nie mozna dostac akuma z plusem po tej samej stronie jak byl stary, koledze w blizniaczej maszynie padl rok temu, kupili inne nie mozna bylo zamocowac przyslony z odlacznikiem pradu, wiec jak kupowaali dla mnie zaznaczylem zeby nie pomylili, co sie okazuje nie ma jest tylko jakis mega drogi na specjalne zamowienie, kupili inny przerobili i jest niby ok, ktos moze mial podobny problem.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Reklama

simmet

Re: Akumulator

Postprzez dawidk » 16 Mar 2013 21:44

Ty masz instalacje 24V, tak?? Spokojnie, nie długo padnie drugi :-) Generalnie baterie wymienia się zawsze parami.... A co do wyłącznika.... jak porządnie przerobione kable, właściwy przekrój i porządnie połączone, to musi działać :-) Używasz tego włącznika ?? minikoparka i Kop - ład na której pracuję też ma, ale użyłem tylko raz, aby sprawdzić do czego to jest i czy działa :-), kasuje się wtedy pamięć radia :-)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Akumulator

Postprzez korba71 » 16 Mar 2013 22:50

Wiem ze parami ale nie mam wplywu na zakupy, kolega mechanik zrobil mi solidny mostek, wiec technicznie jest ok, co do odlacznika używam zawsze, radio ma podtrzymanie wiec na dniowke wystarczy :D z reszta slucham tylko muzyki wiec stacji szukac nie musze, pytalem tylko czy jest naprawde problem z kupnem akuma tej wielkosci chyba 180 z plusem po tej stronie.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Akumulator

Postprzez mechanior » 16 Mar 2013 22:53

raczej nie ma problemu, wiem że CENTRA robi wszystkie możliwe odmiany
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej