wibako

Wymiana łańcucha AKERMAN (VOLVO) EC230B

Wymiana łańcucha AKERMAN (VOLVO) EC230B

Postprzez Rasputin » 04 Sty 2014 15:03

Marka i model maszyny: Akerman EC230B
Rok produkcji: 1995

Witam szanownych forumowiczów.

Mam zamiar wymienić łańcuch w koparce Akerman EC230B. Pan z firmy Ketral proponuje mi łańcuchy DCF rzekomo pochodzące z Korei. Zapewnił mnie również, że są uszczelnione i nasmarowane. Moje pytanie brzmi: Czy ktoś zakładał już łańcuchy tego producenta? Jak to się sprawdza na dłuższą metę? Może polecicie jakieś łańcuchy innego producenta?

Najważniejsza kwestia - maszyna będzie robiła duże przebiegi jak na koparkę oraz jeździła często w wodzie i błocie (kopanie stawów), dlatego łańcuch MUSI być uszczelniony i mieć w środku jakiś smar. :)

Pozdrawiam i czekam na rzetelne odpowiedzi.

Rasputin
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 03 Sty 2014 14:05

Maszyna: Akerman, JCB, Hanomag, Furukawa itd.

Firma: TCRZ WWW.TCRZ.NGB.PL


Reklama

simmet

Wymiana łańcucha AKERMAN (VOLVO) EC230B

Postprzez mechanior » 04 Sty 2014 16:01

Rasputin napisał(a):Najważniejsza kwestia - maszyna będzie robiła duże przebiegi jak na koparkę oraz jeździła często w wodzie i błocie (kopanie stawów), dlatego łańcuch MUSI być uszczelniony i mieć w środku jakiś smar. :)

przypomina mi to hasło TANIO-SZYBKO-DOBRZE - niestety nie da się zadowolić wszystkich...
podwozie gąsienicowe nie nadaje się do dużych przebiegów i wie to każdy użytkownik, sam smarowany łańcuch nie załatwi sprawy, a woda i błoto nie są dla gąski problemem
z własnego doświadczenia wiem że Volvo eksploatowane na długich przejazdach cierpią na awarie napędów: przekładni planetarnych i hydromotorów a naprawa tych elementów nie należy do tanich, często w ogóle kończy się po prostu koniecznością wymiany całego elementu na nowy
całe szczęście są zamienniki w kwotach około 25-30 tysięcy bo oryginalne kosztują około 100 tysięcy...
więc zastanów się nad ekonomiką założeń...
Ostatnio edytowany przez mechanior, 04 Sty 2014 16:36, edytowano w sumie 1 raz
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wymiana łańcucha AKERMAN (VOLVO) EC230B

Postprzez Rasputin » 04 Sty 2014 16:15

Jestem świadomy ew. skutków takiej jazdy. Puki co jeździła już parę lat, podwozie się skończyło, reszta ma się bardzo dobrze. Ma być przede wszystkim solidny łańcuch i uszczelnienia. Proszę o opinię i ew. polecenie łańcuchów innej firmy.

Rasputin
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 03 Sty 2014 14:05

Maszyna: Akerman, JCB, Hanomag, Furukawa itd.

Firma: TCRZ WWW.TCRZ.NGB.PL


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej