wibako

Volvo EW140C pytania początkującego

Volvo EW140C pytania początkującego

Postprzez loleczek196 » 13 Cze 2013 19:57

Marka i model maszyny: Volvo140C
Rok produkcji: 2007

Witam;
Jestem nowy, najpierw coś o sobie xD

Na imię mam Robert posiadam uprawnienia na ładowarkę, pracuje na ładowarce Cat 906h od czasu do czasu. W sumie ciężko to nazwać pracą, traktuje to bardziej jako hobby niż praca. Ne jestem nigdzie zatrudniony wykopy robię u swojego ojca, czy to dla niego czy to dla siebie. Sprzęt jest ojca, wykorzystywany tylko i wyłącznie na własne cele.

Jutro przyjeżdża do mnie koparka Volvo 140C, 2007 rok z wyposażeniem: skarpówka, zwykła łyżka i do kopania fundamentów.
Czy posiada ktoś do niej DTR? Nie pracowałem nigdy na koparce, a chciałbym na szybko poczytać mniej więcej do czego służą poszczególne przyciski i wajchy, co robić czego nie.
Poszukuje coś podobnego do, wydaje mi się że ładnie to opisane:
http://docs8.chomikuj.pl/2334111273,PL, ... -Volvo.pdf

Druga sprawa która mnie interesuję to co mi grozi za nie posiadanie uprawnień na koparkę?
Sprzedawca koparki powiedział mi, że skoro jestem właścicielem to nie muszę mieć uprawnień aby jeździć nią po ulicy, czy też gdy kopie nią osobiście. Czy to prawda?
Podobno uprawnienia są potrzebne, gdybym u kogoś był zatrudniony na stanowisko koparki.

Czy jest to prawda?
Co mi grozi, jaki mandat, jak mnie policja złapie na ulicy, czy jak będę kopał u siebie lub u kogoś?

Jaki jest koszt zrobienia uprawnień na Koparkę i ile on trwa? Woj, pomorskie.


W sprawie DTR przeszukuje właśnie to forum, ale powoli to idzie i na razie nic sensownego nie ma.


PS.
Żeby już nowego tematu nie zakładać, orientuje się ktoś czy w ładowarce CAT 906H jest gdzieś filtr powietrza od nadmuchu kabiny/ Bo już powoli w kabinie nie wytrzymuję.

loleczek196
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 13 Cze 2013 19:41

Maszyna: Koparka volvo EW140C
Ładowarka Cat 906h


Reklama

simmet

Volvo EW140C pytania początkującego

Postprzez mechanior » 14 Cze 2013 00:20

dział ładowarek jest na forum, za zakładanie nowego tematu jeszcze nie ma opłat więc śmiało

poszukaj filtra kabinowego po prawej za kabiną
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Volvo EW140C pytania początkującego

Postprzez loleczek196 » 19 Cze 2013 12:52

Witam;

Mam pytanie odnośnie trybów pracy:
P T W C co to są za tryby i do czego służą? Bo zarówno na T W C mogę jeździć i ruszać ramionami.

Czy jest gdzieś funkcja w tych koparkach zapamiętywania ruchów? Jak to wygląda jak działa taka instrukcja co się włącza, naciska? Mam problem z wyrównywaniem ziemi, żeby prosto a nie pod skosem ziemię równać. Jest jakiś myk, sztuczka czy też sposób aby to łatwiej robić? Oczywiście dodam że narazie mam zerowe doświadczenie :) no ale nie od razu rzym zbudowano.

I nadal poszukuję instrukcji (dokumentacji) do tejże koparki EW140C Volvo.

loleczek196
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 13 Cze 2013 19:41

Maszyna: Koparka volvo EW140C
Ładowarka Cat 906h


Volvo EW140C pytania początkującego

Postprzez kysa » 19 Cze 2013 19:04

loleczek196 napisał(a):Czy jest gdzieś funkcja w tych koparkach zapamiętywania ruchów? Jak to wygląda jak działa taka instrukcja co się włącza, naciska?

w koparkach nie ma czegoś takiego, na pewno ja się z takim czymś nie spotkałem a na paru maszynach się robiło.
loleczek196 napisał(a):Mam problem z wyrównywaniem ziemi

ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć :D to nie jest żadna sztuczka ani myk, musisz starać tak operować by łyżka poruszała się równo w poziomie a tego po prostu sam musisz się nauczyć.

Co do tych funkcji to zwróć się do kolegi Korba71 on na co dzień pracuje na Volvie.

Awatar użytkownika
kysa
Operator

Maszyna: Liebherr 954b

Firma: kamieniołom


Volvo EW140C pytania początkującego

Postprzez loleczek196 » 19 Cze 2013 22:09

Dzisiaj kilka godzin poszerzania stawu, no ale wstyd nie robota :P Tylko trzeba dodać że w bardzo mocne glinie kopie i nie mam żadnych kładek, co rusz mnie przechyla lub sie topie. Coś czuje że to ćwiczenie jeszcze potrwa i potrwa.

Odnośnie tych funkcji to przeczuwam że P - parking, T - transport, W - work C - nie wiem, tylko że dziwne że na T i W i C można wszystko tak samo robić a silnik (pompa) pracuje tak samo.

Odnośnie zapamiętywania tych ruchów to słyszałem od kolegi że niby takie coś już koparki mają. Może plota.

loleczek196
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 13 Cze 2013 19:41

Maszyna: Koparka volvo EW140C
Ładowarka Cat 906h


Volvo EW140C pytania początkującego

Postprzez mechanior » 19 Cze 2013 22:29

loleczek196 napisał(a):Odnośnie zapamiętywania tych ruchów to słyszałem od kolegi że niby takie coś już koparki mają. Może plota


tylko nie w maszynach za 200-300 tysięcy
to opcja masakrycznie droga aczkolwiek istnieje
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Volvo EW140C pytania początkującego

Postprzez BobB » 11 Sie 2013 20:50

ja nie mogę znaleźć w kabinie gniazda zapalniczki, nie ma go tam w ogóle?
kiedyś kupię sobie CATa

BobB
Fizol

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 25 Lis 2008 19:24
  • Miejscowość: ZD

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej